spyruoklinis sparnuotas sodasViena iš įdomių ir labai gražių veislių lapų yra spindulių sparneliai. Dėl išskirtinio dekoratyvinio išvaizdos, kraštovaizdžio dizainas naudojamas plunksnius lapių krūmus. Rudenį ryškiai raudona beržo krūmo formos rutulį geriausiai lygina su žaliųjų geltonųjų lapuočių brolių fone.

Veislės savybės

Spinduliuotojo veleno guolis gavo savo vardą dėl ypatingos ūglių struktūros. Jei nupjausite šaką, aišku, kad ji turi keturis veidus, o žievė išilgai kraštų sudaro tam tikrus sparnus. Šūviai prie krūmo yra lygūs ir žali. Augdami sode, krūmo aukštis paprastai neviršija 2 m, nors yra ir didelių veislių. Natūraliomis sąlygomis krūmas siekia 4 m ir daugiau. Jis auga labai lėtai, bet ilgai (apie 100 metų).

Skirtingai nuo kitų rūšių, sparno veleno šakos turi galimybę plisti žemėje ir atsikratyti savarankiškai.

Špagato šaknys yra paviršutiniškos, tačiau daug jų yra. Subtilus apvali krūmas karūna yra padengtas mažas, aštrus ant abiejų pusių, palieka. Jų ilgis yra ne daugiau kaip 7 cm, o plotis – nuo 1 iki 3 cm lakštu turintys tankų struktūrą ir blizgus danga .. Prieš rudens krūmo pradžia turi žalią spalvą, ir tada virsta turtinga raudona spalva.

Lapams Euonymus alatus įsigijo ryškių atspalvių, būtina įdėti saulėtoje pusėje srityje, kitaip spalva bus išplauta.

Viduryje pavasario krūmas padengtas mažas geltonos gėlės, maži vaisiai, iš kurių formuojasi žydėjimo pabaigoje – plokščia keturių pusių langelį. Anksti, jie buvo žalsvai, o kai visiškai subrendo – tapo tamsiai. Sėklos patys gali būti raudonos arba oranžinės spalvos.

Rūšių veislės

Sparnelėje taip pat yra keletas rūšių. Tarp jų verta paminėti:

  1. Veleno laikiklis. Aukštas krūmas su plačiu išsišakojusiu karūnu. Padidino atsparumą ligoms ir žemai temperatūrai.
  2. “Beresquelet Compactus”. Jis kintamasis matmenimis skiriasi aukštyje (ne daugiau kaip 1 m), tačiau šakos yra 2 ar daugiau metrų šonu. Jauni ūgliai balkšvi ir su amžiumi mediena tampa juoda.
  3. Čikagos biscarlet gaisras. Vidutinis krūmas yra 1,5 m aukščio su tankiu vainiku ir horizontaliais šakomis.
  4. Berezkin Macrophilis. Priešingai nei kitose rūšyse yra ilgi lapai.

Skaičiuoklė – vaizdo įrašas