postele v lenivej záhradeZáhrada je pre mnohých letných obyvateľov veľmi nepríjemnou činnosťou. Aby ste významne znížili hlavnú a veľmi náročnú prácu na mieste, musíte použiť tri zásady: nekopírujte, nepoužívajte burinu, nepoužívajte vodu.

Tri zásady “inteligentnej” kuchynskej záhrady

Prečo nemôžete kopať, ale musíte uvoľniť pôdu. Pretože Zem je živý organizmus. V hornej vrstve žijú niektoré mikroorganizmy a iné sú nižšie. Pri kopaní zomierajú a pôda sa postupne stáva mŕtvou, pretože nie je obývaná mikroorganizmami. Hovorí sa: “Bola unavená, musíme si ju odpočinúť”, ale zaujímalo by ma, ako dávajú takú “oddych” do pôdy? Zastaví kopanie a siatie s bylinkovými sokolami. Stále rodí. Tajomstvo spočíva v tom, že prestávajú kopať a postupne získava svoju plodnosť.

Existuje prirodzená úrodnosť pôdy a vykopávame pôdu, zničíme ju.

Pôda nemôže zostať otvorená, pretože jej štruktúra sa zrúti. V prírode je pôda v lete zatvorená trávou, v zime – vrstvou snehu, na jeseň – padlými listami.

Aby sa záhrada neodvrátila a nie voda, je potrebné ju nahradiť. Vlhkosť, ktorá sa nachádza pod mulčovou, sa z pôdy nevyparí a všetko príde na korene rastlín, takže nie je potrebné časté zavlažovanie.

Weedy nemožno odstrániť na záhrade, pretože po pôde v pôde bude veľa koreňov z koreňa a v budúcnosti sa objavia nové buriny. Musia byť oholení pomocou Fokine lietadla.

Používame striedanie plodín

V prvom roku vyrábame zemiaky.

Nechcem nič kopať, priamo na burinu, je rozložená na povrchu zeme vo vzdialenosti 20-25 cm od seba. Potom musia byť zemiaky pokryté seno. Vzhľadom k tomu, výhonky rastú, je potrebné pridať kosenie trávy na vrchol, tvoriť veľkú kompost vrstvu. Silné vrcholy zelených zemiakov zatvoria hromadu kompostu.

Nemusíte kopať, používať hnojivá na zemiaky, vodu a hnojiť, ale jednoducho pridať kompost do rastlín.

V tomto roku môžete v budúcom roku pestovať cukety.

Related  Савети за рад са електричном ланцем

Tretí rok – kapusta a repa.

Pokračujeme v pestovaní paradajok a mrkvy v rovnakej záhrade, nekopírujte to. Za 5 rokov bude potrebné vytvoriť nový kompost pre teplé lôžka. Vaša kuchynská záhrada poteší veľké výnosy.

Kuchyňa záhrada pre lenivé – video