Ako správne vysadiť ovocné stromy videoOčkovanie – je najdôležitejšia poľnohospodárskej praxe, čo je proces spájania dohromady rôznych stromov. Ak sa vykonáva účinne a včas, je možné zabezpečiť, aby bol potomok a podnož sa stane jeden živý a fungujúci telo.

Príslušná očkovanie ovocného stromu umožňuje pestovať rôzne odrody a hybridy len s niekoľkými stromami na záhrade.

Očkovanie je užitočná, kde kultúrne ovocné odrody nemôže vydržať drsné klimatické podmienky, pôda s chudobou a napadnutia škodcami. Očkovanie pomáha pestovatelia zlepšenie odolnosti stromov na meniace sa a náročných prostrediach, čo umožňuje zbierať veľkú úrodu ovocia a rôznych druhov.

V predloženej videu skúsení záhradkári ukáže master class na štepenie ovocných stromov v rozdelení a šikmého rezu kľukou, a dať užitočné rady a príslušné odporúčania, ako pre začiatočníkov i expertov na očkovanie. Všetky informácie dané jednoduchou a prístupnou formou, a to výhradne v prípade, že.

Je lepšie očkovať počas obdobia rýchleho toku a na stromy, ktoré ešte nie sú 10 rokov. Rezy na štepenie musia byť starostlivo pripravené, takže pracovné nástroje by mali byť pohodlné a ostré.

Ako naočkovať ovocné stromy

Related  Voňavé predvalky – sirup mäty