Vole ant kiemoVoley gali atnešti kai kuriuos vasaros gyventojus į tikrą beprotybę. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip Vakarų ūkininkai kovoja su šiuo blogiu.

Šiek tiek teorijos

kenkėjų kirminasVoles yra maži graužikai, kurie taip pat vadinami lauko ar pievų pelėmis dėl išorinių panašumų. Šiaurės Amerikoje plačiai paplitę dviejų tipų volai: stepė ir pieva. Pirmasis buveinių diapazonas yra prairija, o pastarieji gyvena visur, taigi jie yra daugybes. Jie labai panašūs vienas į kitą, o kovos ir kontrolės metodai yra praktiškai vienodi.

Tai, iš pirmo žvilgsnio, mieli graužikai gali padaryti didelę žalą jūsų sodui. Negalima supainioti su pelėmis, kurios nesukelia tokios žalos. Voles su malonumu maitina įvairius augalus, taip pat kai kurių medžių žievę. Jei pastebėsite, kad jūsų nusileidimas buvo užpultas, būtinai patikrinkite, ar nepageidaujami svečiai.

Kaip identifikuoti voles

pelių pelių šeimaVoles gali būti išskirtos ausimis, dažnai paslėptos plaukais, mažomis akimis ir trumpomis uodegomis. Tai yra maži kramtomieji graužikai, panašūs į lauko pelių. Storieji kailiai dažniausiai yra šviesiai rudos arba pilkos spalvos. Gyvūnai – laukai, kuriuose yra daug piktžolių ir dirvožemio. Jie veikia tiek dieną, tiek naktį, ypač ankstyvaisiais ir kreivais.

Jūs iškart atpažinsite voles per gyvačių tunelius, išdėstytus sode. Jie labiausiai aktyvūs pavasarį, o tada jų manija siekti kasti žlunga. Graužikai nori, kad šaknys ir svogūnai būtų pažeisti per skylutes, o po to metodiškai kramtyti. Jei pradėjote aptikti pusę valgomų morkų ir bulvių, tuomet sodas buvo tuščias. Kenkėjai mėgsta įrengti savo lizdus prie medžių ir krūmų pagrindo, kurie gali pakenkti šaknims, ypač dėl to, kad šie graužikai norėtų kramtyti žievę.

Kaip atsikratyti voles

kova su volesČia yra keletas veiksmingų būdų kovoti su mažais graužikais. Kai kurie iš jų bus gerai jūsų atveju.

Related  Kokia yra perinti skirtų kiaušinių paslaptis iš vištų, o ne gaidžiai?

Pabandykite nustatyti žmonių spąstus netoli urvų ir lizdų vietų krūmo srityje. Vietoje masalas iš žemės riešutų sviesto anksti vakare, kai voles yra ypač aktyvus ir pertvarkyti spąstus kiek reikia, kad atsikratyti jų. Užfiksuokite belaisvius toje vietoje ir paleiskite jį lauke.

Šiuo atveju sėkmės raktas bus kantrybė ir atkaklumas.

Jei problema pasiekė aukščiausią tašką, jūs galite kalkinti graužiklius su rodenticidu. Jei norite rasti veiksmingą ir įgaliotą produktą, kreipkitės į sodo skyrių.

Norėdami išstumti lazdelę nuo kramtomųjų svogūnėlių, įdėti žvyrą į duobę sodinimo metu. Jūs taip pat galite sudrėkinti šakniavaisius su fungicidu, kad išvengtumėte kenkėjų. Be to, yra graužikams atsparių svogūnų veislių.

Geras būdas rudenį auginti svogūnus.

Prevencinės priemonės

katė su pelėmisKad anksti būtų atgrasyti nuo volų troškimo įsiveržti į jūsų sodą, yra keletas paprastų būdų. Norint, kad piktžolės ir mulčiuoti apsaugotų augmenijos dangą padėtų maistu ir apsaugotų nuo plėšrūnų, graužikai neigiamai reaguoja į aktyvų rauginimą ir krūmų genėjimą. Padarykite savo kiemą nedraugišką, kad būtų lengviau, ir sukurkite maksimalią švarią erdvę.

Laimei, šie kenksmingi gyvūnai nėra geriausi alpinistai. Todėl, norint apsaugoti graužikų daržovių sodinimą, supakuoti juos su metaline tinkleliu, kurio aukštis ne mažesnis kaip 30 cm, ir kasti jį į žemę toje pačioje gylyje.

Žinoma, geriausias sargybinis bus gatvės katinas, kuris veiksmingai kovoja su visų rūšių pelių kenkėjais.

Daugelis būdų, kaip galite atsikratyti pelių, gali būti taikomi voles. Visada atminkite humaniškus kovos būdus, paliekant gyvūnus nesukeliančius, nebent absoliučiai reikia naudoti chemines medžiagas.

Vaizdo įrašai apie kovą su voles