ridikas margelanasRusijos teritorijoje Margelano ridikėliai dar nėra plačiai paplitę. Priemiesčių zonose daugiausia auginami baltos ir juodosios ridikės. Šios veislės yra žinomos dėl savo vaistinių savybių. Juodųjų ridikėlių šaknys naudojamos liaudies medicinoje. Šarminės ir mineralinės druskos, kurios yra jų sudėtyje, pašalina toksinus iš organizmo.

Juodasis ridikas draudžiama valgyti žmonėms, sergantiems virškinamojo trakto ligomis. Jame yra daug garstyčių aliejaus, kuris dirgina skrandį ir žarnas.

“Daikonas” buvo plačiai paplitęs Rusijoje. Skonio šaknis yra neutralus, tačiau joje yra daug mažiau naudingų medžiagų nei Margelano ridikėliai.

Margelano ridikas

Jei norite gauti visas ridikėlių pranašumus ir auginti šaknį su subtiliu skoniu, idealus sprendimas yra darželis, vadinamas Loba. Taigi Kinijoje jie vadina Margelano ridikėliais.

Tai buvo iš Senovės Kinijos palei Šilko kelią, kad šis daržovių atėjo į Kijevo rusų, bet su bulvių atsiradimu pradėjo pamiršti. Margelano sudėtyje arba “Žaliojoje” ridikoje yra daug mažiau gryno alyvos, nei juodoje. Pagal savo skonio savybes kakta yra panašus į daikono ridikėlį, tačiau žalia ridikas yra daug naudingesnis.

Ekologiško ridikėlio sodinimas

Margelano ridikėlio nuopelnai yra šios kultūros rūpestingumo paprastumas. Norint gauti gerą derlių, turite laikytis trijų taisyklių:

  1. Pasirinkite tinkamą nukreipimo vietą.
  2. Įdėkite tris sėklos gylyje esančią skylę 1 cm gylio, po to, kai išeina indas, jas reikia išmesti.
  3. Reguliarus vanduo šaknis.

Margelano ridikėliai gerai auga sode, kur agurkai buvo pasodinti anksčiau. Gera šviesa šaudys strėles ir nebus didelių vaisių. Tiesioginė saulės šviesa neturėtų būti ant ridikėlių ilgiau kaip 6 valandas per dieną. Liepos viduryje auginkite žalius ridiklius.

Uždarykite tris sėklines skylutes, padarytas plastikinio buteliuko kakleliu. Prieš sodinimą nukenksminkite dirvožemį amoniako arba kalio permanganato tirpalu, nes jauni augalai linkę į grybelines ligas.

Derliaus laikas

Reguliariai laistyti Margelan ridikėliai auga iki 15 cm skersmens. Jis gali atlaikyti -5 ° C temperatūrą, todėl derliaus nuėmimą galima pratęsti iki lapkričio mėn.

Related  Namų vyno patikslinimas naudojant želatiną

Šakniavaisių nauda yra ilgas jų saugojimo laikas. Po derliaus nuėmimo kūnas nepraranda savo naudingų savybių iki kito sezono.