avių veisimas AustralijojeAustralijoje avių veisimas tapo labai populiarus 1830 m. XIX a. Viduryje Australijos ūkininkai pradėjo masinę vilnos gamybą eksportui. Iki šiol avių vilnos iš Australijos laikomos geriausiomis pasaulyje.

XX a. Avių veisimas persikėlė į naują lygį. 1926 m. Australija surengė pirmąją vilnonių avių veislių parodą. Ūkininkai, kurie gamino ir parduodavo vilnonius gaminius, pradėjo veisti naujas veisles. Iš Australijos visame pasaulyje paplitę avių homologai.

Avių homologai

Homologai yra avių veislės, kurios pagreitino metabolizmą. Tarp homologų yra ir vilnos, ir mėsinių veislių.

Pagreitintas metabolizmas leidžia plaukuotoms rūšims greitai augti plaukus. Dėl šios rūšies mėsinių veislių avys sunaudoja daugiau maisto, todėl greitesnis svoris.

Mėsos veislių homologai yra linkę į nutukimą, todėl jie gali atlaikyti žemą temperatūrą. Pernelyg didelis riebalų nusėdimas sukelia imuniteto sumažėjimą, todėl homologams labai svarbu nemokamai ganytis dėl didesnio fizinio krūvio.

Paroda avių veisimui

Daugelis Australijos ūkininkų augina avių vilnos veisles tik parodoms. Tai yra naudingiau, nes kai kurių žmonių išlaikymo išlaidos yra gerokai mažesnės nei visos paukščių laikymo išlaidos.

Parodų avių veisimo pliusuose taip pat yra:

  • taupymo plotas avims laikyti;
  • ūkio šlovė;
  • gebėjimas nukreipti lėšas į kitus verslo sektorius.

Daugelis Australijos ūkininkų, dalyvaujančių tarptautinėse parodose, savo turizmo viešbučiuose atidaro užsienio turistus. Parodų nugalėtojams dažnai atvyksta pirmieji daugelio valstybių žmonės, pavyzdžiui, Didžioji Britanija ir Švedija.

Avių auginimas Australijoje yra šeimos verslas. Prieš kelerius metus, ūkininkų šeimos vadovas Lenas išaugo daugiau nei 5000 avių, bet perėjo prie avių veisimo. Jis atnešė savo veislę vilnonių avių su švelniai oranžine spalva. Pasaulyje nėra panašios veislės.

Šeimos ūkyje yra 50 avių čempionų. Sąvoka yra netgi ant avių nosies kumpis, todėl ūkininkas atidžiai stebi veislės grynumą. Vienam asmeniui aukcionuose Len uždirba dešimtis tūkstančių dolerių, o tai leidžia ūkininkui veisti naujas veisles, taip pat savigynais.

Related  Sėja Margelano ridikas