originálny kompot z tekviceTekvica v rozľahlosti vlasti sa pestuje hlavne na varenie druhých kurzov a dezertov. Z jej sladkej a šťavnatej buničiny môžete tiež pripraviť skvelý nápoj. Nie je to horšie ako tradičné ovocie a bobule kompoty, okrem toho, že má individuálnu chuť a vôňu.

Nevyhnutné zložky

Predtým ako začnete uchovávať kompót, mali by ste pripraviť dýňu:

  • umývajte dobre;
  • nakrájajte kôru;
  • odstráňte semená.

Pre každý liter kvapaliny potrebujete 1 kg čistej buničiny a rovnakého množstva cukru. Okrem toho na zlepšenie chuti bude potrebné tieto produkty:

  • 1 veľký citrón;
  • klinček alebo škorica.

Proces utesnenia kompótu

Tekvica nakrájajte na stredné kocky a vložte do hlbokej panvice. Pridajte cukor, strúhanú kôru a čerstvú šťavu z citrónu. Vďaka citrónu zostanú tekvovité kocky svoj tvar a počas pečenia sa nestratia. Okrem toho dáva kompotu potrebnú kyslosť, ktorú tekvica nevlastní.

Odporúčanie! Namiesto citróna môžete dať ocotovú esenciu (1 lyžičku).

Nalejte dýňu s vodou na pokrytie, priveďte k varu a varte na strednom ohni po dobu 20 minút. Tekvicové pripravené možno určiť formou – bude transparentné.

Rozložte varenú tekvicu spolu s tekutinou nad sterilizované poháre, pridajte kefky alebo škoricu na každú dvojicu (kto ju má rád). Zbaliť, zatvorte poháre a nechajte ich úplne vychladnúť.

Je zaujímavé vedieť, alebo užitočné vlastnosti tekvica

Tekvica obsahuje celý komplex vitamínov a stopových prvkov, ako je kyselina askorbová, pektíny, vápnik, železo, vláknina a ďalšie. Konzumácia buničiny pozitívne ovplyvňuje nervový systém a rozširuje cievy. Tekvica vytvára aktivitu gastrointestinálneho traktu a má hojivý účinok na rany.

Tekvica sa odporúča zahrnúť do každodennej stravy choroby srdca, čriev, urogenitálneho systému, obličiek a pečene. Je tiež účinná pri dnu, zápche, hemoroidoch, cukrovke a problémoch s očami. Zároveň si veľká zelenina zachováva svoje užitočné vlastnosti dokonca aj v procese tepelného spracovania, zmrazovania a sušenia.

Related  Izdelujemo toplogredni plin za toplo posteljo s paradižniki

Nielen mäso, ale aj tekvicové semená môžu mať úžitok, ak ich zjednete s mierou, inak môžu spôsobiť nevoľnosť a dokonca aj vracanie. Semená slúžia ako vynikajúci anthelmintický prostriedok, ktorý deti budú s potešením jesť. Odporúča sa na choroby srdca a krvných ciev.

Nezvyčajný kompót tekvica – video