pestrá AglaonemaAglaonema je predstaviteľom rodiny Aroids. Táto rastlina je okrasná, listnatá a má veľmi krásne veľké listy, kvôli čomu sa široko využíva na pestovanie v kanceláriách a súkromných domoch. V prírodných podmienkach majú listy Aglaonem monofónnu farbu – farby sú zelené. V domácom prostredí sú na listoch viac pestrých odrôd so vzorom.

Aglonema veľmi dobre reprodukuje vrstvy. V priebehu času sa okolo dospelého Bush vytvoria deti. Keď vyrastú a tvoria svoj vlastný koreňový systém, sú oddelené od materskej rastliny a transplantované do samostatného hrnca, čím získajú nový keš.

Aké potanie potrebuje spoločnosť Aglauname?

Pre sadenie aglaonemy je lepšie používať plytké misky, pretože korene nie sú v nej ďaleko.

Ak takýto kvetináč nie je po ruke, môže sa použiť obyčajný hrniec, ale je potrebné nalievať do neho dobrú drenážnu vrstvu a naplniť minimálne 1/3 výšky nádoby.

To výrazne zníži objemy kvetináča: v nádobe sa nenachádza žiadna nadmerná plocha a voda preteká cez drenáž, čo eliminuje riziko rozpadu koreňov. Navyše malý kvet by mal byť použitý pre mladú rastlinu. V priestrannom hrnci Aglaonema nemôže zvládnuť celú pôdu, bude rásť zle a môže ublížiť.

Aký druh pôdy robí kvetina?

Aglaonema miluje ľahkú a výživnú listovú zem, v tvrdej pôde je pre ňu ťažké vytvárať deti. Na pestovanie kvetu možno použiť dva typy pôdy:

  1. Zmes skladovacích substrátov: pre ornamentálne-listnaté rastliny a pre orchidey. Prvá zmes pôdy je príliš voľná a má spevňujúcu schopnosť, čo nie je pre Aglaonema veľmi dobré. Ale ak ho zriedime rovnakým množstvom substrátu pre orchidey, dostanete optimálny variant pôdy pre aroids.
  2. Pre tých kvetinárcov, ktorí radšej pripravujú zmes pôdy sami, je potrebné pripraviť a zmiešať v rovnakých častiach humus a listovú zem, pridať asi tretinu riečneho piesku, rovnako ako trochu uhlia a kôry.

Related  Jenis biji dan sifatnya yang bermanfaat

Ako pestovať?

Ak sa mladá rastlina podarí pestovať dlhé korene, nemali by byť odrezané, ale je lepšie jemne položiť a rozložiť ju do hrnca a posypať ju zeminou. Niekedy musí byť Aglaonema umiestnený na samom okraji hrnca, takže je miesto na položenie koreňov, ale s tým nie je nič zlého.

Pri vysadzovaní Aglaonema by sa malo pamätať na to, že jej korene sú veľmi krehké, takže nie je potrebné kompaktovať pôdu okolo kríkov príliš veľa, aby nedošlo k ich pretrhnutiu.

Koľko svetla potrebuje kvetina?

Rovnako ako všetci aroids, Aglaonema netoleruje priame slnečné žiarenie, aj keď je to rastlina medzi všetkými zvyškom rodiny, ktorá potrebuje jasnejšie osvetlenie. To je spôsobené tým, že list listu rastliny má ľahší vzor a všetky pestré odrody sú známe tým, že vyžadujú svetlo viac ako kvety s čisto zelenými listami.

Čo potrebujete vedieť o pestovaní Aglaonema – video