įvairių rūšių camelijosCamellia yra unikalus augalas, dekoratyvinis ir žydintis tuo pačiu metu. Tušti lapai su standiomis struktūromis, dažyti turtinga žalia spalva, o patys yra gana gražūs. Ir kai jų fonai atskleidžia daugybę įvairių spalvų ir spalvų žiedynų, kamelija tampa pagrindiniu gėlių kolekcijos ornamentu.

Pažymėtina, kad ji žydi tik žiemą, o vasarą prasideda naujų gėlių pumpurų klojimas.

Iki šiol veisėjai gamina daugybę kamelijų veislių. Tarp jų yra ir paprastų, ir dvigubų veislių, ir net žiedų spalvinga žiedynų spalva.

Dažniausiai namuose galite rasti tokių augalų tipų:

  • Camellia Japanese;
  • Camellia kalnas.

Japonijos kamelija

Gamtoje ši kamelija auga krūmo ar mažo medžio (10 m aukščio) pavidalu. Auginami kaip jos rūšys yra retai virš metro ir yra plačiai naudojami augalų kaip kadochnogo auginti, kad vasaros laikas imti sode. Šiltnamio efektą sukeliančiose sąlygose veislė gali net sukelti vaisių.

Japonijos kamelijos lapai yra ne daugiau kaip 10 cm ilgio, dažyti tamsiai žalios spalvos. Lapo plokštelės kraštai turi nedideles smailes, o pati ji yra ovalo formos. Žydėjimas vyksta lapkričio pabaigoje ir tęsiasi iki gegužės pradžios.

Žiedynas atstovų šios rūšies dauguma yra mažos, iki 4 cm skersmens, tačiau yra veislių sodo gėlių su 12 cm skersmens. Jie yra tiek mažose grupėse ir individualiai. Atsižvelgiant į konkrečią veislę, žiedynų spalva gali būti monofoninė arba raukšlėta. Taip pat yra paprastų ir dvigubų tipų.

Labai gražus atrodys tokios Japonijos kamelijos veislės:

  • “Adolphe audusson” su pusiau dvigubomis raudonomis gėlėmis, kurio centre matosi geltona taurė;
  • “Buttermint” su baltais žiedlapiais;
  • “Lavinia maggi” su smulkiais žiedynais, kurių šviesiai raudonos spalvos juostos ant balto fono.

Kalnų kamelija

Dažniausiai galima rasti įvairius soduose, bet taip pat yra kambarių rūšių kalnų Camellia, kuris sėkmingai augti patalpoje su sąlyga, kad jie numatyta žemoje temperatūroje. Augalas yra sodo augalų pasiekia 5 m aukščio, toje pačioje Patalpų matmenys Camellia paprastai daugiau kompaktiškas ir lengvai koreguojamos jas apdailos.

Kalnų kamelija skiriasi nuo kitų rūšių, nes jos lapai ir žiedynai yra mažesni. Be to, vidurinė venata lape iš apačios yra šiek tiek pubescuojanti.

Vakarų rudenį krūmynų žydėjimas ir žydėjimas vidutiniškai 3 mėnesius. Žiedynai dažniausiai būna vienišiai, tačiau gali būti išdėstyti ir sudaryti kelis gabalus. Spalva dažniausiai balta ir skirtingos rožinės spalvos.

Gali būti laikoma keletas gražiausių kalnų kamelijų rūšių:

  • «Baltas dvigubas su kilpinėmis baltų gėlėmis;
  • “Enishi” su pusiau dviguba švelniai rožinė žiedynai.

Vaizdo rinkinys camellia veislių