forbes bitėmsMedus žolės bitėms yra svarbios tik žydėjimo laikotarpiu. Norint pasiekti, kad žydėjimas nuo pavasario iki rudens buvo tęstinis, pagrindinis užduotys veiksmingam biriam darbui. Medus yra ilgai žydinčios augalai, iš kurių išsiskiria daug nektaro ir žiedadulkių. Gėlių transporteris apima kultūrinius laukus su grikiu ir medvilne, medaus žolelėmis kultūrinėje apyvartoje, žydinčius medžius ir krūmus. Papildomas medus derlius gaunamas iš natūralaus sėklų purškimo laukų, kiaulpienių pievų ir pievų.

Gamtos ir kultūros išteklių naudojimas medui

brangioji kiauleteIš pradžių bitės rinkdavo kyšius iš pievų žolių, žydinčių krūmų ir medžių, skrido 5 km ir nebuvo ypač produktyvios. Manoma, kad vasarą šeima gali pagaminti 50 kg medaus, iš kurių ne mažiau kaip 60% patenka į savo poreikius. Šiuolaikiniai bitininkystės produktai yra naudojami:

  • pagrindinis kultūrinis medonosovas – saulėgrąža, grikiai, medvilnė, kalendra;
  • kultivuojamos žolės bitėms;
  • laukiniai medžiai ir krūmai – kalkės, akatija, klevas;
  • pievos ir miško žolės.

Tik naudojant visas melagių žolelių bitėms gali būti nuolat gausu kyšio gavimo.

Todėl belyzininkai naudoja žemės ūkio paskirties žemę, kad augtų labiausiai produktyvūs augalai. Dažnai žydėjimo laukuose, kuriuose yra pupelės ir saulėgrąžos, bitynoje yra dedama bityna, kuri bitėms suteikia trumpą kelią augalams.

bičių kiemasBitininkystei priklauso vietovės, kuriose vienerių ar dvejų metų medaus žolelės bitėms, kad darbuotojams būtų suteikta žaliava tinkamu laiku. Sezoniškai pakoreguotas pievų žolelių pasėlis yra laikotarpis, kai netoli žydinčių augalų tampa nedidelis.

Jei netoli yra agrotechnikos ūkiai, būtina užmegzti ryšį su agronomu. Kartais bitės kyla bičių skristi toli ir gali būti kitoje vietoje perdirbimo dieną cheminėmis medžiagomis. Tai reikėtų vengti.

Koridoriaus konvejerio kalendorius kiekvienoje vietovėje sudarytas atsižvelgiant į klimato sąlygas. Kultūriniam auginimui parenkami aktyviausi nektarų vežėjai. Iš tūkstančių žydinčių augalų yra naudojami du dešimtys produktyvių medaus augalų, specialiai pasėliams bitėms.

Jei barei stovi, biškotojo užduotys 2 km spinduliu turi turėti savo kultūrinius papūgių laukus.

Visas sritis yra suskirstyti į atskirus sektorius. Sklypai yra pasėjami tam tikroje sekloje, įskaitant keletą rūšių metinių ir dvejų metų krūmų. Sodinti medaus žolelių bitėms priklauso nuo žydėjimo laiko, kad būtų sukurtos sąlygos nuolatiniam kyšiui.

Kalendorius masinio transporterio Centrinės Rusijos lygumos

žiedadulkių kolekcijaUžtikrinti žydėjimo tęstinumą nuo balandžio iki lapkričio stacionariai bitynai – pagrindinė savininko užduotis. Norėdami sukurti sąlygas vystymuisi, 50 bitų šeimų turės įsisavinti 50 hektarų šalia apeigos žemės, auginti įvairius medžius ir krūmus išilgai perimetro. Būtina tobulinti pievų ir polipų augmeniją. Žemės darbai apmokės šimtai kartų gerą medosboromą. Nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens nektaro bitės teikia augalus:

  1. Balandžio mėnesį į bažnyčią paleidžiamas verdančiojo sekmadienio vysvų žydėjimas, jo gėlės kekėmis. Tuo pačiu metu žydi motina ir pamotė, vertingiausias medus augalas. Pirmasis medus yra gaunamas iš gluosnio.
  2. Gegužė sodai žydi. Jų žydėjimas trunka mėnesį, o daugiau sodo vaismedžių ir krūmų rūšių – jis yra labiau prisotintas medaus aromatu. Tuo pačiu metu pergalingai klestės neapsakomos kiaulpienės. Jie yra gausiai paplitę aplink bityną. Gaus mėnesį medaus.
  3. Birželio mėnesį bičių šeima padidėjo, jiems reikėjo didelės bazės. Iki to laiko sėjami laukai su medaus medeliais turėtų žydi. Patvirtinti visų laikų žolės laikyti veido, baltas dobilas ir mėlynės. Tačiau dobilai ir mėlynės augs ant nevalyto dirvožemio, tik darant griovelius ir sėklas užpilkite daugiau, kad laukinės žolės nebūtų susmulkintos iš pradžių.
  4. Medaus žolių augalai pakartotinai kartojami, kad rugsėjo mėnesį būtų užtikrintas žydėjimas. Kitas žydėjimo prailginimo būdas yra pasėlių auginimas, pjovimas viršūnėmis. Tada krūmo šakos ir žiedai vėl. Vėlyvo žydėjimo ridikėlių aliejus, garstyčios ir fazelija. Heather, mordovnik, goldenrod – augalai, iš kurių galite gauti ypatingus kyšius prieš šalčio atsiradimą.

