plaukuotas vikšrinis orų prognozatoriusApie plaukuotą vikšrį – jis taip pat vadinamas vilnonis ar purvinas širdys, lokys – yra tikėjimas, kad jis gali nuspėti, kad atvyksta žiemos šaltis. Nesvarbu, ar tai faktas, ar išgalvotas ženklas, mes pasakysime apie šį garsųjį vikšrinį ir apie tai, kaip “perskaityti” jo spalvą.

Legenda sako: plaukuotojo vikšro liemenį sudaro 13 atskirų rudos, raudonos arba juodos spalvos segmentų. Kuo didesnės rudos zonos, tuo minkštesnė ateinanti žiema bus. Jei dominuoja juoda, tada žiema bus stipri.

Kaip “lokys” gavo savo šlovę

plaukuotos vikšro plaukų spalva1948 m. Rudenį amerikietiško gamtos istorijos muziejaus vabzdžių ekspertas dr. S. Carran su savo žmona nuvyko į “Bear Mountain” nacionalinį parką, norėdamas ištirti plaukuotus vikšrus.

Carran surinko kuo daugiau vikšrų, nustatė vidutinį rudųjų segmentų skaičių ir numatė, kada ateis žiemos oras. Šis eksperimentas Niujorko spaudoje buvo jo žurnalo draugas.

ištirkite plaukuotą vikšrąJo moksliniai tyrimai Dr. Carranas tęsėsi dar aštuonerius metus, bandydami moksliškai pagrįsti šį oro ženklą, kuris yra toks pat senas, kaip kalvos, esančios aplink lokio kalną. Dėl plačios reklamos, plaukuotasis vikšras tapo labiausiai atpažįstamu vikšru Šiaurės Amerikoje.

Šiek tiek teorijos

molinis lokysVikšra, kurią tyrė dr. Karranas, yra lervos formos “Pyrrharctia isabella” arba “Dipper Isabella” formos.

Tai vidutinio dydžio vabzdys su geltonos oranžinės sparnelėmis su juodomis dėmėmis. Platinama šiaurinėje Meksikos dalyje, Jungtinėse Valstijose ir Pietų Kanadoje. Motio stadijoje jis nesiskiria nuo kitų, tačiau neišvystyta lerva, vadinama vilnoniu lokiu, yra vienas iš nedaugelio vynuogių, kuriuos žmonės gali identifikuoti.

Tiesą sakant, vikšrai nėra padengti plaukais, tačiau su trumpu kietų plaukų šeriu. Jie žiemoja į ertmes medžių kamienų ir žievės viduje, todėl rudenį dažnai galima pamatyti karavanų kirtimo kelius ir šaligatvius.

Pavasarį lokys suvynioti į kokonus ir pasukite į juos į pilvą. Paprastai, vikšlio kamieno galai dažomi juodai, viduryje – rudos spalvos. Tai yra jų skiriamoji spalva.

Ar plaukuoti vikšrai prognozuoja žiemos orą?

žiema bus šaltaNuo 1948 m. Iki 1956 m. Carranas nustatė, kad vidutinis rudųjų segmentų skaičius svyravo nuo 5.3 iki 5.6 iš visų 13. Taigi rudoji juosta užėmė daugiau nei trečdalį viso kūno ploto. Žiemai, kurie įvyko per šį laikotarpį, buvo minkšti, ir Karanas priėjo prie išvados, kad senovės tikėjimas yra logika, o tai gali pasirodyti tiesa.

Tačiau mokslininkas apie tai neturėjo jokių iliuzijų. Jis žinojo, kad jo eksperimentai buvo pernelyg nereikšmingi. Ir, nors daugelis tikėjo jo teorija, jis išliko tik pasisekimu, kai dauguma pasipiktino. Kiekvieną rudenį Carranas ir jo žmona bei draugų grupė iš miesto išvažiavo, kad surinktų naujų vikšrų. Jie įkūrė vadinamąją “Hairy Worm draugų draugiją”.

Po 30 metų nuo paskutinio draugijos susirinkimo, tyrimą atnaujino Nacionalinio parko “Bear Mountain” gamtos muziejus. Nuo to laiko požiūris į skaičiavimus ir prognozes tapo rimtesnis nei anksčiau.

lenktynių vikšraiPer pastaruosius 10 metų kasmetinis Rudens kiaušinių širdys festivalis buvo surengtas Banner Elk, Šiaurės Karolina. Renginio kulminacija yra vikšrų lenktynės. Buvęs meras peržiūri nugalėtoją ir prognozuoja kitą žiemą: kuo labiau rudos spalvos, tuo žiemos minkštesnė. Jei vyrauja juodi, žiemą bus sunku.

Dauguma mokslininkų nepakankamai įvertina vilnonių vikšrinių požymį, nes tai tik pretekstas. Jie tiki, kad visiškai nemąsto metų ieškoti žiaurios vynuogių masės toje pačioje vietoje, bandant įrodyti tautinius pasakos.

Masačūsetso universiteto entomologas Mike Peters nepalaiko bendros nuomonės. Pasak jo, iš tiesų yra ryšys tarp žiemos sunkumo ir rudos spalvos lokys. Yra įrodymų, kad rudųjų juostų skaičius nurodo vikšlio amžių. Dėl to galima spręsti apie užsitęsusią žiemą ar ankstyvą pavasarį. Tik tai susiję su praėjusiu laikotarpiu, o ne kitais metais.

Kiekvienais metais plaukuoti kirminai atrodo kitaip. Tai priklauso nuo regiono, kuriame jie gyvena. Jei staiga susiduriate su vilnoniu vikšrine, patikrinkite jo spalvą ir pateikite savo prognozę apie artėjančią žiemą.