huby v leseHuby rastú v listnatých lesoch. Mycelium sa vyvíja na kmeni stromov. Čo sú ľudia zvyknutí nazývať hubou, v skutočnosti – jej ovocím. Huba samotná je podzemná, v hĺbke viac ako 20 cm. Toto je centrum mycélií. Vyzerá to ako zemiaková hľuzovka, ale cíti sa jemne na dotyk. Farba stredu myceliu závisí od odrody huby. Biela hľuzovka má krémovité huby, huby majú hnedú hubu.

Zo stredu myceliového listu sa nachádzajú mycelium – vlákna, ktoré sa rozprestierajú na vzdialenosť 30 cm, plocha dospelého mycélia je 10 cm2 až 15 cm2 v závislosti od typu huby.

Hubové telo tvorí rast spór, ktoré dozrievajú do mesiaca a pol po objavení antény huby.

Môžete zbierať huby niekoľkými spôsobmi. Niektorí zberatelia húb rozrežú ovocné telo nožom, iní – otočia ho úplne zo zeme. V ruskom jazyku je stabilný výraz “rozložiť huby”. Zdá sa, že v 16. storočí ľudia zhromažďovali huby a rušili ich ručne.

Podľa všeobecnej viery bolo považované za zlú formu, aby sa všetky huby z lesa, pravdepodobne to prinesie neúspech, a pri ďalšom túre do lesa, hubkári nájdu jedovaté huby.

Rezanie húb

Prívrženci hubového rezania tvrdia, že je nemožné zakrútiť ovocie zo zeme. Potom sú poškodené vlákna mycélií a v čreve bude menej húb. V skutočnosti poškodenie mycélií je dokonca prospešné pre ľudí. Ak sú vlákna poškodené, stred myceliu spúšťa ochrannú reakciu a tvorí viac plodných telies so spórmi.

Huby viac v miestach, kde bola vykonaná práca človekom:

  • Ohnivý priekop je vykopaný;
  • uvoľnená pôda;
  • bola vykonaná ťažba.

Po rezaní môže zostať až polovica ovocného stonky v zemi, čo nakoniec hnije.

Zbierajte jedlé huby na rušných cestách, na ktoré nemôžu ísť automobily. Ovocné telieska veľmi dobre absorbujú výfukové plyny, takže si tieto huby určite otrávili.

Zrýchlenie ovocia

Ďalšie huby, veria, že z dôvodu hniloby sa mycelium môže nakaziť patogénnymi baktériami a nebezpečnými plesňami. Toto je mylná predstava. Väčšina húb hnije úplne, ale v nasledujúcom roku tvorí mycelium veľké množstvo ovocných telies, ktoré sú pre ľudí bezpečné.

Zber húb, ako sa vám páči. V každom prípade neubližujete mycelium. Je potrebné odstrániť len jedovaté huby, takže ich mycelium nespúšťa ochrannú reakciu a nerastie. Po zbere sa spaľuje plodové telo jedovatých húb.