kŕmenie rýb v rybníkuNa častiach vidieckych domov sú často usporiadané vodné plochy. Sladkovodné ryby v takýchto rybníkoch nemajú dostatok krmovín. Musí byť umelo nakŕmené, takže počet rýb sa neustále zvyšuje.

Chov rýb je najvýnosnejší typ farmy. Ak je v živočíšnej výrobe potrebné minúť 10 kg krmiva na získanie 1 kg mäsa, to znamená pomer 1:10, potom v chove rýb tento ukazovateľ je 1: 3.

Kŕmte dávkovanie rýb, inak nadbytok potravy, ktorý ryby nejedli, bude kyslé. To povedie k znečisteniu vody v rybníku a kyslíkového hladovania jeho obyvateľov. Imunita rýb sa zníži, takže sa zvýši riziko infekčných ochorení.

V rybníku musí byť vytvorený ekosystém. Rozliatie jedla na povrch nádrže nie je žiaduce. Aby ste mohli kontrolovať spotrebu krmiva rýbami, musíte urobiť podávače a zadať plán stravovania.

Kŕmenie koryta pre ryby

Rybacia misa je plavák s kontajnerom na krmivo. Môže byť vyrobená z drevenej alebo plastovej nádoby. K tomu musíte vidieť plastovú nádobu na dvoch častiach alebo urobiť škatuľu z dosiek.

K nádrži pripojte drevenú tyč-rukoväť, aby ste mohli pohybovať žľab cez jazierko. Je lepšie vytvoriť dve oddelené časti pre rôzne druhy potravín.

Podávač je ponorený do vody. Ako zaťaženie môžete použiť tehly. Ak chcete ponoriť pod vodou v rôznych hĺbkach, je potrebné použiť množstvo rôznych hmotností. Podávač je viazaný na breh jazierka tak, aby sa mohol zdvihnúť na povrch vody a pridať potravu.

Plán stravovania

Ak chcete získať väčšiu váhu rýb, zadajte rozvrh kŕmenia. Naplňte žľab v určitej dobe. Urobte to lepšie večer alebo skoro ráno.

Nastavte množstvo potravín. Prvý deň úplne naplňte podávač. Ak ryby nemajú čas na jedenie za deň, znížte podiel.

Rôzne druhy rýb preferujú rôzne potraviny. Môžete použiť:

  • krupica; krupice;
  • otrúb;
  • kukurica;
  • pšenice.

Related  De trucs van de bijenteelt zijn valstrikken voor bijen

Mäso a kostná múka sa môže pridávať aj do potravy. Aby sa získala váha a vytvorila sa tuková vrstva, ryby sa prenesú na zmiešané krmivo. Vďaka takému kŕmeniu sa pripraví na zimu.

Zmiešané krmivo sa podáva na jar po dobu jedného mesiaca, takže oslabené ryby sa zotavia po zime. Potom znova zaraďte zrno do podávača.