Veľké tekvicové ovocieTekvica je veľmi nenáročná rastlina. Môže sa pestovať aj na slabej pôde, ale pre tvorbu veľkých plodov potrebuje rastlina živiny. Tekvica veľmi miluje čerstvé organické. Existuje niekoľko spôsobov, ako pestovať zdravú zeleninu.

Pestovanie na hromadě kompostu

“Muscat” tekvica je najsladší z tých pestovaných v Rusku. Ak chcete úplne zrelý, potrebuje viac slnečného svetla a tepla ako zvyšok odrody tekvice. Z tohto dôvodu, najlepšie rastú tekvica na kompostovej hromadě. Predávkovaním, kompost poskytne rastline viac tepla a živín pre tvorbu veľkých a sladkých plodov. Listy rastliny budú vynikajúcim prístreškom pre kompost a nevyhrievajú na slnku.

Pristátie na otvorenom teréne

Na rozdiel od ostatných melónov, tekvica je veľmi rád čerstvé organické, takže pred výsadbou rastliny, čerstvé kravy hnoj sa aplikuje na pôdu. Keď prestane, začne uvoľňovať teplo, čo je nevyhnutné pre rozvoj silného koreňového systému. Korene rastliny môžu ísť do pôdy 2 m hlbokej, to umožňuje dýňu absorbovať živiny veľmi dobre.

Najmä pre výsadbu tekvice je vhodná pre ľahkú hlinitú pôdu alebo piesčitú úrodnú pôdu. Ťažká hlina alebo bažinatá pôda by sa mala oplodniť a kyslé pôdy – vápno. Keď tekvica rastie dostatočne veľká, rastliny sa vysádzajú vo vzdialenosti 1 m od seba. Postele majú šírku 1,5 m.

Pri príprave pôdy na výsadbu tekvíc v každej diere urobte:

  • 6 kilogramov organickej hmoty;
  • 80 gramov dusičnanu amónneho;
  • 50 gramov draselnej soli;
  • 50 gramov superfosfátu.

Pred vysadením tekvicových semien v pôde sa musia ošetriť slabým roztokom manganistanu draselného (2 gramy na pohár vody). Nechajte ich v roztoku počas 15 minút. Potom by sa semená mali umyť a zabaliť vlhkou handričkou alebo vložiť medzi dva kusy vatovej bavlny na klíčenie pri teplote 20ach S.

Zakopané semená môžu byť ihneď vysadené na otvorenom teréne a môžete z nich pestovať sadenice.

Odber tekvice

Na jeseň budete spokojní so zrelým a chutným džúsovým ovocím. Mali by byť vyčistené pred mrazom, keď tekvica z vonkajšej strany dosiahne zrelosť, avšak plody dobre dozrievajú a roztrhnu, ak sú na suchom, slnečnom mieste. Vystrihnite dýňu spolu so stopkou, potom ju môžete skladovať až do jari alebo dokonca až do ďalšej úrody.

Related  Penjagaan hippeastrum di rumah