udržiavanie oviec oviecV Rusku sa ovce ako podnik na predaj ovčieho mäsa začali aktívne rozvíjať až v druhej polovici dvadsiateho storočia. V šesťdesiatych rokoch sovietskych chovateľov priniesol prvé plemeno oviec, ktoré v krátkom čase získali váhu.

V porovnaní s bežnými polročnými ovčiakmi, ktoré vážili až 40 kg, získali plemenné plemená hmotnosť až 100 kg. S rozvojom chovu sa odobrali ovce, ktoré získali hmotnosť až 140 kg.

Najsľubnejšie plemeno oviec pre poľnohospodára je “kurdjushnaya afganská”. Samice tohto plemena dosahujú hmotnosť 120 kg a muži – 140 – 150 kg. Čistý výnos mäsa je 60%. Ovce vstupujú do plodného veku vo veku dvoch rokov. Prinášajú potomstvo štyri roky, potom sú ovce zabité na mäso.

Rozdiel medzi ovčím a ovčím kmeňom z bežných plemien

Plemenné ovce majú charakteristickú vlastnosť: Kurdyuk. Kurdyuk je tuková taška, ktorá sa nachádza buď na žalúdku alebo na panve oviec. Vo vnútri vrecka na tuky sa hromadí výkrmný tuk. Obsahuje viac ako 20 jedinečných chemických zlúčenín, ktoré sú veľmi užitočné pre ľudí.

V zložení vykrmovaný tuk obsahuje hormóny, ktoré sa vyhýbajú hmotnosti oviec a látok, ktoré zvyšujú imunitu zvierat. Preto je menej pravdepodobné, že ovce ochorejú.

Zvýšená imunita neochráni ovce pred helmintiózou a kampylobakteriózou, takže je potrebné očkovať kŕdeľ a poskytnúť plemenám oviec dobré životné podmienky.

Kŕmna základňa pre ovce

Kŕmna zmes pre ovce pozostáva z:

  • seno;
  • ovos:
  • čerstvá tráva.

Hay je základom zmesi. Každý deň ovca dospelých jedie 5 kg sena. Oves sa podáva v dávke 500 g na ovcu denne. Voľné pasenie kŕdľa doplňuje nedostatok vitamínov. Pre jednu pasúcu sa ovce jedia približne 3 kg trávy.

Pri chove oviec sa predpokladá, že prírodné potraviny sú najlepšie, ale ak držíte veľké kŕdle, môžete použiť zmiešané krmivo.

Vykurovanie miestností

Miestnosť na chov oviec by sa nemala ohrievať. Pohodlná teplota týchto zvierat je +6achS.

Pre ovce je dôležitejšie zabezpečiť dobré osvetlenie a vetranie miestnosti. Rovnako dôležité je, aby v miestnosti neboli žiadne prievany.

Strihanie ovčej oviec

Na rozdiel od vlnených plemien sa ovce ovce strihajú raz za rok. “Afganský Kurb” ovce zarastený vlnou a na začiatku augusta začne toto opadávanie. Počas oplodnenia ovce strácajú nielen vlnu, ale aj svoju hmotnosť. Preto chovatelia oviec strávia účes trochu skôr: v polovici júla.