podávač pre kozy a detiKoza je veľmi čisté zviera, nie jesť jedlo, ktoré padlo na zem. Podávač kôz by mal byť stabilný, pretože kozy sa spoliehajú na svoje telo s prednými kopytami. Z tohto dôvodu sa žľab môže prevrátiť a bude potrebné vymeniť všetok zdroj.

Aby ste znížili iracionálnu spotrebu potravín takmer na nulu, môžete vytvoriť skeletový podávač. Ak je počet kôz veľký, potom môžete vytvoriť kontajner pre seno vo forme knihy.

Na výrobu takéhoto podávača je potrebný veľký počet materiálov. Jeho inštalácia v kôlni je odôvodnená iba vtedy, ak je počet kôz väčší ako desať, bez zohľadnenia detí.

Príprava miesta pre žľab

Pod podávačom rámov sú na lište s rozmermi 120 x 50 cm inštalované zvislé podpery. Výška podpery závisí od výšky budovy, do ktorej je nainštalovaný podávač. Na udržanie rámu rámu z lišty na váhe sú reťazce namontované na nosidlách.

Taktiež je pripravená drevená plošina pre žľab, na ktorej budú pripojené dva rámy. Tieto rámy sú spojené dverovými závesmi, ktoré sú na plošinu namontované vopred.

Konštrukcia podávača

Rámy sú vyrobené z dreveného nosníka 50X50. Ak to chcete urobiť, potrebujete:

  • osem kusov dreva rovnakej dĺžky;
  • montážne pletivo;
  • skrutky na spojenie rámov.

Po pripravenom ráme rámčeka je “umiestnený” na závesy dverí. Jeden z rámov by sa mal dotýkať drevenej plošiny a druhý – byť upevnený na reťaze. Preto oba rámce vytvoria uhol 60 °.

Na rámy rámov vytiahnite kovovú vystuženú sieť s veľkými bunkami. Veľkosť bunky by mala byť 2 x 2 cm alebo viac. To umožní kozám pohodlne používať seno a súčasne sa z podávača nedostane dostatok potravy.

Aby sa zajistilo, že kozy nebudú pohlcovať listy a vetvy, ktoré spadajú na podlahu, je k rámu narazený priečny nosník. Vďaka nej sa zvieratá nemôžu dostať k žľabu a potápať jedlo. Navyše, priečny nosník bude slúžiť ako podpora pre malé deti, takže môžu tiež jesť z podávača.

Podávač pre deti v samostatnej miestnosti

Ak sú deti držané v samostatnej miestnosti, môžete si pre nich vytvoriť iný podávač. Je to koryto s jedlom, ktoré je zavesené na reťazi.

Related  Miniaturni grmiček za manjši vrt je lažen jasmin ali Chubushnik jagoda

Podávač je vyvýšený vyššie, ako deti vyrastajú. Aby boli deti pohodlne jesť jedlo, drevený jumper je prilepený do žľabu.