anthurium AndreJeden z najbežnejších typov anthuria, ktorý sa pestuje doma, je odroda Andre. Jedná sa o pomerne vysokú rastlinu, schopnú dosiahnuť výšku 90 cm, ale stonka má skrátenú, s množstvom vzduchových koreňov. Kvetenstvo klasov o dĺžke približne 15 cm je sfarbené biele alebo žlté a závoj okolo nich môže mať najrozmanitejšiu farbu a tvar sa podobá srdcu.

Ako správne omladiť anthurium?

Kvety môžu žiť v hrnci veľmi dlho, ale aj pri pravidelných transplantáciách, rastlina nakoniec stane stará a nadobudne zanedbaný vzhľad. Kmeň sa tiahne nahor, na ňom sú vidieť mnohé suché váhy, medzi ktorými rastú vzdušné korene a samotné listy sa zmenšujú.

Ak chcete obnoviť anthurium krásny dekoratívny vzhľad, musí byť omladený. Takže môžete nielen priviesť kvetinu do poriadku, ale aj vynásobiť ju získaním niekoľkých nových kríkov.

Postup omladenia je nasledovný:

  1. S ostrým ostružníkom odreže kmeň kvetu tak, aby na ňom zostalo 5-7 vzduchových koreňov.
  2. Ak je to možné, odstráňte suché váhy zo zrezaného trupu.
  3. Vložte rastlinu do nádoby s vodou, predtým pridáte rastový stimulant (napríklad Kornevin), zatiaľ čo rastový bod by mal zostať nad vodou.
  4. Podobne, robte so všetkými starými stonkami, na ktorých sú len letecké korene. Pred ich výsadbou rastliny musia pestovať svoje podzemné korene.

Rez anthuriums by mali byť umiestnené v samostatnej miske, pretože budú nepohodlné získať, navyše, môžete poškodiť krehké korene.

Ak kmeň má jednu alebo dve vlastné korene, môžu sa ihneď vysadiť do hrnca a spracovať rez. V dolnej časti hrnca musí ležať drenáž, a v zemi, aby sa drobivosť drobné kúsky uhlia a kôry. Pre mladé anturium Andre dosť hrniec 10-12 cm na veľkosti, v priestrannejších jedlach, rastlín najprv budovať korene a listy, a kvitnúce bude musieť počkať dlhú dobu.

Related  Kami menanam rumah-rumah Aglaonem bervariasi: keunikan tumbuhan tanaman

Čo robiť so zvyšným pahýľom?

Často v hrnci zostáva po prerezaní slušného pahýľa bez listov. Môže byť tiež použitý na reprodukciu anthuria, pretože je celkom schopný uvoľňovať oba procesy a korene.

V hornej časti konope, kde by miesto na rezanie malo byť spracované drveným aktívnym uhlíkom. Niektorí pestovatelia používajú na tento účel zelenok. Pri pristátí takýto pahýľ by mal byť prehĺbený do zeme úplne.

Ako omladiť anthurium – video