grybų kampanijos rezultatasGrybų rinkimo taisyklės yra patyrusių grybų rinkėjų patarimai ir rekomendacijos, leidžiančios ne tik deramai nuimti derlių, bet ir išsaugoti sveikatą. Pradedantiesiems geriau eiti į juos, kartu su kompanionu. Jis padės atskirti valgomuosius grybus nuo nuodingų, parodyti grybų vietas ir pasakys, kaip elgtis tinkamai miške. Miesto gyventojui toks vaikščiojimas bus ypač naudingas, bet ir ne mažiau pavojingas, jei iš anksto susipažinsite su jų surinkimo technologija ir saugumo priemonėmis.pagrindinės grybų rinkimo taisyklės

Kur galite rinkti įvairius grybus ir kur geriau nevykdyti po jų

augti grybų miškePatyręs grybų rinkiklis pirmiausia rekomenduoja rinkti grybus miške. Jie gali augti kitose vietovėse, bet miško atstovai yra saugūs sveikatai. Yra keletas vietų, kur galima rasti grybus, ir jų nerekomenduojama rinkti:

 • keliuose;
 • šalia laukų, kuriuose gali būti pavojingų pesticidų;
 • dirbtiniuose soduose tarp laukų;
 • šalia sąvartynų, kapinių, kapinių, sąvartynų.

išmokti atskirti gerus ir blogus grybusKitas grybų rinkimo taisyklė yra ne atskleisti save nuo kelio ar palikti orientyras savo keliu. Žinoma, perkrautas vietose derlius bus mažiau įspūdingas nei atokiose vietovėse, tačiau jį surinkti bus daug saugiau. grybų paieškaPatyrę grybų rinkėjai žino visus miško kelius ir savybes, kuriose jie praleidžia laiką, tačiau jie nerizikuoja pereiti per toli.

Grybai gali pasislėpti po žole ir lapais, ir juos reikėtų ieškoti ne rankomis, o specialia šaka.

Grybai labiau linkę augti šalia medžių ir atidaryti šlaitus. Keliuose jie yra mažiau, ypač tose vietose, kur žmonės dažnai eina. grybai šalia medžioKartais kelias yra dešimtys metrų nuo kelio, ir bus daug grybų. Dažnai jie gali būti padengti nukritusiais lapais arba sujungti su žeme. Jau miške galite rasti ilgą ploną šaką, su kuria pakelti lapus ir patikrinti grybų buvimo vietą.

Būtina atsižvelgti į dienos šviesos valandų trukmę. Miške saulėlydis prasideda greitai, todėl reikia apskaičiuoti laiką, kad laikas išeiti iš miško tamsoje.

Kaip surinkti ir saugoti grybus?

grybų rinkimo taisyklėsGrybus supilkite į talpyklą su tankiomis sienomis. Tuo tikslu tinkamas kibiras ar krepšelis. Pakuotėse jie netoleruoja gabenimo ir gali būti pažeisti kelyje į namus. Be pajėgumo, jums reikia turėti pagrindinį inventorių:

 • peilis grybams pjaustyti;
 • komunikacijos priemonės – tačiau verta manyti, kad mobilusis ryšys gali neveikti giliai miške;
 • kompasas;
 • drabužius, kuriuose bus patogu eiti ilgą atstumą;
 • vandens tiekimas ir maistas;
 • pirmosios pagalbos vaistinėlė su įrankiais, skirtais žaizdoms apdoroti ir gydymui, taip pat kiti vaistai pagal indikacijas.

Grybų rinkimo taisyklėse nenurodyta, jums reikia juos pjaustyti arba supjaustyti. Patyrę grybų rinkėjai nori atidžiai atskirti juos peiliu ir supjaustyti lapais. supjaustyti grybais su aštriu peiliuJie tvirtina, kad šios manipuliacijos apsaugo grybus nuo žalos ir sukelia naujų ūglių augimą. Tačiau biologai šiuo klausimu turi skirtingą nuomonę. Jie teigia, kad grybelis yra šio organizmo oro dalis, skirta reprodukcijai skirtos medžiagos formavimui ir saugojimui. Jei jūs jį sudraskinsite, grybai bus nepakenkti.

Saugos priemonės

mes einame į mišką kartuGrybų rinkimas yra ne tik vaikščioti kartu su įrengtais takais. Miške lengva pamesti ir pamiršti apie laiką, ypač jei yra grybų lygumų. Prieš išvykdami būtina susipažinti su saugos taisyklėmis:

 • rinkti tik pažįstamus grybus, o kraštutiniais atvejais – tuos, kurie kelia abejonių. įdėti į atskirą konteinerį;valgomųjų grybų sritis
 • Nebandykite žalių grybų, net jei jie priklauso valgomosioms rūšims;
 • Nevažiuok toli nuo paminklų ir nepalikite vaikų be priežiūros;
 • Nevartokite sugadintų grybų arba tų, kurių storosios kojos yra;
 • miške geriau laikyti grupę ir palaikyti ryšius;
 • Prieš palikdami užpildykite pirmosios pagalbos vaistą su priemonėmis gydyti žaizdas, nuo apsinuodijimo ir vabzdžių įkandimų;
 • lapai pakelia ilgą šaką, o ne rankas – pagal juos gali būti ne gryba, bet nuodingas gyvūnas ar vabzdys.

Svarbu vartoti tik tuos grybus, kurių kilmė nekelia abejonių. Baltųjų grybų rinkimas yra tik po instruktažo – yra klaidingų rūšių, kurias sunku atskirti iš išorės, tačiau jie sukelia apsinuodijimą ir sunkų kepenų pažeidimą.

sėkminga grybų kampanijaGrybų rinkimas įmonėje yra gražesnis ir saugesnis. Vaikščiojimo metu lengva nuraminti ir išjungti pažįstamą kelią. Tai ypač aktualu pradedantiesiems, kurie yra pasirengę eiti į nežinomą vietą, ieškodami grybų. laikas eiti namoTaip pat reikia atsižvelgti į tai, kad laikas sklando netinkamai, ir būtina iš tamsos išeiti iš miško. Jei laikysitės visų taisyklių ir nekreipkite dėmesio į saugos techniką – ši veikla atneš daug ne tik grybų, bet ir įspūdžių.

Kaip surinkti grybus – video