mes atidarome žuvį tvenkinyjeGėlo vandens žuvys yra nepretenzingas rūpintis. Ji gali gyventi ir augti mažame tvenkinyje, nenaudojant aeratorių ir vandens filtru. Monetarinės ir fizinės tokio tvenkinio išlaikymo išlaidos bus minimalios, jeigu bus sukurta subalansuota ekosistemos sistema.

Tvenkiniai yra suskirstyti į jaunus ir suformuoti. Jaunieji yra laikomi rezervuarais, užpildytais vandeniu mažiau nei prieš trejus metus. Tokiuose tvenkiniuose vis dar užkimšta dugno ir augalų dinamika.

Jauno tvenkinio atsargos

Žuvis jaunuose tvenkiniuose yra rizikinga, nes jos imuninė sistema kenčia. Per pirmuosius trejus metus, užpildžius tvenkinį vandeniu, jo ekosistemos nėra subalansuotos. Todėl užterštųjų gyventojų virusinių ligų rizika yra labai didelė.

Siekiant sumažinti šią riziką, į rezervuarą reikia pradėti nedaug asmenų. Pageidautina naudoti keletą rūšių žuvų, nes ligos nėra perduodamos iš vienos rūšies į kitą.

Žuvys dauginasi labai greitai, ypač jei nenaudojote grobuoniškų rūšių tvenkinyje. Mažiame jauname tvenkinyje paleisti 10 g svorio žuvis už 1 m2 rezervuaro plotas. Žuvis rudenį.

Metinis auksinių karpių skaičiaus augimas yra apie 30%. Trejus metus tvenkinyje bus daug žuvų, o ekosistemos yra subalansuotos.

Senų tvenkinių sandėlis

Seni tvenkiniai yra laikomi daugiau nei trejus metus. Tokiuose tvenkiniuose jau suformuota didelė pašarų bazė žuvims.

Jei tvenkinyje augmenija užima daugiau nei 25% viso vandens paviršiaus ploto, o tvenkinio gylis yra 4,5 m, jis gali būti paleistas į didelių karpių tvenkinį. Žuvis pradedamas skaičiuoti 30 g svorio 1 m2 rezervuaro plotas.

Jei kasmet sužvejosite 30% gyvulių, susiformavusio tvenkinio ekosistemos išliks pusiausvyros. Priešingu atveju žuvys pradės ištirpti.

Ateityje tvenkinio perpildymas lems “žydėjimą” vandens, susilpnins karpių imunitetą ir pakenks visai populiacijai su įvairiomis ligomis.

Tvenkinių sandėliavimo technologija

Norėdami paruošti tvenkinį, būtina:

  • paruoškite druskos tirpalą, naudodami vandenį iš tvenkinio;
  • 3 minutes įdėkite žuvį į šį tirpalą;
  • paleisti naujus asmenis į tvenkinį.

Related  Mes nustatome tvoros kolonus šimtmečius

Vanduo ištirpinkite vieną valgomąją šaukštą valgomosios druskos viename litre vandens. Žuvis tirpale yra dezinfekuojamas. Tai privaloma prevencinė priemonė. Be šios procedūros, jūs galite įdėti infekciją tvenkinyje.