sodinukai astersAugantys sodo gėlių sodinukai, įskaitant astres, prasideda ankstyvuoju pavasariu. Paprastai gėlių augintojai šiuo metu rudenį renka maistinių medžiagų dirvožemį arba naudoja laikymo substratą. Bet jei dėl kokios nors priežasties dėl žemės iš anksto įsigyti ar paruošti žemės nebuvo įmanoma, galite naudoti labai įdomų ir praktinį bežemiško auginimo būdą sraigėmis. Šis metodas dažnai vadinamas “tinginiui”, bet tai labai patogu. Ne tik tai, kad nėra jokio dirvožemio, todėl labai lengva rūpintis sėjinukais, jau nekalbant apie tai, kad išaugę sėjinukai gali būti lengvai pašalinti iš sraigės, nesukeliant žalos poilsiui.

Kaip padaryti sraigę?

Vietoj konteinerio su žeme astrių sėklos bus sudygusios specialioje sraigėje. Tai galite padaryti taip:

  • Padėkite šiukšlių maišelį ant stalo, kad gautumėte ilgą juostą (nereikia ją atidaryti);
  • pakuotės viršuje uždėkite tualetinio popieriaus juostą;
  • kitą popieriaus juostą, ant kurios paklota, lyginant pakuotės dugną (kad ji pasiektų vandenį);
  • paskutinė, trečioji tualetinio popieriaus juosta, vėl išvynioti pakavimo juostos viršų.

Vietoj šiukšlių maišų galite iškirpti ilgas juosteles iš filmo.

“Snail” pirkimai yra pasirengę.

Kaip sėti astres sraigėje?

Dabar reikia purkšti tualetinį popierių iš purškimo pistoleto. Tada nuimkite nuo viršutinės juostelės krašto 0,5 cm ir naudokite drėgną dantų pasta, kad išdėstytumėte asterio sėklą, palikdami panašų atstumą tarp jų.

Užbaigus sėklą, švelniai pasukite juostą į ritinį, kad padarytumėte faktinį sraigę ir padėkite vertikaliai į stiklinę, kurios apačioje yra vandens. Vanduo ant tualetinio popieriaus eis iki sėklų, kai jis išdžius, sukurs reikiamą drėgmę. Ir stiklo pakuojamas plastikinis maišelis jį išsaugos ir sukurs šiltnamio mikroklimatą.

Įstatydami sraigę vandens talpykloje, svarbu nepainioti, kai jos viršutinė dalis yra su sėklomis.

Kada persodinti sodinukus?

Ant lengvos slenksčio turi būti dedama indas su veršeliu. Maždaug savaitės asteris bus sudygsta ir paketas bus pašalintas. Kai sodinukai taps stipresni, panaudokite sraigę ir po vieną, kad gautumėte sodinukus. Priklausomai nuo sėjimo trukmės, sėjinukai yra suplakti į atskirus puodelius (su ankstyvuoju sėjimu) ir ten auginami. Arba jie iškart pasodino atvirame lauke, jei sėklos buvo pasėjamos gegužės mėnesį.

Augalų asters įpročiai – video