gervuogių apdailaGenėjimo gervuogės vyksta gegužės ar birželio pradžioje. Gervuogės auga ilgų ūglių, todėl jas reikia auginti ant medžio drožlių. Jei nesusietų gervuogių, ji pradės plisti žemėje, o uogos bus puvė. Kadangi natūraliomis sąlygomis gervuogių auga šiltu oru, būtina pasislėpti krūmo žiemai. Kai kurių veislių pasipriešinimas yra lignified, ir jų neįmanoma sulenkti į žemę. Norint, kad gervuogių veislė gerai žiemos, ji turi būti suformuota. Yra dviejų rūšių gervuogių: “kumanyk” ir “rosewika”. “Kumanikas” yra dygliuota ir vertikali įvairovė. “Rosewick” yra garbanota, vientisa įvairovė. Šių tipų formavimas skiriasi.

“Kumaniko” veislių formavimas

Kai auginate veisles, tokias kaip “kumanyk”, reikia atsižvelgti į tai, kad ūgliai trupa antrus metus po sodinimo. Tokios veislės turi būti supjaustytos, suformuojant kūgius su staigiais ūgliais. Norėdami tai padaryti, žiupsnelis krūmo viršuje vasarą. Pagrindinis šūvis pradeda augti liepos viduryje. Tada jaunoji šaka šurmuliuoja, o kitais metais išleidžia vaisių ūgliai. Pasibaigus vaisių sezonui, ploniausios šakos nutraukiamos. Kitais metais nuo vegetatyvinių pumpurų augs nauji vaismedžių ūgliai.

Jei gervuogių krūmas augs per daug, šaknies ūgliai sutvarkykite beveik prie šaknies, palikdami 2-3 cm kanapių. Nuo jų pradės augti jauni ūgliai ir vaismedžių šakos.

Paprastai “kumanik” rūšys yra žiemos atsparios, tačiau yra tokios rūšies didelių uogų veislės. Jų gėlių žiedpumpuriai gali atlaikyti iki -20 ° C temperatūrąApieC). Augdami tokias veisles, negalima leisti stipraus šakninių ūglių augimo. Jie yra supjaustyti iki 1,2 m aukščio. Šio aukščio krūmai yra patogūs dengti, tačiau tokių mažų krūmų vaismedžių pumpurai yra mažiau pririšami.

Veislių, tokių kaip “rosewika”, formavimas

Sėklos, pavyzdžiui, “rosewika”, geriau auga šonuose. Dėl to, ūgliai yra supjaustyti iki keturių inkstų aukščio. Genėjimo tipas “rosewika” praleidžiamas rudenį, prieš prasidedant sultims. Įplaukę į vegetacijos laikotarpį, šoniniai ūgliai palieka likusius inkstai. Pirmuosius metus jie gali būti palikti ant žemės, nes jie nieko nebus. Kitą vasarą šie ūgliai auginami ant trellisų. Žiemai žalieji šakai sulenkiami į žemę ir padengiami agrofiberu.

Veislių, tokių kaip “rosewika”, reikia mulčiuoti. Žiemai jos yra padengtos durpių ir eglių lapniku, o rudenį – su kelnais.