Pôvodný spôsob násobenia gippeastramu rozdelením veľkej banky

proliferácia hippeastramuHyppeastrum je cibuľová rastlina. Mnohí to rastú doma, ako kvetina v miestnosti. Existuje viac ako 200 odrôd gippeastramu. K dispozícii sú ružové, červené, biele a žlté kvety s rôznymi vzormi. Táto pestrá farba robí hippeastrum vynikajúcou výzdobou pre skleník alebo otvorenú kvetinovú záhradu v záhrade. Žiarovka tohto kvetu je drahá, takže záhradníci rozmnožujú gippeastrum nezávisle tým, že rozdeľujú žiarovku.

Hippeastrum reprodukčný čas

Žiarovka hippeastramu netoleruje silné mrazy, preto sa musí vyťažiť na zimné skladovanie doma. V tomto okamihu môže byť žiarovka propagovaná. V zime to bude v hrnci, v teplej miestnosti, a na jar budúci, hippeastrum možno vysadiť na otvorenom teréne.

Ak šírite žiarovku v zime, nebude mať čas odpočinku a hippeastrum nebude kvitnúť v prvom roku po výsadbe.

Juvenilné žiarovky sa na jar transplantujú do otvoreného priestoru a do pôdy sa zavádzajú potašové a fosforové hnojivá. V zime sú mladé žiarovky opäť skladované na skladovanie. Na jar, na druhý rok, je žiaduce, aby boli vysadené v oddelených kontajneroch, takže žiarovky nie sú náchylné na hubové choroby. Hippeastrum bude kvetina v hrncoch.

Rozdelenie žiarovky hippeastrumu

Hippeastrum, podobne ako všetky cibuľovité rastliny, sa vynásobí vydelením materskej banky do častí. Aby ste sa dostali z jedného závodu na 30 juvenilných žiaroviek, potrebujete:

  • odstráňte hornú vrstvu pôdy na polovicu žiarovky;
  • odstráňte všetky stopky a listy hippeastramu;
  • vyčistiť hippeastrum z hornej vrstvy šupiek, dostať sa do hlavného telesa banky;
  • urobte na žiarovke priečny rez s ostrým nožom na zem;
  • vložte palice do výrezov tak, aby žiarovka neklesla spolu a umiestnite zariadenie na slnečný okenný parapet;
  • starať sa o cibuľu, ako o obyčajnú kvetinu. Nie je potrebné žiadne špeciálne zavlažovanie ani hnojenie.

Dva týždne po oddelení banky do častí sa opäť pokryje šupkou. Za mesiac začne formovať deti. Z jednej dospelých rastlín môžete získať až 30 mladých žiaroviek, ktoré sú oddelené od materskej kvetiny a zasadené na otvorenom území na jar, ako samostatné rastliny.

Na materskej rastliny mladistvých žiaroviek by mal zostať aspoň mesiac. Počas tejto doby sa zvýši priemer na 3 cm a bude ľahšie preniesť priestor a transplantáciu. Živočíšne žiarovky rastlín lepšie v polovici mája, kedy prechádza hrozba mrazu. Pre lepšiu klíčivosť sa ošetria mierne ružovým roztokom manganistanu draselného.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Adblock
detector