kambario azalijaSunkūs kriaušių azalijos, gausiai padengtos dideliais žiedynais, yra pagrindinis mūsų palangių apdaila. Kaip išsaugoti šį grožį, kad krūmas ir toliau džiaugsis savo išskirtiniu žydėjimo laikotarpiu ir aktyviai augs? Galų gale, labai dažnai po pirkimo, augalai atnešė namuose miršta po jų transplantacijos ar laikui bėgant.

Ar man reikia persodinti gėlę?

Žinoma, visi naujai įsigyti augalai turi būti persodinami į naują maistingą dirvožemį, nes parduotuvėse jie dažnai auga durpėse ir yra labai greitai šeriami. Bet tai darau ne tik iš karto, nes azaleja augo gana skirtingai ir prireikia laiko priprasti prie kambario temperatūros ir oro. Be to, paprastai krūmas jau parduotas žydi.

Geriau persijungti į naujai įsigytą augalą iki pavasario.

Kur įdėti gėlę?

Jei azalijos buvo įsigyta žiemą, turėtumėte atkreipti dėmesį į patogios aplinkos sukūrimą, nes augalas yra labai švelnus ir reiklus. Vaza turi būti dedama ant lengviausio palangės kambaryje.

Be to, norint apriboti gėlę nuo neigiamų veiksnių poveikio (sausas oras iš akumuliatoriaus ir šaltas – iš lango stiklo), turėtumėte:

  1. Užfiksuokite apsauginį ekraną nuo filmo pakabinkite jį uždangos viduje ir užpildykite akumuliatoriumi. Sausas karštas oras dabar pateks į kambarį, neliesdamas krūmo.
  2. Įdėkite po puodą putos gabalėlį, kuris apsaugo šaknis nuo užšalimo.

Kaip rūpintis azalija?

Vienas iš pagrindinių priežiūros principų yra reguliarus laistymas. Azaleja labai mėgsta vandens, įskaitant didelę drėgmę. Norėdami tai pasiekti, būtina purkšti krūmą per lapą, dengiant žiedyną rankomis.

Žiemą taip pat galite įdėti puodą ant padėklų vandeniu, iš anksto padengtą kamščiais iš plastikinių butelių. Drėkinimo metu vanduo per drenažo skylutes nutekės į padėklą ir iš ten palaipsniui išgaruos, palaikydamas aplink augalą reikiamą drėgmę.

Related  Augantys arbūzai iš sėklų iki uogų 20 kg

Ką daryti po žydėjimo?

Pavasarį, kai azalija išnyks, jis turėtų būti perkeltas į vėsą kambarį arba stiklinę lodžiją, kurios temperatūra ne mažesnė kaip 6 laipsnių Celsijaus. Ten bus iki gegužės pradžios, kol prasidės augimo procesai.

Ir dabar yra laikas persodinti gėlę, keisti žemę ir puodą (jei reikia). Potvynio apačioje turi būti drenažas

Kada ir kaip maitinti?

Tuo laikotarpiu, kai azalija aktyviai augina naujus ūglius ir lapus, tai turėtų būti padedama ir papildyta kompleksinėmis trąšomis. Gėlių parduotuvėse platus tokių produktų asortimentas yra skirtas azalijoms. Galite padaryti juos ne daugiau kaip 2 kartus per mėnesį.

Apvaisinkite tik drėgnoje komoje.

Mes rūpinamės teisingai nusipirktomis azalijomis – video