Metóda squash nonseedlingsPatientsons na záhradné postele nie sú tak časté obyvatelia, ako napríklad cukety. A úplne márne, pretože tieto krásne okrúhle ovocie odporúčajú jesť výživu, obzvlášť sú vhodné pre problémy so žalúdkom a obličkami. Patissons môžu byť varené pre každú vkus – jedlá aj konzervované na zimu.

Kultivovanie kolo tykovku najčastejšie najjednoduchší spôsob – výsadba semien ihneď v otvorenom teréne. Tento postup je jednoduchý a pripomína výsadbu cukiet.

Kedy a kde chcete pestovať?

Pretože patissóny sa obávajú nízkych teplôt, nemali by sa do konca mája pestovať semená. V tejto dobe už zvyčajne nie je viac nočného mrazu a krajina je dobre zahriata.

Rastlinné postele sú umiestnené na slnečnom pozemku. Na jeseň je potrebné prekočiť a zaviesť hnoj a minerálne prípravky (ak je to potrebné).

Kyslá pôda vyžaduje vápnenie s popolom z dreva.

Príprava osív

Aby sa semená na posteli rýchlo vystúpili, musia byť pripravené, to znamená, že klíčí. Ak to chcete urobiť:

 1. V noci očistite rastový stimulant.
 2. Opláchnite čistou vodou.
 3. Zakryte spodnú časť kontajnera tkaninou alebo vrstvou gázy, ktorá je zložená z niekoľkých vrstiev a položte na ňu semená. Nie je potrebné naplňovať vodou, jednoducho pokropiť hojne.
 4. Nádobu zakryte viečkom a umiestnite na teplé miesto s teplotou vzduchu najmenej 20 stupňov Celzia.

Počas tejto doby je dôležité neustále navlhčovať semená tak, aby neboli suché.

Klíčení umožňuje nielen zrýchlenie klíčenia semien, ale aj zmiernenie opätovného siatia, pretože týmto spôsobom môžete okamžite zistiť, ktoré semená sú dobré. Ak sa nenarážajú s namáčaním, potom v záhrade, s najväčšou pravdepodobnosťou, tiež nevstúpi.

Ako správne zasiať patissóny?

Rastliny vyklíčené v jamkách pozorujú:

 • vzdialenosť medzi nimi je 40 cm;
 • hĺbka zatvárania – 5 cm.

Silnejšia výsadba patissónov vedie k rozpadu kríkov.

V jednej diere vložte 2 semená, ak oba stúpajú, odstráni sa slabší zárodok. Ak však nie je v ďalšom otvore nejaké kŕmenie, je dovolené nechať dva výhonky.

Ak je zrážka už dávno preč a pôda je suchá, studne sa napájajú. Na vrchu lôžka je možné pokryť film predtým, než sa objaví. V južných oblastiach sa úkryt zvyčajne nerobí.

Základy starostlivosti

Starostlivosť o patissons na posteli je veľmi jednoduchá:

 1. Pred kvitnutím raz za týždeň vodu kríky stojatou vodou a po nej by mala byť frekvencia zavlažovania zdvojnásobená.
 2. Pravidelne odstraňujte buriny na lôžkach.
 3. Namiesto uvoľnenia by mala byť výsadba zakrytá, inak hrozí riziko zasiahnutia sekačky a poškodenie koreňov v blízkosti povrchu zeme.
 4. Dvojitý krmivo rastliny s roztokom kuracieho hnoja (pred kvitnutím a keď plody začnú dozrieť).
 5. Počas vytvárania ovocia položte dosky pod tekvicu tak, aby sa nerozkladali (v prípade, že plody ležia na zemi).

Ak patissons pestovali veľa listov, ale nechcú kvitnúť, je potrebné rezať dva dolné (staré) listy na každom kuse. Po týždni opakujte postup.

Video o výsadbe squashu na otvorenom teréne