grybai miškeGrybai auga lapuočių miškuose. Mikelius vystosi ant medžių kamieno. Ką žmonės vadina grybeliumi, iš tikrųjų – jo vaisių kūnas. Grybas pati yra po žeme, gylyje daugiau nei 20 cm. Tai grybelio centras. Tai atrodo kaip bulvių gumbai, bet jis jaučiasi minkštas. Mišelio centro spalva priklauso nuo grybų įvairovės. Baltuose triufeliuose yra grietinėlės grybų, grybai – rudieji grybai.

Iš grybienos centro paliekami grybai – gijiniai, kurie išsiplėtė iki 30 cm atstumo. Suaugusio grybelio plotas yra 10 cm2 iki 15 cm2 priklausomai nuo grybo tipo.

Grybinis kūnas formuoja sporas, kurios bręsta per pusantros mėnesio po to, kai atsirado oro grybelio dalis.

Galite rinkti grybus keliais būdais. Kai kurie grybų rinkėjai nupjauna vaisių kūną peiliu, kiti – visiškai ištraukia jį iš žemės. Rusų kalba yra stabili frazė “suskaidyti grybus”. Tai pasirodė, nes žmonės 16 a. Susirinko grybus, juos rankomis sulaužydami.

Pasak populiarių įsitikinimų, buvo laikoma bloga forma, kad visus grybus pašalinti iš miško, tariamai tai atneš neveiksnumą, o kitame žygyje į mišką grybų rinkėjai suras tik nuodingus grybus.

Pjaustyti grybai

Grybo pjaustymo rėmėjai tvirtina, kad neįmanoma sukirsti vaisių kūno nuo žemės. Tada grybelių sriegiai bus sugadinti, o gale bus mažiau grybų. Iš tiesų, grybeliui padaryta žala netgi naudinga žmonėms. Jei siūlai yra pažeisti, grybelio centras suaktyvina apsauginę reakciją ir formuoja daugiau vaisinių kūnų su sporais.

Grybai daugiau vietose, kur buvo padarytas dirbtinis darbas:

  • Ugnies griovys iškasta;
  • atlaisvintas dirvožemis;
  • miško ruoša buvo vykdoma.

Po pjovimo, iki pusės vaismedžių gali likti žemėje, kuri galiausiai pūsis.

Surinkite valgomuosius grybus užimtiniuose keliuose, kuriuose automobiliai negali važiuoti. Vaisių kūnai puikiai absorbuoja išmetamąsias dujas, todėl jūs tikrai yra apsinuodiję tokiais grybais.

Vaisių kūnas pasukamas

Kiti grybų rinkėjai mano, kad dėl puvimo, grybiena gali užkrėsti patogeninėmis bakterijomis ir pavojinga forma. Tai klaidinga nuomonė. Dauguma grybų visiškai pūti, bet kitais metais grybiena sudaro daugybę žmonių saugių vaisių kūnų.

Related  Trąšos česnakams vasarą – pelenai medžio

Rinkti grybus, kaip jums patinka. Bet kokiu atveju, nesunku padaryti grybelį. Būtina nupjauti tik nuodingus grybus, kad jų grybelis neduos apsaugos reakcijos ir neaugs. Po surinkimo sudeginamas nuodingo grybelio kūnas.