vijoklių atjauninimasNe tik žmonės, bet ir gėlės ilgainiui tampa suaugę ir seniai auga. Taip atsitinka su vijokliais: kol augalas yra jaunas, jis aktyviai kaupia lapuočių masę, žydo ir formuoja vaikus. Iš išorės krūmas atrodo labai grazus – tai puikus, yra tiek daug lapų, kad kartais netgi nematote žemę po jomis.

Tačiau dažnai atsitinka taip, kad visiškai sveiką violetinę juostelę sudaro bagažinė, ji tampa ne itin patraukli ir labiau panaši į palmę – ant aukšto pliko kamieno lapai yra tik viršuje. Šio reiškinio priežastis gali būti tiek garbus augalo amžius, tiek žmogaus įsikišimas, kai žemesnė senųjų lapų dalis visada sustoja.

Naujovinimo būdai

Nepriklausomai nuo to, jei violetinė yra sveika, nedelsdami ją išmeskite, nes yra realu sugrąžinti gėlę į ankstesnę. Tai gali būti padaryta dviem būdais, priklausomai nuo to, kiek barelis yra plikas:

  1. Visiškai persodintas. Jei violetinė nemažai ištempiama, ji turėtų būti paprasčiausiai persodinta, tačiau su viena sąlyga – sodinant visą atvirą barelį reikia gilinti į dirvą. Taigi jame augs nauji, papildomi šaknys, kurie maitins viršutinę krūmo dalį ir po kurio laiko ant jo formos bus jauni lapai.
  2. Iškirpkite ir nuimkite viršuje. Šis metodas yra naudojamas, jei cilindras yra stiprus ir ilgesnis.

Atnaujinkite violetinius pjūvius viršuje

Su perkėlimu iš principo viskas aišku, bet kaip teisingai “traukti violetinę galvutę”? Galų gale, tai yra rimta intervencija, ir jei jūs kažką negerai, galite sunaikinti gėlę.

Taigi, visų pirma, visą laiką reikia nupjauti violetinę aukso lygį aštriu peiliu, nesukeliant jo iš gėlių puokštės.

Prieš naudojimą peilis turi būti dezinfekuojamas – nusiprausta alkoholiu.

Dabar nuvalykite švelniavilnių stiebo apačią nuo šukutės ir sausų skalių, jas nugrudę peiliu, pvz., Morkos oda, kol pasirodys gyvi audiniai.

Krosnies dugne įdėkite keramzitą ir užpilkite jį šviesiu maistiniu mišiniu. Nuvalykite dirvą, pagilinkite centre ir į jį įkiškite violetinės pjaustytos “galvos”. Šiek tiek priveržkite taip, kad jis nejudėtų.

Jei procedūra atliekama vasarą, geriau įdėti violetinę į šaknį į stiklinę vandens, nes šiltnamyje jis bus tik virtas.

Užaugintos virvutės turėtų būti dedamos į šiltnamį, kad greitai sukurtume šaknis. Tai užtruks maždaug dvi savaites, per kurį būtina periodiškai vėdinti šiltnamį ir sudrėkinti žemę. Kai violetinė įsišaknijusi, ji gali būti dedama ant palangės.

Kaip tinkamai atjauninti violetinį pjūvį aukštyn – vaizdo įrašą