sadenice mäty piepornejMilovníci korenia majú vždy aspoň niekoľko vonných mätových zväzkov na svojom mieste. Táto bylina je univerzálna, pretože môže byť použitá nielen na výrobu čaju alebo pridávanie do jedál, aby im poskytla pôvodnú chuť. Mäta je tiež široko používaná na liečbu rôznych ochorení, najmä tých, ktoré sú spojené s nervovými poruchami.

Pre začiatočníkov, ktorí len plánujú rast mäty, bude užitočné naučiť sa správne zasiať semená, aby ste získali silné zdravé sadenice.

Zo všetkých odrôd je najviac liečivá mäta pieporná Kuban – malá kompaktná kefa nie vyššia ako 45 cm.

Aký druh pôdy môžem použiť?

Mincovňa má veľmi rád voľnú výživnú pôdu. Hotové substráty na pestovanie sadenice zeleniny sú tiež vhodné pre korenistú trávu. Ak existuje možnosť a túžba, pôda môže byť vyrobená nezávisle, zmiešaná v rovnakých častiach:

  • humus;
  • obyčajná pôda zo záhrady;
  • rašelina;
  • piesok.

Na účely dezinfekcie je lepšie kalcinácia zmesi pôdy v rúre.

Ak je pôda s vyšším obsahom vápna, príchuť mäty bude slabšia.

Ako správne zasiať semená?

Je veľmi výhodné zasiať semená v transparentných plastových nádobách s vekom. Ukazuje sa, aký druh skleníka, ktorý automaticky udržuje úroveň vlhkosti a teploty potrebnú na klíčenie semien. Okrem toho je jasne viditeľné, v akom stave sú výhonky.

Aby nedošlo k otvoreniu veka, môžu byť v nádobe vytvorené malé otvory na vetranie.

Sejacie semená by mali byť nevyhnutne vo vlhkej pôde. Aby ste to urobili, vytvorte plytké (nie viac ako 5 mm) drážky a jemne položte do nich semená. Zhora len trochu zeme. Vzhľadom k tomu, mäta Semená sú malé, je vhodné použiť zálievku spreji, inak sa oneskorí hlboké tečúcu vodu a jemný rostochku jednoducho nebude môcť dostať na vrchol. Kontajner s osivami by mal byť umiestnený na dobre osvetlenom okne v teplom prostredí.

Related  Plantarea și îngrijirea cireșelor

Starostlivosť o osivo

Keď sa semená proklyutsya (týždne cez 2-3), môžete odstrániť veko. Zabezpečte dobré sadenice sadeníc, inak sa rýchlo roztiahne. Ak nie je dostatok prirodzeného svetla, je potrebné, aby sa sadenice osvetľovali špeciálnymi svietidlami.

Mincovňa má veľmi rád vlhkosť, a preto, okrem pravidelného zavlažovania, musia byť sadenice pravidelne striekané, najmä v zime, keď bežné vykurovacie batérie sušia vzduch v miestnosti.

Sadenice dospelých môžu byť transplantované do samostatných hrncov alebo na jar vysadené v otvorenej pôde na trvalé miesto.

Rastúca mäta cez výhonky – video