Dracena kvepanti yra viena gražiausių gėlių veislių. Ši rūšis yra daugybė veislių, kurios skiriasi viena nuo kitos lapų spalva ir krūmo aukščiu. Kai kurie augalai kartais viršija 3 m aukščio, tačiau kompaktiški, ne daugiau kaip 50 cm, rasta krūmų.

Priklausomai nuo lapo plokštelių tipo gali būti monofoniškai žalias ir daugiaspalvių juostų. Labai gražiai atrodantys krūmai, padengti žaliais ilgiais lapais baltos ir geltonos juostelės. Beje, plokštelės ilgis siekia 30 cm.

Natūraliomis sąlygomis drakaeno kvapas auga iki 6 metrų ir žydi su kvepiančiais žiedynais.

Ką mėgsta kvepianti dračena?

Kad kvepiančioji kunigaikštija aktyviai augtų ir raugintų akis ryškiai žaliais lapais, ji turi pateikti tokias sąlygas:

  1. Maistingas dirvožemis. Yra geriausių palmių substratų, kuriuos galima įsigyti gėlių parduotuvėse. Arba sumaišykite lygiomis dalimis lapų ir sodo žemės, durpių ir humuso, taip pat šiek tiek smėlio.
  2. Vidutinis apšvietimas. Venkite pernelyg saulėtų vietų, kad ant lapų nebūtų nudegimų, tačiau žiemą uždėkite gėlę arčiau langų. Kartą per mėnesį puodą su augalu reikia pasukti į saulę priešingoje pusėje, kad drakaena augtų net ir netaptų.
  3. Patogi temperatūra. Žiemą, ramybėje, augalui pakanka 15 laipsnių, bet likusį laiką kambario temperatūra turi būti nuo 18 iki 25 laipsnių Celsijaus laipsnio (bet ne aukštesnė).
  4. Reguliarus laistymas ir purškimas. Vasarą drakaena turėtų būti laistoma du kartus per savaitę, o žiemą – vieną kartą. Norėdami išvalyti dulkių lapus, juos reikia purkšti arba nuvalyti drėgna kempine.
  5. Laiko derinimas. Papildomoje mityboje gėlė reikalinga tik nuo pavasario iki rudens. Laistydami vandenyje, pridėkite specialius sudėtingus preparatus, skirtus drakonams arba dekoratyviniams lapuotiems augalams.
  6. Periodiniai transplantacijos. Jaunieji krūmai turėtų būti persodinami kas dvejus metus, o suaugusieji – po penkerių metų, kiekvieną kartą padidinant puodo skersmenį 4 cm.

Apatinių lapų džiūvimas ir kritimas rodo drėgmės trūkumą, mažų vabzdžių (daugiasluoksnių) atsiradimą dirvoje – apie pernelyg girdymą.

Drakaenai nebuvo kaip ilgai lazda su lapais viršuje, ji turi būti formuojama laiku. Tai atliekama nuimant ar nuimant krūmo viršūnę. Tokiu būdu skatinamas miegančių pumpurų pabudimas, nuo kurio prasideda šoniniai ūgliai.

Galima užsodinti drakaeno viršutinę dalį ir gauti naują augalą.

Drecaeno kvepiančios reprodukcijos

Be augalo, augalas gali būti daugintis tiesiogiai šoniniu šūviu. Jei ant krūmo yra daug tų, kruopščiai iškirskite vieną ar daugiau ūglių aštriu peiliu, kad nepažeistumėte pagrindinio bagažo. Prieš įsišaknijimą būtina gerai išdžiovinti kotelį, paliekant jį ant palangės bent tris valandas.

Related  Pupelių rūšys ir jos naudingos savybės

Džiovintas šukas turi būti dedamas į talpyklą su vandeniu, o kai atsiranda šaknis (maždaug po trijų savaičių), įdėkite juos į laisvą ir maistingą dirvą.

Dracena yra stipriausia – pagrindinis pabėgimas. Jis sudaro daug lapų visoje bagažinės ilgio ir nuspaudžia šoninius ūglius, kuriuose lapai yra viršūnėje, o apatinė dalis yra daugiausia plikas.

Vaizdo apie drakonos kvepalų priežiūros ypatumus