sliepky sliepky v klietkachS nástupom zimy a poklesom teploty vzduchu v chove hydiny je často problém, akým je napríklad zníženie pokladania nosníc. Ako je známe, aby mohli kurčatá nosiť vajcia, v zime potrebujú vyhrievanú miestnosť s teplou podlahou. Ako ohrievač na podlahe môžete použiť vrh pilín alebo slamy. To však nie je jediná podmienka. Výroba vajec sliepok je tiež ovplyvnená prítomnosťou vetrania. Okrem toho by sa mal osobitný význam venovať výberu potravy pre kurčatá vrátane prítomnosti vitamínových doplnkov.

Ako krmiť vrstvy v zime?

Aby sa zajistilo, že kurčatá nielen “jedia” váhu, ale aj naďalej nosia vajcia, musia poskytnúť primeranú výživu. Je dobré použiť na tento účel:

  • jačmeň;
  • ovos;
  • kuracie krmivo v granulách;
  • pšenica;
  • kaša drveného zrna (pšenica, jačmeň, ovos a slnečnicová múka).

Vitamínový obväz pre nosnice

Jedným z najdostupnejších vitamínových krytov je klíčené zrno. Chov hydiny vykonáva klíčenie ovsa, jačmeňa alebo pšenice, ale väčšina poľnohospodárov uprednostňuje druhú.

Okrem toho sú pšeničné otruby dobré ako krmivo. Z nich sa kvasinky môžu použiť na prípravu užitočného doplnku:

  1. V 10 litroch vody zriediť malý balíček čerstvých kvasníc, nechať stáť hodinu.
  2. Pridajte pšeničné otruby v takom množstve, aby hustá hmota, ako sa ukázalo cesta. Nechajte ďalších 2 hodiny.

Prijatá hmotnosť sa má nosnicam podávať najviac dvakrát týždenne.

Pri pridávaní kŕmenia z pšeničných otrúb v komáre musí byť vždy voda, inak môže byť zviera zabité kura.

Uskladňujte prípravky na vrchný obliekanie kurčiat

Z kúpených vitamínových komplexov pre doplnok stravy s kuracím mäsom je najefektívnejšie používanie vitamínov Undevit. Liečivo je však pre človeka a kurčatá na to dobre reagujú. Vitamíny by mali byť pridané do misky s vodou: do 10 litrov vody rozpustite 2 dražé. Periodicita aplikácie – 2 krát týždenne.

Related  Kültivatör çalışması kuralları

V chove hydiny je Ryabushka známa. Je to doplnok pre minerálne vitamíny, najmä pre nosnice, ktorý zlepšuje produkciu vajec a kvalitu vajec. Mala by sa pridávať do hlavného jedla (zmiešaného krmiva alebo zrna) v množstve nie vyššom ako 0,5 g na hlavu. Denná dávka sa musí podávať na jedno ranné kŕmenie. Súčasne je potrebné poskytnúť kurčatám kontajner s vodou.

Zimné diétne vrstvy – video