piktžolių šalyjeSvarbu, kad būtų galima atskirti piktžolėtas augalus iš savo gėlių, jei tik dėl to, kad mes turime atsikratyti kenkėjų. Augantis kultūrą sode jus, bet kuriuo atveju, tuo pačiu metu auga ir piktžolės. Atkreipkite dėmesį, kad kai kurie iš jų (pvz Balanda, Kiaulpienė, Portulaka) galima valgyti, kai jie yra jauni ir švelnus, ir auginami vietovėje, kuri nėra pesticidų gydymą.

Garsiausios piktžolės

Mes jums papasakos apie įprastus kenksmingus augalus, kad galėtumėte lengvai nustatyti sumuštinius savo sode.

Crabgrass

CrabgrassŠis augalas viršija kenkėjų pečių sąrašą Amerikoje. Spartus augantis vienerių metų piktžolių derlius atsinaujina sėklomis ir pasirodo nuo pavasario vidurio iki vasaros pabaigos, kai žemė sušildoma. Jis gerai auga sausose karšto klimato sąlygomis. Pradėkite piktžolių ramentą iš karto, kaip pastebėsite jo išvaizdą. Iškaskite piktžolių su šaknimis, turinčiais šakutes, arba padengti juodu plėvele. Neleisk tai padauginti.

Siekiant užkirsti kelią problemai, kova turi būti suskirstyta į du etapus. Ankstyvą pavasarį naudojama kukurūzų glitimo (organinio herbicido) miltai. Šiuo metų laiku dirvožemis vis dar šaltas, o vėžiagyvis yra silpnesnis. Kiekvieną kartą, kai kasmet atsiranda sėkla, o herbicidas apsaugo nuo daigumo, todėl neleidžia piktžolėms vystytis. Pakartotinai pasodinkite veją. Tai leis naujajai žolei augti dar prieš kitą vasarą vėl puola piktžoles.

Geriausia apsauga nuo crabgrass yra sveika, tanki veja ir dirvožemis su tinkamu pH balansu (7,0-7,5). Daugiamečiai svidrės yra puiki galimybė. Jis taip pat užtikrina vabzdžių kontrolę, nes jis išsiskiria silpnu natūraliu toksinu, kuris naikina mažus musinius. Crabgrass gerai auga sutankinto vejoje, taigi apdorojimas vandenilio peroksidu 3%, puslitra – 9 kvadratiniais metrais. m veja padės išnaikinti erzinantį augalą.

Mar (Amarantas)

amarantasVienerių metų piktžolė reprodukuoja sėklomis ir pasižymi būdingu mėsingu pagrindiniu raudonojo kotelio. Jis atvyksta pavasario pabaigoje ar vasaros pradžioje ir mėgsta šiltą orą. Stenkitės piktžolių gėlių, kol ji pradės žydėti.

Related  Atsikratykite baltųjų

Siekiant užkirsti kelią piktžolių atsiradimui, padengti žiemos mulčiavimo sodo plotą, ankstyvą vasarą kasti gerą žemę. Vykdant šį procesą, galite įdėti naujas mari sėklų, todėl geriausia pakartoti dirvą. Uždenkite žemę penkiais drėgno laikraščio sluoksniais ir pabarstykite mulčias su 15 cm dangteliu.

Amarantas yra valgomasis. Birželio mėnesį jauni augalo lapai gali ir turėtų būti valgomi, nes jie yra labai maistingi.

Galite saugoti šiuos vitaminus turiningus augalus, taip pat morkas ir runkelius, tada įdėti į salotas arba virti kaip špinatai. Vietiniai amerikiečiai naudoja juodus marini sėklus kaip miltus kepimui.

Planetos

planetos

Šis atsparus daugiametis dauginamas sėklomis ir auga pievose, ganyklose ir vejose. Tai gali pasirodyti bet kuriuo metų laiku. Išrinkite augalą rankomis ir sunaikinkite.

Ipomėja

ryto šlovėMetinis augalas dauginasi sėklomis arba giliais, horizontaliais šaknimis. Žydėjimo vynuogių daigai pavasario pabaigoje ir pastebimi visą vasarą. Nors gėlės atrodo patrauklios, rytinė šlovė gali tapti rimta problema šiltame ore, nes ji sparčiai plinta. Pabandykite piktžolius piktžolėti prieš žydėjimą.

Baltas maras

baltas marasŠi sparčiai auganti metinė dalis paskirstoma sėklų metodu. Vasarą piktžolė aktyviai iš dirvožemio išsiurbia drėgmę, todėl pašalinkite ją kuo greičiau. Šio augalo sodo valymui naudokite aštrų kirpimą.

Pyritei šliaužti

kuojos žolėLydekas yra daugiamečių žolių stendas. Jo šarnyriniai, ilgi šiaudų šakniastiebiai formuoja nuolatinį dirvožemio dangą, iš kurio auga nauji ūgliai. Stenkitės šias piktžoles iškasti, kai tik pamatysite jį sode. Dauginamos sėklomis.

Kiaulpienė

kiaulpienis

Žinoma dėl savo ryškių geltonų gėlių ir patinusių sferinių galvų, kiaulpienės yra viena iš labiausiai atpažįstamų rūšių sodo piktžolių. Dantytieji šio daugiamečio lapai yra valgomi ir kartais naudojami salose dėl didelio vitaminų ir mineralų kiekio.

Norėdami ištraukti kiaulpienę, patraukite jį kietu pagrindu ir švelniai užkimkite, kol gilus šaknis visiškai sklendės iš žemės. Arba naudokite rankinį kastuką, kad kasti piktžoles. Nedelsdami pabandykite pašalinti visą kiaulpienės šaknį, nes bet kokia žemėje palikta dalis gali vėl augti.

Related  Kokios varnos kieme yra pavojingos?

Portulakas

kajakasŠis vienerių metų augalas dauginasi mažų juodųjų sėklų ir stiebų fragmentų. Piktžolių pasirodys pavasario pabaigoje – vasaros pradžioje ir mėgaujasi šiltu oru, taip pat turtingu derlingu dirvožemiu. Propoliuoti arba ištraukti perforuotą viskį, kai tik pamatysite jį, ir sunaikink jį. Kenkantis augalas gali gyventi jūsų žemėje daugelį metų.

Piemenų maišas

piemens piniginėGilus vienerių metų piktžolių mielas šaltas oras, o jo gelsvai rudos sėklos ilgą laiką gali ilgai išlikti žemėje. Stenkitės pašalinti šį augalą prieš sėjant sėklą.

Dabar jūs žinote, kaip elgtis su piktžolėmis ir kaip juos atskirti naudinguose augaluose svetainėje. Atminkite, kad kenksmingi augalai turėtų būti greitai ir negailestingai pašalinti. Tada dirvožemis bus derlingas, o sodas – gerai prižiūrimi.

Piktžolių kontrolė – vaizdo įrašas