valgė laukiniųKiekvienas bent kartą savo gyvenime galvoja apie mūsų aplinkos grožį. Evergreen kedrai ir eglė, galingi ąžuolai, snieguolės paprikos ir gražūs beržai stebina savo šlovę.

Ir kaip malonu praleisti laiką spygliuočių miške, mėgaukitės unikaliu aromatu? Norint patirti tokį malonumą kaip įmanoma dažniau, daugelis žmonių savo žemėje augina eglyną visžaliu grožiu.

Kas yra toks patrauklus apie šį medį? Jo išvaizda, naudingos savybės, taip pat patogumo priežiūra.

Bendra amžinojo medžio savybė

didinga eglėDidžiulė eglė auga beveik visame Šiaurės pusrutulyje. Jie yra žinomi Amerikoje, Europoje ir Tolimuosiuose Rytuose. Tokie medžiai puošia Uralo ir Kaukazo kalnus. Jie auga stepinėje zonoje ir auginami miestuose. Jie yra Sibiro taiga, kur dominuoja prigimtis gamtos grožis. Jie atsiranda mišriuose miškuose, puikiai šalia lapuočių medžių.

Eglės yra lieknos medžiai, augantys nuo 35 m aukščio iki 50. Per pirmuosius 10 metų jie auga labai lėtai ir tik aukščio. Per metus – tik keli centimetrai. Šiuo laikotarpiu medis sudaro pagrindinį šaknį, kuris yra tvirtai fiksuotas dirvožemyje. Po 15 metų pradeda vystytis šaknies sistemos paviršiaus dalis. Dėl šio eglės augimo pagreitėja iki 120 metų amžiaus, o tada vėl sulėtėja.

Medis turi karūną, panašią į piramidę su smailiu galu. Visame bagažinėje, beveik statmenai, yra tankūs šakai. Jaunosios eglės kampelis yra pilkšvai rudos spalvos. Vyresni medžiai išsiskiria pilka žievė, kuri nuimama mažomis plokštelėmis.

sodrus pušies adatosŠakose spiralės forma auga keturkojis arba plokščias adatas. Jo gyvybingumas išlieka 6 metus. Atsilaisvinus, reguliariai atnaujinama. Adatų spalva yra:

  • žalia;
  • mėlynas;
  • gelsvas;
  • melsvai pilka.

aukštas medisBe to, adatos yra spalvingi, nors ir labai aštrūs. Nepaisant to, nuotraukoje parodyta eglutė yra baisi įkvepianti.

Kaip bet koks medis, eglė žydi ir duoda vaisių. Paprastai tai yra cilindrinės, šiek tiek smailios formos kūgis. Jie auga iki 15 cm ilgio ir susideda iš nedidelių svarstyklių, kurių sėklos yra paslėptos.eglės kūgio vaisius

Rudens viduryje jie subrendo ir vėjo kelias skverbiasi įvairiomis kryptimis. Kiekviena sėkla netenka savo daigumo 10 metų, taigi nežinoma, kada ir kur pasirodys naujas medis.

Kad sėkmingai augtų amžinai grožis, reikia tinkamų sąlygų. Būtent:

  1. Šešėliai plotas.
  2. Vidutinis drėgnumas.
  3. Tinkamas klimatas.
  4. Laisvas dirvožemis.

Paprastai medis nebijo šalto oro, bet per karšta ir ilga vasara gali jį pakenkti. Todėl, augant savo senojoje eglėje, reikia atsižvelgti į klimatą.

Jei auginate jaunus medžius atvirame plote, jie gali patirti nudegimą. Eglė turi vidutinį laistymą ir bijo sausros.

Natūralioje aplinkoje yra apie 50 rūšių amžinojo grožio. Daugelis iš jų auga natūralioje aplinkoje. Kiti laikomi dekoratyviais, todėl jie auginami miestuose ir priemiesčių vietovėse.

Populiariausi eglės rūšys

Kadangi amžinai žaliuojanti eglutė turi skirtingą adatų karūną ir spalvą, jie yra suskirstyti į skirtingas rūšis. Susipažinkime su populiariausiomis veislėmis.

Bendra Europos eglė

Europinė eglėVisagino grožis šios rūšies siekia 30 m aukščio. Kartais yra realių milžinų – apie 50 metrų. Europos eglutės karūna yra kūgio formos, skersmens gali būti apie 8 metrus. Dažniausiai jis yra tankus su smailiu smailiu.

Filialai yra ant lagamino, kuris yra nukreiptas arba išsibarstęs. Žievė yra lygi, tamsiai pilka spalva. Paauglystėje jis tampa rausvas ir eksfoliuoja su plonomis plokštelėmis, kurios laikomos natūraliu procesu.

Dėl europinės eglės adatos formos adatos yra būdingos, standžios ir dygiaodžiai liesos. Jis turi keturkampę formą su aštriu galu. Spalva – tamsiai žalia su blizgančiu lašeliu. Šakelės lieka apie 12 metų, o po to jos yra sugriautas ir pakeičiamos nauja.

