gervuogė sodeBlackberry – krūmas ar liana su sparčiai besivystančia oro dalimi. Pramoniniu mastu auginama JAV. Rusijoje ji buvo plačiai naudojama tik privačiuose dukteriniuose ūkiuose ir priemiesčių vietovėse. Yra daugiau nei 300 šios kultūros veislių. Jie suskirstyti į dvi porūšius: klasterines gervuoges ir garbanotas veisles.

Bušo augalai gali būti auginami be drožlių, o gaivalo gervuogių, reikalingų geram vystymuisi, reikia remti. Vasarą krūmo gervuogių ir augalų-lianų priežiūra skiriasi, tačiau pasiruošimas žiemai nesiskiria.

Blackberry Fertilizer

Gervuogių vaisių susidarymas praleidžia daugybę maistinių medžiagų. Norint gauti gerą derlių kitais metais, jūs turite praleisti rudenį tręšti augalų. Jūs galite naudoti kompleksines mineralines trąšas uogų be azoto.

Jei esate ekologinio ūkininkavimo rėmėjas, naudokite tręšimui:

  • medienos pelenai;
  • supuvęs karvių mėšlas arba kompostas;
  • susmulkinta pušų ar kitų spygliuočių mediena.

Blackberry kompostas su “Kalifornijos” kirminu. Atsikratę krūmo, jie toliau perdirbs kompostą humusyje, o gervuogė gaus dar daugiau maistinių medžiagų.

Padidėjęs kalio ir fosforo kiekis padės kitam sezonui gaminti daugybę vaisių.

Krūmų formavimas

Ruošiant gervuogių krūmą žiemai, pašalinkite ūgliai, iš kurių derlius nuimtas. Palikite tik jauną augimą.

Išsivysčiusios krūmo gervuogės turi būti tinkamai suformuotos. Centrinis augalų šūvis yra supjaustytas iki 2 m aukščio, antrosios šakos šakos sutrumpinamos iki 80 cm, trečiosios eilės ūgliai apipjaustyti, paliekant tik 30 cm šakos.

Visi ūgliai apvyniami agrofiberu ir dedami ant žemės. Augalų filialai prikibę prie žemės ir mulčiuoti. Prieš mulčiavimą būtina atlikti drėkinimą vandeniu.

Rudens vandens įkrovimo drėkinimas

Gervuogės labai mėgsta drėgmę, todėl jiems reikia reguliariai laistyti. Siekiant, kad krūmas kitais metais sudarytų daug vaisių, jie užpildo vandens drėkinimą. Kiekviena gamykla sunaudoja 10 litrų vandens.

Augalo mulčiavimas

Kaip mulčias, galima naudoti spygliuočių lapnik, durpių ar lapų vaismedžių. Blackberry lapija mulčiavimas geriausia nenaudoti, nes ji gali turėti gervuogių erkę. Iš krūmo pašalinti nukritusių gervuogių lapai, jie naudojami kitų kultūrų mulčiavimui.