králikov v jamkeChov králikov nie je v Rusku veľmi bežný. Až v roku 2000 sa poľnohospodári opäť začali chovať králiky v priemyselnom meradle. Pri bunkovej údržbe králiky sú viac choré, pretože menej sa pohybujú. Pre každú koliku je žiaduce vytvoriť samostatnú bunku. Na králiky nemajú hrýzť drevené klietky či prekážky, ktoré treba pravidelne dávať vetvy malina, alebo akácie. Okrem toho je v bunkách ťažké udržiavať príjemnú teplotu.

V jame, v lete je v pohode a keď králiky proroyut hlbokých dier, teplota je pohodlné pre nich, a v zime. Kopanie nôh králiky začína 14-16 dní po ich usadzovaní v jame.

Úprava jamy

Králiky majú veľmi slabú imunitu, takže je veľmi dôležité pokryť jamku listami bridlice z dažďa. Aj na obvode pit blízkosti moskytiérou tak, aby neleteli do komáre, muchy a iný hmyz. Pre ochranu králičie nory z mačiek, psov a iných zvierat, môže siahnuť do voliéry, ktorý je obklopený okami-sieťoviny.

Hĺbka jamy by mala byť od 75 cm do 3,5 m. Čím hlbšie vykopáte jamy, tým bude teplejšia. Keď sú králičky príliš horúce, pijú viac a konzumujú menej jedla, čo znamená, že rastú pomalšie.

Pre králiky je potreba vrhu sena. Džbán a pitná misa by mali byť tiež v jame. Králiky jesú 8-krát denne, takže kapacita podávača pre päť králikov by mala byť najmenej 6 kg. S vekom, králiky jesť viac, takže je potrebné zvýšiť časť krmív, ako rastú. Jeden deň päť králikov má 3 litre vody. Je lepšie nainštalovať podávač a nastaviť ho na 8 porcií denne.

Králiky dobre kopia v piesočnatých alebo piesočnatých pôdach. Môžete vykopať dieru na mieste s ľahkým hliny alebo bažinaté krajine, ale potom králiky pomaly kopať do pôdy. Aby sa cítili pohodlne a zvykli si na novom mieste bydliska budú potrebovať lopatu kopať malý otvor 40 cm dlhé. Kopanie horizontálne drážku je nemožné, pretože králiky bude hrabať a môže uniknúť z jamy. Aby ste tomu zabránili a aby králiči kopali dno, vykopajte prvé depresie pod uhlom 30ach-45ach.

Related  Предности млијека пшенице

Prvý princíp králik králikov pri ktorej obsah je v jame alebo celkovej bunky – očkovanie potomkov z VGBK (vírus hemoragickej choroby) a myxomatózy. Ak je obsah jamy je možné sa dospeje k záveru, takže králičie otvor urobiť malý 4 samíc a jedného samca a porazených králikov na dosiahnutie 4 mesiacov veku, pred nástupom puberty.