tubal callaMnoho začiatočníkov v kultivácii kaláš často narazí na skutočnosť, že nechce kvitnúť. Nemenej bežným problémom je rozpad rastliny a to je spôsobené nevhodným výsadbou, starostlivosťou a zalievaním, pretože väčšina verí, že všetky kalášky milujú vlhkosť. Dôvodom tejto dôvery je, že etiópske hovno sú najčastejšie chované. Majú koreňový systém zastúpený odrodom a naozaj potrebuje bohatú vlhkosť.

Ale existujú aj iné odrody kvetu, v ktorých namiesto podpníkov – hľuzy. Trpia nadmernou starostlivosťou, pretože na rozdiel od etiópskych kalúš netolerujú vysokú vlhkosť, okrem toho, že majú svoje vlastné zvláštnosti pestovania.

Hľuznaté kala ľalie sú hybridy, ktoré boli vytvorené na základe dvoch druhov (a Elliott Rehmanniae) a majú rôznu farbu listene, ktoré dominujú rôzne odtiene žltej, červenej a ružovej.

Ako správne pestovať hľuzovité kallasy, ktoré potešili s kvitnutím a veľkými krásnymi listami?

Príprava hľuzy na pestovanie

Rovnako ako všetky rastliny hľuzoviek, kallas sa musí pred výsadbou ošetriť, najmä ak ich nie je ich vlastný, ale zakúpený v sklade. To sa robí za účelom dekontaminácie a prevencie ochorení v budúcnosti.

Najjednoduchšia možnosť – na chvíľu namočiť hľuzu v roztoku manganistanu draselného, ​​ale kvôli spoľahlivosti je lepšie používať fungicídy. Liečivo zo série Augustín (na obliekanie sadivového materiálu) sa ukázalo byť celkom dobré. Na prípravu pracovného roztoku musíte zriediť 2 ml fungicídu v 1 litri vody.

V akej pôde chcete pestovať?

Pôda na výsadbu calla musí byť voľná a mierne kyslá. Bežná záhradná pôda a dokonca aj vo svojej čistej forme je lepšie ju nepoužívať – ​​je príliš ťažká a dlho vysuší. Nie je to taký zlý rast suchých kaláš v substráte pre senpóliu.

Pre hľuzy calla nutne musíte vybrať hrniec s veľkými drenážnymi otvormi, aby prebytočná voda dobre prúdila. Na ten istý účel je dno kvetináča pokryté dobrou vrstvou expandovanej hliny.

Vlastnosti výsadby hľúz

Kvety sa v počiatočnom štádiu nestratia, musí byť správne vysadené. Jednou z hlavných chýb milovníkov kvetov je to, že rastlinu “hore nohami”. Je logické, že po klíčení obličiek čoskoro zomrú.

Hľuza sama má dvojstrannú štruktúru:

  • jedna strana konvexná, hladká a relatívne rovná;
  • zadná strana je pokrytá malými tuberkulami.

Hrbky nie sú koreňové puky, ale rastové pupeny. Na pestovanie hľuzy nasleduje, po položení hladkej strany na pôdu a hummoky – hore.

A ešte jedna nuance: hľuzy nechávajú korene nielen v spodnej časti, ale aj na stranách a dokonca aj zhora, takže musia byť úplne pokryté zeminou. Ale nie je potrebné hlboko prehĺbiť – stačí a 2 cm, inak korene budú slabé.

Related  Sekam kecil untuk taman kecil adalah melati palsu atau strawberi Chubushnik

Video o výsadbe calla tuberova