sadenice semien špargleNie vždy existuje príležitosť dostať časť kešu rozmaru (delenka), a potom sa na záchranu dostane ďalšia metóda reprodukcie tejto nádhernej rastliny – to je jej pestovanie zo semien. Na regáloch v kvetinárstve nájdete rôzne odrody kvetu, ale pestujú sa rovnakým spôsobom spôsobom osiva. Navyše týmto spôsobom môžete získať niekoľko zariadení naraz a potom ich zdieľať so svojimi priateľmi.

Špargľa slúži ako druh filmu pre miestnosť – zadržiava prach s nafúknutými listami a tiež uvoľňuje veľa kyslíka.

Takže, čo potrebujete vedieť pestovať špargľu zo semien? Napriek tomu, že tento proces bude trvať oveľa viac času, nie je absolútne nič zložité. Okrem toho rastliny vypestované zo semien majú trvalý charakter – sú menej choré a menej náchylné na napadnutie rôznych škodcov a tiež lepšie tolerujú zmenu “miesta pobytu”.

Príprava osív

Ak chcete mierne urýchliť klíčenie semien, pred vysadením je žiaduce ich namočiť pridaním humátu do vody.

Semená budú hlbšie, ak sa vysijú v teplej pôde (minimálne 22 stupňov Celzia).

Aký druh pôdy môžem použiť?

Pri pestovaní sadeníc zo špargle je vhodný obvyklý hotový substrát zo skladu.

Čistú rašelinu nemožno použiť.

Často pestovatelia kvetín zasiavajú semená na bežnej záhradnej pôde. V tejto pôde môžu semená tiež rásť, ale iba ak pridáte piesok a rašelinu (1 časť každej zložky na 2 časti zeme), aby sa znížila hustota.

Odporúčanie! Samozrejmá zmes pôdy musí byť dekontaminovaná zahrievaním v peci alebo v priľahlom roztoku manganistanu draselného.

Vlastnosti osiva výsevu

Pestovanie chleba sa prakticky nelíši od výsadby ostatných kvetinových rastlín a je nasledovné:

  1. Naplňte malé nádoby alebo hrnce so zmesou živín.
  2. Jemne položte semená na povrch a nechajte ich 3 cm od seba.
  3. Hojne rozložte pôdu teplou vodou.
  4. Posypte semenami tenkou vrstvou podkladu.
  5. Sprej.
  6. Kryt nádoby zakryte fóliou alebo plastovým vekom (ak je to zásobník).

Hrnce so zaočkovanými semenami sa umiestnia na dobre osvetlený a teplý okenný parapet, kde sa okno neotvorí. Pred vznikom výhonkov by mal byť skleník pravidelne vetraný, aby sa zabránilo kondenzácii a postreku pôdy.

Starostlivosť o špargle strieľa

Po približne niekoľkých týždňoch sa objavia prvé klíčky. Ak sa tak nestane, musíte počkať o niečo dlhšie – niekedy semiačka po dlhý čas klíčí po dobu jedného mesiaca, ale potom aktívne vyzdvihnú tempo. Teraz môžete odobrať kapotu – už nebudete potrebovať, ale nemusíte to robiť hneď, ale postupne zvyknete na rastliny na čerstvý vzduch.

Keď mladá špargľa vyrastie do výšky 10 cm, mali by byť vysadené v samostatných hrncoch na tej istej pôde, v ktorej rastlina vyrastala a hnojila ju s malým množstvom hnojív. Je povinné položiť keramzit do každej vázy tak, aby kefy nevyhladzovali.

Video o reprodukcii osiva špargle