kuracia sliepkaKurčatá majú od 120 do 260 vajec za rok, v závislosti od plemena. Preto mnoho letných obyvateľov kupuje polročné nosnice a udržuje ich v letnej sezóne. Počas leta sa v priemere dostanete od 70 do 90 vajec z jedného kuracieho mäsa. Vzhľadom na vysokú dopyt po nosníc v letnom období sa ich ceny zvyšujú. Cena kvalitnej nosnice sa pohybuje od 300 do 550 rubľov.

Na jar však existuje veľké množstvo oznámení o predaji mladých kurčiat znášajúcich vajíčka za nízke ceny. V takom oznámení je spravidla cena 150 až 200 rubľov. Mal by upozorniť kupujúceho, ale niektorí záhradníci a letní obyvatelia kupujú kurčatá pre takéto reklamy. Často bezohľadní predajcovia rozdávajú mladým sliepkam dvojročné jedince, ktoré už uvrhli vajíčka. Existujú aj prípady, keď predajcovia predávajú nosnice z hydiny. Takéto kurací kurča bude možné prepravovať len vtedy, ak sa zachová základňa krmiva a obnovia sa primárne podmienky zadržania, čo nie je možné doma.

Chov hydiny

V chove hydiny v priemyselných priestoroch sa teplota udržiava na 25 ° CachC až 27achC v závislosti od plemena nosnice. Na zvýšenie produkcie vajec sa vtáci dostávajú špeciálne zmiešané krmivá so zvýšeným obsahom kriedy.

Vápnik je pre nosnice veľmi dôležitý, ale ak to dať v nadbytku, potom, sliepky deformovaný panva, čo vedie k zníženiu produkcie vajec, takže hydina namiesto kriedy použiť Coquina ako potravinový doplnok.

Aby sa zabránilo rasklova vajcia nosníc vo veku 7 mesiacov vypáliť zobák. Po tomto postupe zbledne zobák sliepky, na ňom sa objavujú biele pruhy.

Aby sa zabránilo ochoreniu kurčiat, antibiotiká sa rozprašujú špeciálne vo vzduchu. Postupom času umelé antibiotiká potláčajú imunitný systém nosníc. Ak kurča pohybovať v prírodnom médiu alebo puzdra, že produkcia vajec bude trpieť v dôsledku vírusových ochorení.

Related  Домаћи инкубатор за пилеће јаје из микроталасне рерне

Vzhľad dobrej vrstvy

Preto pri výbere nosnice musíte venovať pozornosť jej vzhľadu. Dobrá nosnice by mala mať objemné mäkké brucho. Ak je koža pod krídlami elastická, potom je kura mladá a dobre vyteká. Okrem toho, skontrolujte panvovej kosti kurčaťa, v prípade, že sú silné a široké, bude nosnice niesť. Najdôležitejším znakom dobrého znášanie vajec – teplota a hrebenatky náušnice kurča. Mladé kurča má zdvihnutý hrebeň, jeho teplota môže dosiahnuť 45achS.