snack tortuNechajte prekvapiť hostiteľku svojich hostí: neobvyklé koláče, zámorské jedlá alebo tajomné šaláty. Ale pôvodné občerstvenie, vyrobené na princípe dortu, vyzerá ako japonské sushi. Vynikajúca kombinácia červených, zelených a bielych odtieňov tiež prekvapí. Pri príprave týchto lahôdok budete potrebovať veľmi málo času a produktov.

Nezvyčajné pečenie

V recepte použite cesto sušienky. Môžete ju maľovať zelene petržlenom alebo špenátom. Cestoviny sa vyrábajú podľa tohto vzorca:

  • Zrušte zeleninu nožom (najlepšie len listy, bez konárov);
  • prerušte ho v mixéri;
  • pridajte oddelené žĺtky (4 ks);
  • kyslá smotana (70 g) s akýmkoľvek obsahom tuku;
  • energicky miešané.

Preosiať 120 g múky a nalejte do nej 5 g prášku do pečiva. Potom šľahajte až do stabilného stavu proteínu 4-re. Na začiatku procesu pridáme soľ a o niečo neskôr – cukor. Teraz musíte kombinovať múku a zelenú pastu. K výslednej zmesi sa po častiach pridáva bielkovinová bielkovina (2-3 lyžice). Musí byť starostlivo manipulované. Pohyby musia byť zhora nadol.

Petržlen má špecifickú chuť. Preto tí, ktorí to netolerujú, môžu používať špenátové listy. Rastlina dáva bohatý odtieň a neovplyvňuje chuť jedla.

Pečieme cesto na odporúčané občerstvenie pri teplote 180 ° C. Po 15-20 minútach bude pripravená. K tomu použite panvicu s rozmermi 25×30 cm alebo 30×40 cm. Spodná časť formy je nevyhnutne pokrytá pergamenovým papierom.

Veľké finále

Pečené koláče sa vyberú z rúry. Použite zápas na kontrolu pripravenosti, nemal by byť lepkavý. Keď sa trochu ochladí, vyberie sa z pekáča a papier sa odstráni. Ďalšou etapou je krájanie. Vytvorte rovný okraj a rozdeľte plátno na dve rovnaké časti. Teraz je to čas na varenie, rovnako ako dekorácie:

  • 300 g syrového tvarohu;
  • nakrájame na veľa zelene, premiešame;
  • Losovaný losos nakrájaný na dlhé lamely.

Sýrová pasta mastná len jednu časť sušeného koláča. Na vrchole ju položil druhý a mierne stlačil. Pomocou špeciálneho nástroja rozdeľte “koláč” na časti. Každá z nich je zdobená kusmi rýb. Môžete umiestniť volumetrickú ružu, krúžok, diamant alebo hviezdičku.

Aby ste sa uistili, že kusy sú rovnomerné, špáradlá sú na rezných líniách prilepené. Ako pravítko sa používa rezná doska.

Keď sa na stôl objaví lahodný predkrm, hostia budú na chvíľu zmätení. Fanúšikovia japonskej kuchyne okamžite ocenia práce hostesky. Zvyšok bude čakať s pochúťkou, ale potom sa nebudú môcť odtrhnúť od neho. Deti sa budú páčiť nezvyčajné zelené farby koláča, ale chuť ich ešte viac prekvapí.