drevené kurčatáChov hydiny je jednoducho nemožný bez “vtáčieho domu”, pretože v zime vták, vrátane kurčiat, potrebuje teplo a nemôže prežiť na voľnom priestranstve. Ak je na stavenisku k dispozícii dobrá stodola, môže slúžiť aj ako obydlie pre kurčatá. V opačnom prípade bude musieť byť kuracie plátno postavené od začiatku. Nebojte sa – nie je ťažké to urobiť, ak budete postupovať podľa odporúčania skúsených chovateľov hydiny.

Takže v usporiadaní družstva by sa mala venovať pozornosť nasledujúcim bodom:

  • materiál na steny;
  • veľkosť coopu;
  • osvetlenie;
  • ventilácia;
  • horolezecký výbeh;
  • úkrytov;
  • hniezdo.

Aký je najlepší spôsob, ako urobiť steny kuracieho coopu?

Po prvé, musíte sa rozhodnúť o materiáli. Pri stavbe múrov kuracieho mäsa bude fungovať ako tehlový, tak penový blok, ale optimálnou možnosťou pre chov hydiny bude drevený prístrešok, najmä v letnom období. Výhodou kurča z dreva je pomerne nízka cena materiálu v porovnaní s kameňom. Okrem toho je mikroklíma v takomto byte lepšie, pretože strom má schopnosť dýchať.

Drevené steny musia byť každoročne bielené roztokom vápna, aby sa zabránilo výskytu škodcov vtákov.

Na celoročnú údržbu nosníc musí byť záchod izolovaný. V zime by minimálna teplota miestnosti nemala klesnúť pod 10 stupňov Celzia. Zvyšok času je pohodlná teplota považovaná za 15 stupňov. V prípade poklesu teploty sliepky zastavia prenášanie vajec, navyše možno dokonca aj omrzliny labiek.

Aká by mala byť veľkosť kurčaťa?

Oblasť družice závisí od počtu vtákov. V 1Q. m nesmie byť viac ako 5 nosníc alebo tucet mladých kurčiat.

Minimálna plocha pre 5 sliepok nesmie byť menšia ako 3 metre štvorcových. m.

Pokiaľ ide o pohlavie, neodporúča sa používať hlinené a hlinené podlahy u hydiny, ľahko sa poškodzujú hlodavcami. Jednou z najpraktickejších variantov podlahy je cementový poter s jemnou sieťovinou. Na poter je potrebné vylievať podstielku, napríklad piliny.

Related  Tumbuh kacang polong

Osvetlenie družice

V miestnosti na chov kurčiat by ste mali vždy otvárať okná z juhozápadnej strany. Veľkosť okna sa približne rovná ¼ podlahovej plochy. Pri pestovaní vtákov v regiónoch s ťažkými zimami je potrebné vytvoriť dodatočný zimný rám okna (odnímateľný).

Okrem kŕmnej domčeky je potrebné vykonať elektrické osvetlenie, zatiaľ čo lampa je lepšie zavesiť s plafondom. Žiarovku umiestnite tak, aby sa hlavné svetlo nachádzalo v oblasti podávačov a poschodí. V polo-tmavej miestnosti budú kurčatá väčšinou spať, zatiaľ čo ich produkcia vajec sa zníži.

Vetranie a lezenie na chôdzu

V miestnosti pre kurčatá, najmä v izolovanej stene, je potrebné zabezpečiť príliv čerstvého vzduchu. Na tento účel je možné inštalovať odsávač (v malých miestnostiach) alebo jednoduchú ventiláciu s núteným vzduchom a odsávanie.

Ak chcete, že kurčatá boli voľne pohybovať von z kurníku, krátka vzdialenosť od podlahy je nutné im urobiť malú dieru o veľkosti 30×30 cm je dostačujúce. Samozrejme, že v prípade, že hospodársky súd plocha umožňuje Paddock vtáky. Je potrebné zavrieť dvere, ktoré možno použiť ako most.

Nasy pre kurčatá

Detská škôlka je povinným prvkom slepačieho domu. Kurčatá by nemali spať na podlahe alebo v hniezdach. Pri kopci je dobré použiť drevené tyče 5×6 cm so zaoblenými koncami, aby kurčatá nepoškodili labky. Nainštalujte ich vo výške 50 cm od podlahy. Vzdialenosť medzi tyčami by mala byť najmenej 35 cm, aby vták mohol voľne sedieť, a 25 cm od poslednej tyče k stene. Pre jedno kurča na biskupa sa vyžaduje 25 cm ostriežika.

Ak robíte štetiny ostriežky odstrániteľné, budú ich ľahšie čistiť a spracovávať.

Niektorí chovatelia hydiny praktizujú výkyvy hniezd, ale v tomto prípade sa kurčatá navzájom znečisťujú. Je lepšie umiestniť póly vertikálne.

Related  Зашто не препелити и како побољшати ситуацију

hniezda

Miesto pod hniezdo pre kurčatá by sa malo odobrať v najtmavom rohu družice. V hĺbke hniezda by malo ísť na 40 cm, takže vrstva sa do neho zmestí. Hniezda by mala byť inštalovaná na kopci (z podlahy – na 40 cm). Na tucet vrstiev dosť 3-4 hniezd.

Kurzy rôznych vekových kategórií by mali byť vedené oddelene, inak dospelý vták môže uraziť mladých. Navyše, kurčatá s mláďatami by mali byť tiež oddelené. Pokiaľ ide o prítomnosť kohúta, jeho prítomnosť je úplne zbytočná, ak sa plánuje držať kurčatá len na získanie vajec. Ale priniesť domov kuracie bez toho nemôže robiť.

Usporiadanie kuracieho coopu – video