špargľa miestnosťChřest je pôvodná kvetina, líši sa od prirodzených rastlín všetkých rastlín, pretože má neobvyklú formu listov. Namiesto veľkej listovej dosky sú výhonky rastliny husto pokryté tenkými ihličkami, čo z nej vyzerá ako bujný vianočný stromček.

Pestovanie takej úžasnej kvety nie je veľmi ťažké, ak poznáte niektoré z jej vlastností. Hlavná vec, ktorú musíte venovať pozornosť, je:

  • osvetlenie;
  • teplota vzduchu v miestnosti;
  • zalievanie;
  • vrchný obväz;
  • transplantácie.

Kde je lepšie dať špargľu?

Prakticky všetky odrody špargle milujú difúzne svetlo, takže je lepšie vybrať severovýchodný parapet ako rezidenciu kvetu. Na tomto zariadení bude mať dostatok svetla a priame slnečné svetlo ho nemôže poškodiť.

Slnečná strana môže byť zachytená pod Asparagus Sprenger – jednoducho má rád veľa svetla.

Pokiaľ ide o zimné obdobie, keď je menej prirodzené svetlo, kvetina sa buď rozsvieti, alebo pred jarou sa presunie na viac osvetlené miesto.

Nemôžete umiestniť špargľu v blízkosti radiátora – vydáva suchý vzduch, z ktorého sa ihly začnú rozpadávať.

Fuzzy rybia kosť je veľmi citlivá a na nízku teplotu v miestnosti. Pohodlné stupne – od 22 do 25 rokov, a iba počas odpočinku, prípustný (a nevyhnutný) pokles je od 15 do 18 stupňov Celzia. Pri nižších hodnotách kvetina vyhodí všetky listy.

Ako sa voda?

V zime chřest nepotrebuje časté zalievanie, stačí udržať vlhkosť v pôde a nedovoliť jej úplne vyschnúť. Ale s príchodom jari budete potrebovať častejšie zvlhčenie pôdy – až trikrát týždenne.

Chřest je veľmi rád vysokej vlhkosti, takže by ste mali pravidelne striekať vetvičky a pravidelne vykonávať vodné procedúry.

Ako často sa živím?

Všetky druhy špargle súvisiace s aktívnym rastom. Z tohto hľadiska počas vegetačného obdobia kvet potrebuje pravidelné hnojenie komplexnými minerálnymi hnojivami, ale nie viac ako trikrát mesačne. Povolené a jedno (počas sezóny) kŕmenie malého množstva organických (vtáčie trus).

V zime nepotrebujete oplodniť rastlinu.

Vlastnosti transplantácie

Koreňový systém špargle za rok je schopný úplne naplniť malý hrniec. Mladé kríky musia byť transplantované každoročne na jar, pri každom vychystávaní hrnca o niekoľko centimetrov väčšieho priemeru ako predchádzajúci, inak by sa korene jednoducho roztrhli. Dospelé rastliny sa musia transplantovať raz za 3 roky.

Pri premiestňovaní veľkého kríka môže byť staré zarastené korene čiastočne odstránené, zatiaľ čo zvyšok môže byť orezaný špičkami.

Pokiaľ ide o prerezávanie, špargľa to vôbec nepotrebuje – kvetina je schopná tvoriť krásne, dlhé a nadýchané vetvy. Nestačí jednoducho odstrániť suché výhonky včas a nainštalovať (ak je to žiaduce) podporu.

Video o funkciách starostlivosti o špargľu