rastúce begónie evergreenBegonia evergreen je obľúbená nielen medzi pestrými pestovateľmi kvetov. Slúži ako ornament letnej záhrady alebo kvetinového záhonu, pretože úplne ospravedlňuje jeho meno. Namiesto padlých kvetenstvo prichádza nový a tak pokračuje počas sezóny.

Jedným z najrýchlejších spôsobov, ako reprodukovať vždy kvitnúce begónie, je získať z rastlín novú rastlinu. Najčastejšie sa používa na omladenie starých rastlín, najmä po zimnom období, kedy sa výhonky na parapete rozťahujú pri hľadaní svetla. Z jedného kvetu môžete získať niekoľko nových begónií, ktoré opäť aktívne rastú a potešia svoje kvety.

Ako správne koreňové rezanie?

Charakter begónie je hustý mäsitý kmeň, ktorý obsahuje veľké množstvo vlhkosti. Toto sa musí brať do úvahy pri zakoreňovaní zakoreňovaných odrezkov.

Väčšina kvetinárstva odporúča zakorenenie begónie vo vode. Ale často sa takýto pokus končí rozpadom, pretože samotný stonok je napoly zložený z vody. Preto je lepšie ho okamžite vyčítať v krajine.

Nemôžete zakoreniť čerstvý rez, musíte ho nechať na chvíľu ľahnúť, aby sa miesto rezu vysušilo a utiahlo. Môžete vysadiť begóniu, ak kvapky šťavy prestávajú vystupovať z rezu.

Ak sú púčiky prítomné na hornej snímke, musia sa odstrániť, podobne ako spodné listy. Budú len vytiahnuť nadbytočný džús. Samotný kmeň pred vysadením by mal byť ošetrený stimulátorom rastu, ako je Kornevin.

Príprava pôdy

Na šírenie begónie šírením je potrebný ľahký živný substrát pre kvitnúce rastliny. Ak nemôžete získať špeciálnu pôdnu zmes, môžete ju pripraviť sami, miešaním:

  • záhradná pôda;
  • humus;
  • nejaký piesok.

Na dne hrnca položte vrstvu expandovanej hliny a potom nalejte pôdu.

Vytvorenie podmienok pre úspešné zakorenenie

Ak chcete spustiť begónie rýchlejšie dávať korene, môže vytvoriť skleníkové podmienky. Za týmto účelom dajte sklenenú nádobu na vrch alebo frézovanú plastovú fľašu. Begónia je však dobre zakorenená a bez prístrešia.

Hrniec vložte do teplého, dobre osvetleného miesta. Pravidelne rozstrekujte, nedovoľte sušenie pôdy, ale tiež ju nelejte.

Preto je dobré použiť striekaciu pištoľ. Keď sa objaví nová oblička z sínusu základného listu, je potrebné vodu begónie častejšie.

Related  Odraščanje zelenja na okensko polico

Silný mladý Bush v lete odporúčame, aby sa na ulici alebo transplantácii do kvetinového záhonu. V prírode sa rastlina rozvíja a aktívne kvitne.

Reprodukcia stále kvitnúceho begónie odrezaním-video