melón v otvorenom teréneAby ste na záhrade dostali veľkú plodinu vodného melónu, musíte vytvoriť kríky. Tvorba rastliny má prerezávať bočné väzby, melón musí byť trhaný a napojený hojne. Existuje niekoľko spôsobov, ako vytvoriť vodný melón.

Mnoho záhradníkov tvorí vodný melón z prvých štádií rastu. Zreže bočné výhonky, štipku hlavného biča, takže bobule sa rýchlo naleje a dozrieva. Takáto metóda je však veľmi časovo náročná, preto budeme diskutovať o vhodnejšom a produktívnejšom spôsobe.

Spôsob vytvárania “voľného pestovania”

V prvej fáze rastu melón nemusí byť štipka. Nechajte kroviny rásť a niektoré biče sa prepletajú. Len keď sa prvé ovocie tvorí veľkosť malého jablka, musíte začať prerezávanie bočných rias. To je spôsobené tým, že rastlina v tomto štádiu získala dostatok sily na vytvorenie šiestich plodov. Ale ako pri bežnej metóde kultivácie, na každom biče musíte opustiť dva ovocie, jediný rozdiel je, že môžete nechať viac ako jeden bič a tri.

Správne orezanie

Je potrebné odrezať biče, na ktorom sa melón rozmnožuje po prvom ovocí. Orezajte bič tak, aby zostal dva veľké listy. Riedenie sa musí robiť opatrne, pretože biče sú prepletené a možno odstrániť bočný výhonok, na ktorom rastú viaceré druhy ovocia.

Nie je nevyhnutné vytiahnuť biely z bežnej zelenej hmoty, pretože existuje riziko poškodenia rastlín a vaječníkov. Orezané riasy rýchlo vyschnú a nebudú rušiť rast melónov.

Klady tejto metódy

S metódou voľného pestovania melónových foriem nie sú dve, ale šesť ovocia, pretože rastlina nezlikviduje veľký vaječník. Vzhľadom na to, že sú melónové kefy prepojené, oblasť postele by mala byť rozsiahla, ale to vám umožní pestovať viac ovocia v jednom kuse. Môžete zvýšiť výnos a štyrikrát, ale potom existuje riziko, že ovocie nebude zrieť.

Pri obvyklom spôsobe pestovania by sa mala rastlina oplodniť od prvých dní pestovania. Spôsob voľného rastu vám umožní začať kŕmiť rastlinu neskôr.

Vodný melón, vysadený bežnou metódou, musí byť mulčovaný. Pri metóde voľného pestovania zohráva úlohu mulča hustú zelenú hmotu.