Negyvos europinės eglės kūgiaiJis pradeda žydėti vėlyvą pavasarį ar vasaros pradžią. Iš šakų atsiranda violetinės rausvos žiedynai ir moteriškos žalios smaigalys. Vaisiai – cilindriniai 15 cm ilgio kūgiai. Nesubrendusioje formoje jie yra dažyti žaliu arba violetiniu, kai jie yra prinokę, jie gauna rausvą atspalvį.

Norėdami suprasti, kaip greitai auga eglė, galite ją žiūrėti. Per pirmuosius 10 metų jaunasis medis praktiškai sėdi vietoje. Bet tai tik iš pirmo žvilgsnio, tik pirmiausia eglė auga labai lėtai. Bet tada augimas spartėja. Kasmet auga 50 cm aukščio ir 15 cm pločio. Jei kenčiate per pirmuosius dešimt metų, gausite didingą žalią grožį kaip atlygį.

Be to, yra daugybė dekoratyvinių eglynų rūšių.

“Acrocona”

eglė AcroconaMedis auga iki 3 m aukščio. Karūnos plotis – 4 m. Forma yra plataus kūgio formos. Šakos yra pusiau praleidžiamos, ant kurios auga keturkampė adata. Paprastai tai yra tamsiai žalia su blizgančiu lašeliu.

Jaunas medis turi pilką ir lygią žievę. Vėliau ji tampa rausvai ruda, randama riebalų.

Per metus eglė auga 10 cm aukštyje, o plotis – 8 cm. Gegužę žydi. Pirma, kūgiai atrodo rausvos spalvos. Kai prinokiate – gauti raudoną atspalvį.

Šio tipo eglės laikomos šalčiui atsparios ir atsparios atspalviui.

Aurea

Aurea eglėŠios veislės eglės gali augti iki 10 m aukščio. Jo unikalus grožis pasireiškia blizgančia gelsvai baltos spalvos adata. Dėl to ji vadinama auksine.

Jei medis auga atvirame plote, jis gali nukentėti nuo saulės spindulių. Tamsoje auksinės adatos praranda unikalų atspalvį. Per metus jis auga iki 12 cm.

Bus Zverg

Will Willer ZvergMažas amžinai augantis grožis auga tik iki 2 metrų. Karūnos skersmuo siekia 80 cm. Jau seniai medis turi lygiai rusvą žievę. Su amžiumi bagažinė įsigyja rausvą atspalvį ir šiurkštumą.

Adatos tetraedrinės konfigūracijos, panašios į ilgas adatas. Ant jaunų sodinukų jis yra šviesiai žalios, ant suaugusių sodinukų – tamsiu tonu. Paprastai jis auga lėtai.

Nykštukas eglė Will Tsverg mėgsta tamsesnes vietas, taigi, renkantis nukreipimo vietą, turėtumėte atsižvelgti į šį faktą. Priešingu atveju medis gali kenčia nuo saulės nudegimo.

Nidiforms

eglės NidiformisTokios rūšies dekoratyvinė eglė primena didelę lizdą. Ji turi apvalią karūną. Kartais jis yra plokščias, bet jis visada atrodo tvarkingas ir kompaktiškas. Skersmuo yra 2,5 metro.

Auga iki 1,2 m aukščio. Metinis augimo greitis yra 5 cm. Spygliai yra šviesiai žalia, trumpi ir standūs.

Nidiformis puikiai toleruoja šešėlius. Jis nemėgsta vandens stagnacijos. Atsparus šalčiui. Dažnai naudojamas papuošti sodo erdvę.

Pasirinkite sodinius savo sodo darželyje – video

Eglės spicules

žavinga eglutės eglėEglė taip pat plačiai paplitusi gamtoje. Tai įvyksta vaizdingose ​​kalnuotų upių ar graikų slėniuose Kanadoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Medis priklauso šeimai “Pine”. Jis auga iki 30 metrų, o bagažinė gali būti 1,5 metro skersmens. Tikrai didingas grožis!

Adatos valgė dygliuotą galią iš skirtingų atspalvių. Spalva skiriasi nuo melsvai žalios ir mėlynos spalvos atspalvių. Pirmiausia kukurūzai yra rausvos spalvos, o prinokę – šviesiai rudos spalvos. Ilgis nuo 5 iki 10 cm.

Eglė laikoma senojo medžio mediena. Jo gyvenimo trukmė siekia 600 metų. Dėl savo neįprasto grožio jis tapo Amerikos valstijos Kolorado simboliu.

Pavadinimas “Eglė Eglė” taikoma tik laukiniams medžiams. Veislės variantai vadinami Glauka.

Toks amžinai grožis mėgsta daug šviesos, nors jausmas puikiai tamsoje. Miesto parkuose ir priemiesčiuose yra kultūrinės galimybės. Šioje nuotraukoje – visos eglės Glaucos eglė yra parodyta visoje savo šlovėje ir didingumoje.

puiki svajinga grazena eglėYra daugybė dekoratyvinių veislių, pagamintų iš drebulio grožio. Kiekvienas iš jų turi savybių, kurias noriu atkreipti dėmesį.

