mulčiavimas braškių lovosMulčiavimas braškių yra svarbiausia derliaus nuėmimo procedūra. Mulčis išlaiko drėgmę dirvožemyje. Ačiū uogoms “sulčiaspaudins” greičiau. Be to, apvyniotas lovas galima laistyti rečiau, todėl augalų šaknys neplauta.

Dėl vasaros pertekliaus drėgmės ir gausių kritulių, uogos gali pūsti. Mulčiavimas užkerta kelią sodo braškių skilimui ir grybelinių ligų vystymuisi. Bet kokia medžiaga gali būti naudojama kaip mulčiavimo sluoksnis. Dažniausios mulčiavimo medžiagos:

  • juoda agrobiznis;
  • pjuvenos su biohumusu;
  • šienas

Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir trūkumų. Pažvelkime į kiekvieną mulčias išsamiai.

Žemės ūkio pluošto privalumai ir trūkumai

Mulčiavimas su agrofiberu arba juodu spunbondu yra labiausiai paplitęs braškių mulčiavimas. Tokios mulčiavimo medžiagos pranašumas yra jo stora struktūra.

Esant tokiai mulčijai, drėgmė kondensuojasi, o aktyvaus augimo laikotarpiu teigiamai veikia sodinukus. Lietaus oru ši mulčiavimo medžiaga neleidžia drėgmės pertekliui į braškių sodo šaknis.

Mulčiuotos lovos su humusu

Humusas arba supuvęs karvių mėšlas, sumaišytas su medžio pjuvenomis, yra geras augalų mulčias ir trąšas. Drėkinimo metu maistingosios medžiagos įsisavins dirvožemį.

Ši medžiaga puikiai tinka vasaros mulčiavimui, tačiau lietingu oru mulčias sugeria drėgmė. Todėl sodo braškių šaknys pūstos. Lietaus oru, lovose su tokia mulčia, padidėja grybelinių ligų rizika.

Mulčiavimas su šia ir žole

Šieno, kaip mulčio, naudojimas yra “auksinis vidurinis” tarp agrofibero ir organinių natūralių trąšų. Šienas neleidžia perteklinei drėgmei patekti į augalų šaknis, o puvimo metu augmenijai suteikia maistingąsias medžiagas.

Nepaisant to, ši medžiaga taip pat turi trūkumų. Sausainių braškių vaisius, turinčius tokį mulčiavimą, gali paveikti grybelinės ligos.

Be to, naudojant šį mulčiavimą, piktžolės pasirodys ant lovos. Todėl kas dvi savaites reikia žolelių piktžolių.

Related  Gydomasis uogienė iš pušų spyglių