Chubushnik braškiųIš žodžio “jazminas” dauguma iš mūsų yra aukšti krūmai su kvapnios baltos gėlės. Tačiau yra labai kompaktiškų rūšių tarp sodo jazminų, tinkamų auginti mažuose sklypuose. Jei sode yra riboto dydžio, bet jūs tikrai norite turėti tokį augalą savo turtuose, galite auginti braškių chubushnik.

Koks atrodo krūmas?

Chubushnik braškių yra vienas iš labiausiai kompaktiškas forma – jo bendras aukštis yra iki kurio buvo 1,5 vidurkį. Šiuo metu, po rūšies pavadinimo skamba kaip “mažas salotinės maketas apelsinų”, kaip sinonimas “braškių” jis gavo ne tipiškas šio augalo kvapas tipo – jos gėlės skleidžia saldų ir svaiginantis aromatas braškių (Fragaria).

Smulkių chubushnik skiriasi lėtu augimu – metinis prieaugis yra ne daugiau kaip 7 cm.

Šio jazmino sodo rūšis atrodo labai gražiai, nes jo storio vainiko skersmuo beveik lygus krūmo aukščiui. Jo šakos yra tiesios, rusvai raudonos, bet pagal svorį didelis skaičius mažų lapų šiek tiek nusileidžia į žemę. Iš kitų rūšių chubushnikov skiriasi maži lapai, iki 2 cm ilgio, su aštriais patarimais. Antroji pusė lapo yra pubescentuota.

Trečiaisiais gyvenimo metais chubushnik žydi mažuose, baltuose ir kvepiančiuose žiedynuose. Žydėjimas trunka 3 savaites.

Saldžiųjų jazminų veislės

Remiantis braškėmis chubushnik, veisėjai, kertant ją su kitomis veislėmis, išvedė daugybę hibridų, į kuriuos buvo perkelti kompaktiški dydžiai ir būdingas augalo kvapas. Tarp jų verta paminėti veisles:

  • Mont Blanc;
  • Sniego lavina;
  • Yunnat;
  • Grenadinis apatinis trikotažas;
  • Lavina;
  • Mėnulio šviesa.

Augimo ypatumai

Braškių sodas jasminas nori saulėtų vietų ir derlingos dirvos. Jei norite nusileisti, reikia paryškinti gerai apšviestą kampą toje dalyje, kurioje nevaikščioti juodraščiai. Galite įdėti krūmą aukštų medžių ar pastatų apsaugai. Prie nusileidimo duobę turėtų būti daromas humusas, o molio dirvožemiuose – ir šiek tiek smėlio.

Sodinti sodinuką, jis turėtų būti pora centimetrų gilinti šaknies apykaklę – taip bus geriau krūmas.

Dėl veislės trūkumų galima priskirti ne labai didelę atsparumą šalčiui – 15 laipsnių žemesnėje temperatūroje žemiau užšalimo, ūgliai užšaldyti. Dėl šios priežasties pavasarį klaidingą braškės jazminą reikia sanitariniu genėjimo būdu, kad būtų pašalinti šalnų, sugadintų šalčiu.

Rugpjūčio mėnesį galite sugriebti ūglių antgalius, kad jie sustabdytų jų augimą, o medieną reikėjo sudygti prieš prasidedant šaltu oru.

Braškių chubushnik savybės (netikras jazminas) – video