Ypač įspūdingi yra amžinai žaliuojantys medžiai su mėlyna arba pilka spalva. Jie skiriasi kūgio formos karūną, ant kurio kūgiai yra tolygiai išsibarstę. Natūralioje aplinkoje jie gyvena daugiau nei 600 metų. Tie patys, kurie auga privačiuose sklypuose, gyvena iki 100 metų.

Iki šiol veisėjai pašalino daugiau nei 70 rūšių mėlynosios eglės. Glauco eglės įvaizdis yra vienas iš žmogaus kūrybiškumo pavyzdžių.

dekoratyvinė eglėNe tik klasikinės mėlynos eglės versijos, bet ir mažos formos egzemplioriai yra susiję su dekoratyvinėmis rūšimis. Kai kurie iš jų panašūs į amžinąsias krūmas su purpurine karule. Jie auga iki 1,5 metro aukščio.

Beveik visos dekoratyviosios eglės veislės yra šalčiui atsparios ir gali atlaikyti oro temperatūrą iki -35 ° C. Apsvarstykite kai kurias populiarus veisles.

Eglė (Picea abies) – mėlynas nykštukė

mėlynas nykštukas eglėDažniausiai ši eglu rūšis naudojama vasarnamių ir sodo takų dekoravimui. Kadangi medis auga ne aukščiau kaip 2 m, jo ​​šakos nebus pakabinti virš galvos. Jie auga lėtai – 3 arba 5 cm per metus.

Eglė nebijo tamsių vietų, todėl tokiomis sąlygomis nereikia ypatingos priežiūros. Pakanka reguliariai stebėti augalą ir prireikus gydyti chemines medžiagas iš parazitų. Mėlynas nykštukas eglė dauginasi daugeliu atžalų. Dėl to namuose sunku veisti.

“Blue Beauty Oldenburg”

Veislės pavadinimas rodo, kad medis buvo auginamas Vokietijoje. Jis auga iki 15 m aukščio, metinis augimo greitis 35 cm. Eglė turi kūginį karūną, kurio skersmuo gali siekti 7 metrus.

Adatos yra mėlynos, bet sunkiai liečiamos. Mėgsta derlingą dirvą ir erdvius sklypus. Naudojamas kaip dekoratyvinis medis parkuose ar priemiesčių vietovėse.

Eglė mėlyna glauka

mėlyna eglutė glaucaĮdomu tai, kad šis amžinojo žiemos grožis yra dviejų rūšių:

  • klasikinis;
  • Dwarfish.

Klasikinė medžio versija išauga iki 25 metrų. Jis naudojamas spygliuočių plantacijose kaime. Be to, klasikinis mėlynos eglės glauca puikiai pabrėžia daugelio administracinių pastatų architektūrą. Mėlynosios eglės pygmy modelis siekia ne daugiau kaip 2 m aukščio. Augimo greitis yra 10 cm per metus.nykštukas mėlynos eglutės glauca

Norėdami padauginti šias eglės rūšis, parenkamos geriausios sėklos auginamos. Dažnai medis auginamas per kirtimus. Tinkamas sodinimas ir priežiūra eglės Glauca padeda gauti gražų medį.

Pavasarį tokį eglę pavasarį geriau sudrėkinti priemolio dirvožemyje. Taigi ji gali sustiprinti ir pasiruošti žiemai. Šiltuoju metų laiku medį tiekia specializuotos trąšos.

Norėdami auginti nykštukinę mėlynę eglę, nenaudokite visiškai užlietų plotų. Per daug drėgnas dirvožemis gali sukelti bukavimą bagažo.

Reguliarus dirvožemio puvimas prie medžio šaknų skatina greitą augimą. Svarbiausia tai padaryti atsargiai, kad nebūtų pakenkta šaknų sistemai.

Jei adatos pasirodys rausvi atspalviai, tai reiškia, kad medis nukentėjo nuo grybo. Apsaugoti eglę nuo ligų padės specialios cheminės medžiagos.

Karštomis vasaros dienomis jauniems sodinukams užteks 12 litrų vandens per savaitę. Tačiau tai neturėtų būti per šalta.

Kaip matote, nendrės rūšies eglės sodinimas ir priežiūra yra gana paprasta.

eglės glaukomos žnyplėsDaugelis sodininkų yra traukia Glauca Globosos nendrinė eglė. Iš pradžių medis turi sferinį karūną, kuris yra šiek tiek suplokštas. Po 15 metų atsiranda pagrindinis šūvis, suteikiant trikampę formą. Šioje nuotraukoje “Glauca Globosa” eglė primena originalų mėlyną kamuoliuką, kuris gali papuošti bet kokią sodo vietą.

Skirtingai nuo lapuočių medžių, amžinai žali kostiumai niekada nepalieka savo pjedestalo. Jie suteikia nepakartojamą jaukumą visąmet. Kodėl gi ne auginti mėlyną eglę, kad tikrasis gamtos malonumas? Daugelis jau ilgą laiką apsvarstė šį grožį.

Kotedžų rūšys ir rūšys – video