sodo azalijaIšorinis azalijų grožis ir švelnumas yra gana apgaulingi. Nepaisant to, kad dauguma jo veislių auginamos tik patalpose, yra keletas veislių, kurie nebijo rusvos žiemos. Jie atrodo ne tik gerai atvirame lauke, bet net ir stiprios šaltos 30 laipsnių temperatūroje negali pakenkti tokiems, iš pirmo žvilgsnio, trapiems augalams. Vienas iš jų yra azalijos lapuočių didelių gėlių.

Veislės aprašymas

Kaip jau žinoma iš rūšies pavadinimo, lapuočių azalija yra didelė augalų grupė, kuri poilsio laikotarpiu nukrenta lapais. Nepaisant to, jis plačiai naudojamas kraštovaizdžio dizaino dėl įspūdingo žvilgsnio žydėjimo metu, kai šakose žydi labai daug žydrųjų spalvų. Žydėjimas trunka 2 mėnesius, o tarp jo nuostabių žiedynų padengia visą krūmą, beveik slėpdamas lapines žemes.

Krūmas auga gana didelis ir gali pasiekti 1,5 m aukštį.

Tarp gražiausių ir garsiausių lapuočių azalijų veislių galima paminėti tokias veisles:

  • Gibraltaras;
  • Klondike;
  • Auksinis erelis;
  • Irene Koster;
  • Persil;
  • Secil ir kiti.

Augimo ir priežiūros ypatumai

Dėl lapuočių azalijų būtina pasirinkti šviesią vietą sode, bet su išsibarstę apšvietimu. Jei krūmas bus visą dieną po saulės spinduliais, žydėjimas gali ir nekantriai laukiu, nes lapai krinta iki rudens atvykimo, o pats augalas neturi laiko susieti pumpurus.

Kaip ir jo kambariokai, azalijos didelės gėlės nori šviesaus ir maistingo dirvožemio, todėl geriau 50 cm sluoksnį pakeisti nauju, lengvu ir derlingu dirvožemiu.

Svarbu reguliariai pripilti krūmus, ypač tuo metu, kai žydi nuostabios gėlės. Paskutinį vandens pakrovimo drėkinimą būtina atlikti lapkritį, po jo užpilęs lapmik pėdą. Be to, azalija puikiai reaguoja į purškimą (bet ne į pumpžius).

Pavasarį jaunieji augalai turėtų būti šeriami sūreliu, tačiau žydinčių azalijų jau reikia mineralinėse medžiagose, tokiose kaip kalis ir fosforas, kurios turi būti įvestos po žydėjimo.

Taip pat praėjus dviem savaitėms po žydėjimo krūmų pabaigos, nuimant lėtesnį ir tankesnį krūmo ūglių. Likę filialai sutrumpinami trečdaliu jų ilgio.