Atom ohrievač vodyPrietokový elektrický ohrievač vody je zariadenie, ktoré je určené na ohrev malého množstva vody. Pomocou tohto vykurovacieho prístroja môžete pohodlne umývať riad, ale pohodlné sprchovanie alebo rýchle naplnenie vane je takmer nereálne. Teplota vykurovacej vody je od 40ach C až 60ach S.

Výrobcovia vyrábajú modely ohrievačov vody s elektrickými ohrievačmi. Tiež vyrábame modely zariadení s vykurovacou cievkou. Niektoré príslušenstvo je dodávané s niektorými modelmi, napríklad umývačkou riadu alebo plastovou batériou s masážnou tryskou pre pohodlné umývanie rúk.

Vykurovacím prvkom môže byť vyhrievací prvok s anódou horčíka umiestnenou vo vnútri telesa ohrievača vody. Jedna alebo dve kovové dosky môžu vyčnievať vykurovacie prvky. Takéto ohrievacie dosky sa veľmi rýchlo vyhoria a ohrievače vody zlyhajú.

Výber ohrievača tečúcej vody

Pri výbere prietokového ohrievača vody je potrebné dbať na záručné podmienky, dodatočné vybavenie, vykurovacie telesá a bezpečnostnú skupinu.

Je veľmi dôležité, aby bol ohrievač vody vybavený senzorom na prívod vody. Tento snímač automaticky vypne napájanie vykurovacích telies.

Táto funkcia šetrí energiu a chráni vykurovacie dosky pred poruchou a plastové časti z tavenia. Niektoré elektrické prietokové ohrievače vody sú vybavené teplomerom na meranie teploty vody a displejom na nastavenie teploty vody.

Inštalácia okamžitého ohrievača vody

Pri inštalácii tečúceho elektrického ohrievača vody musíte odstrániť zadný kryt prístroja a nastaviť vykurovací článok na určitú teplotu vykurovania. Potom je potrebné vyznačiť otvory na upevnenie elektrického ohrievača vody. Skrutky na upevnenie sú k dispozícii v dvoch verziách: plastové nity alebo nerezové kovové gombíky. V prvom prípade je ohrievač vody inštalovaný pomocou silikónového suchého zipsu. Pri inštalácii na kovové gombíky vyvŕtajte otvory perforátorom alebo vŕtačkou.

Na prívod studenej vody musí byť namontovaný uzatvárací ventil. Na zadnej strane ohrievača vody je vyrezaný otvor pre obehové potrubie vody, ktorý je potrebný na chladenie plastových častí. Na vývodku horúcej vody je inštalovaná hadica odolná voči horúcej vode. Potom je nainštalovaný umývací prostriedok na umývanie riadu spolu s ohrievačom.