Related  Kaip organizuoti bitininkystę pradedantiesiems

medaus riešutaiTarp ekspertų, pievelės ir kalnų medaus yra laikoma labiausiai vertinga. Paaiškinti šį faktą gali būti sumaišyti pievų pievos. Jei ant bitynės yra pievos, būtina atlikti slaugos namus, žirnelius, dobilus ir kitus kvapus augalus. Organizuoti žiedo tęstinumą.

Visos vasaros gėlės juodos, be to negalima padaryti ant bitynės – gąsdina pelių ir piktybišką melą.

Patikros medaus augalų iš Sibiro žolių Priargunsky KHL “Donnik” rezultatai. Kada sodinti medaus žolę bitėms ir kiek kilogramų hektare yra parodyta lentelėje:

Medus gaminanti 17-20.04 3-6.05 3-8.06 3-5.07 15-18.07
Donnik / Phacelia 6/4 6/4 6/4 6/4 0/4
Phacelia / mėlynė 4/4 4/4 4/4 4/4 0/0

Donnik ir mėlynė bienalė pasėlius, sėjos laukas dirbs 2 metus. Dėl to medus yra 150-200 kg vienai šeimai. Nėra jokio medaus, o kyšulys yra kontroliuojamas.

Laukiniai medelytės žolės bitėms Sibire

Didžioji Sibiras! Čia yra derlingi regionai, morkų žiemojantys po sniegu Novosibirsko regione ir silpni beribiai Stepono kalnai. Bitės gyvena visur. Surinkta su čiobreliais ir Kipro medaus, pagal skonį ne mažesnė už Vakarų veisles. Medaus žolės Sibiro bitėms yra lauko augalai.

žydi kiaulėPiktžolių piktžolių lauko paršavau yra daugiamečių šakniastiebių. Tai užfiksuoja neapdorotą dirbamą žemę, tačiau tai yra puikus medus, suteikiant 380 kg žiedadulkių ir nektaro hektarui. Žydėjimas Sibire sėja pavasarį ir rudenį, viduryje – vasarą.

ivan arbataGamta nepatinka tuštybei, o kitais metais vilkia neramumai kaprijos, Ivano arbatos laukai. Karštos Sibiro vasaros pabaigoje taiga yra visada susijusi su pergalingos naudingos žolės žydėjimo. Gražus medus duoda 500 kg nektaro vienam hektarui. Šis augalas gamina kreminį kreminį produktą.

skalbyklėJarrow yra tam tikros rūšies antrinis pelaginis, bet be jo aromato ir specialių gydomųjų savybių, pievos daug praranda. Žydi giliuoju šalčiu, nepretenziu, auga ant kalvų.

Related  Avių priežiūra ir veisimas namuose

ekchimozėPaprastai mėlynė yra laukinėje Sibiro, sausųjų stepių. Ši žolelė laikoma viena vertingiausių medonosų, ji yra naudojama sėjamojimui auginamiems laukams. Mėlynė, savaime sėklos augalas. Dėl vystymosi jam reikia saulės, žydi iki šalčio. Nectar nėra nuplaunamas lietaus ir nėra nutekėjimo – laukia rinkėjas. Iš hektaro, pasodinto mėlynėmis, galite surinkti 850 kg nektaro.

Sibire yra daug augalų, turinčių stiprių vaistų savybių, o medus iš Sibiro daugiamečių žolių laikomas gydomuoju.

Žemiau yra paskelbti geriausi medaus augalai bitėms, nuotrauka su pavadinimais ir trumpas aprašymas.

Donnik geltona

saldžiųjų dobilų geltonos spalvosŠį augalą sunku pamiršti. Galingiausi krūmai, augantys su vyru, užima labiausiai liesą dirvą. Nuostabus žydinčių saldžiųjų dobilų aromatas, išmatuotas bučinių bičių lieka vasaros atmintyje ilgą laiką. Donnik su nektaru visada, net ir blogo oro sąlygomis. Medosboras iki 600 kg vienam hektarui. Būdinga medaus spalva – balta ar gintarinė spalva skiriasi nuo aromato, galiausiai kristalizuojasi.

Phacelia

phacelia“Phacelia” yra ne tik geras medaus šaltinis, bet ir puikus sideratas, kuris gydo ir tręšia dirvą. Bikėtėjui svarbiau kepti mėnesį iš eilės atsirandančias spalvas. Sėjama 4 kartus žolės sezono metu. Galite žydėti lauke prieš šalną. Net -9 Su fazeliumi išskiria nektarą. Naktį gėlės neuždaro, o iš šio lauko bitės grįžta vėlai. Nuo fazelio plantacijos galima pjauti iki 500 kg medaus.

Taip pat yra vertingų viržių, kalkių ir kitų rūšių medaus, kuriuos reikia žinoti norint pasirinkti tinkamą produktą.

Vaizdo apie medaus augalus