motoblok pre vidiecky domMotoblock uľahčuje spracovanie záhradného pozemku. Najčastejšie sa toto zariadenie je kúpiť malé oblasti pestovania, tak pod rúškom motoblok bezohľadní alebo neskúsených poradcovia predávajú kultivátory. Rozdiel medzi kultivátorom a blokom motora spočíva v tom, že na kultivátor nie sú namontované žiadne prídavné zariadenia. S pomocou motobloku môžete nielen kultivovať pôdu, ale tiež ju uvoľniť, vysadiť rastliny a zber. Motobloky sú vybavené benzínovým alebo dieselovým motorom a kultivátory sú benzínové alebo elektrické.

Typ motora bloku motora

Dieselové agregáty sú výkonnejšie a odolnejšie, ale drahšie ako benzínové. Motoblok s benzínovým motorom zvládne menšiu plochu, ale jeho oprava je lacnejšia.

Ak chcete získať motorový blok s dieselovým motorom, nemá zmysel, ak je oblasť vášho webu menšia ako 20 akrov. Peniaze, ktoré ušetríte na palivo, budete venovať opravám naftového motobloku. Okrem toho náklady na vybavenie dieselovým motorom sú oveľa vyššie ako cena benzínových modelov.

Hmotnosť motobloku závisí od typu motora. Ak sú dva modely vybavené motormi rôznych typov, ale všetky ostatné komponenty sú rovnaké, potom bude vznetový motor so vznetovým motorom ťažší.

Typ prenosu krútiaceho momentu na rázvor

Podľa typu prenosu krútiaceho momentu na rázvor sú motorové bloky pás a prevodový stupeň. Pásový prenos často zlyhá, ale zlomenie nepredstavuje nebezpečenstvo pre motor. Po dlhšej prevádzke môže byť jeden z pásov roztrhnutý, čo sa dá ľahko vymeniť alebo pracovné hriadele je potrebné mazať.

Zariadenie prevodových stupňov zanedbáva veľmi zriedka, ale ak dôjde k poruche, potom bude oprava potrebná. Je nutné vymeniť bicykel a skontrolujte stav motora, ako keby jeden z prevodu zasekol, motor sa môže prehriať a zlyhania.

Chladenie motorového bloku

Motobloky sú dostupné s chladením vzduchom alebo vodou. Modely s vodným chladením môžu pracovať dlhú dobu a chladenie vzduchom nevyžaduje veľké náklady na údržbu a výrazne znižuje hmotnosť motobloku.

Ak sa dostanete za traktorom na úpravu časti plochy viac ako 60 akrov, a asi ťahať náklad s hmotnosťou viac ako tonu, kúpiť jednoosý s vodným chladením. Na ošetrenie prímestskej oblasti sa bude robiť model s chladením vzduchom alebo bez chladenia.

Ďalšie príslušenstvo

Stojí za pozornosť komponenty motorového bloku. Zvyčajne sa s blokom motora dodáva aktívna fréza. Pre jednoduchosť nastavenia práce musí mať rezač samostatná prevodovka. Na spracovanie ťažkej pôdy je potrebná široká škála rýchlostí a spätný zdvih mlyna. Na zrýchlenie zberu sa dodáva špeciálna hubica s blokmi motora.

Related  Preprečevanje škripanja listov breskev