linų sėmenų aliejusLinų sėmenų aliejus yra plačiai pritaikytas liaudies medicinoje ir kosmetologijoje. Naudingos šio augalinio aliejaus savybės buvo pastebėtos dar dešimtojo amžiaus senovės Rusijoje. Jis buvo naudojamas kaip priemonė rūpintis plaukais, nagais, rankų ir veido oda. Ši korekcija plačiai naudojama gydant ligas virškinimo trakte ir akis. Joje yra daug polinesočiųjų riebalų rūgščių, taip pat junginiai, kurie mažina apsinuodijimų poveikį. Antioksidantai turi teigiamą poveikį žmogaus nervų sistemai, taip pat sulėtino senėjimo procesą. Linų sėmenų aliejus laikomas moterišku produktu, nes jame yra medžiagų, kurios padidina savo estrogeno gamybą.

Produktas turi būti nėščių moterų mityboje, nes jame yra daug omega3 rūgščių. Sėmenų aliejuje jie yra keturis kartus didesni nei žuvų taukuose.

Šios rūgštys daro vaisingą poveikį vaiko smegenų vystymuisi, skatina didesnį maitinančių medžiagų įplaukimą į virkštelę. Komplekse su gera mityba sėmenų aliejus turės teigiamą poveikį pilvo ir dubens organų odai, padidins jų elastingumą, kuris padės lengviau perkelti darbą.

Sėmenų aliejaus panaudojimas kosmetologijoje

Linų sėmenų aliejuje yra vitamino E, kuris padeda stiprinti plaukų šaknis ir nagų lėkštes. Dėl trapių plaukų reikia sunaudoti sėmenų aliejų, padengti juos celiulioziniu maišeliu, padengti šiltu rankšluosčiu ir palikti dvi ar tris valandas, tada nusiprausti. Ši procedūra turėtų būti atliekama kiekvieną vakarą dešimt dienų, o tada jūsų plaukai taps elastingesni ir suteiks sveikas blizgesį.

Linų sėmenų aliejus taip pat padeda atsikratyti grybelių pagal nagus ir turi antiseptinį poveikį odos ligoms. Vitaminas F, esantis linų sėmenų aliejuje, dega riebalų ląsteles ir skatina svorį, o karotinas – perneša savo kūno cholesterolio kiekį. Dėl šių savybių sėmenų aliejus aktyviai naudojamas mitybos mityboje. Išorinis sėmenų aliejaus naudojimas padeda sušvelninti odą. Pavyzdžiui, jei jūs nugręžiate sėmenų aliejų savo klubus ir tuo pačiu metu gerai juos maschinate, riebalų nuosėdos mažės. Procedūrų eiga trunka 15-20 dienų.

Norėdami sustiprinti nagų plokštes, linų sėmenų aliejus turi būti sumaišytas su eteriniu citrinų ar adatų aliejumi. Didelis vitamino C ir F kiekis aliejaus mišinyje padės natūraliam blizgesiui.