Nesushki vištos namuoseTiek patyrę, tiek naujieji paukštynininkai nėra apdrausti nuo problemų. Naminių vištų ligos dažnai kelia susirūpinimą namo savininku. Dėl infekcinių, parazitinių ir kitų ligų gyvūnams nebuvo padaryta didelė žala, svarbu kuo anksčiau atpažinti jų simptomus, įdiegti karantino priemones ir pradėti gydymą.

Koks paukščio elgesys ir išvaizda pirmiausia turėtų įspėti paukštyną?

Kadangi viščiukų ligos dažnai būna sparčios vystymosi ir daugeliu atvejų sukelia mirtį, visi įprasto elgesio nukrypimai turėtų tapti alergijos priežastimi.

Tai apima:

 • mieguistumas;
 • mieguistumas;
 • nuolatinis nenoras judėti, o paukščiai sėdi uždarose akyse;
 • sumažėjęs apetitas arba visiškas maisto atsisakymas;
 • apatija, pakaitomis su pernelyg didelio susijaudinimo ir nerimo laikotarpiais.

Pažiūrėję į viščiukus, galite pastebėti, kad jie gamina nejaučiančius garsus, kvėpuoja intensyviai. Reikalavimas nedelsiant gydyti dedeklių vištų ligas yra nustatomas:

 • gleivės ir uždegimas aplink akis ir kvėpavimo sistemą;
 • uodegos kokyb ÷ s pablog ÷ jimas, jos praradimas ar netvarkingas, purvinas išvaizda;
 • būdingas daugeliui viduriavimą sukeliančių ligų.

Grybelių išskyrimas iš vištos nosies skyliųKai kuriais atvejais naminių paukščių augintojai susitinka su svogūnų ir pilvo srityje, traukuliais ir kitomis galūnių problemomis. Dėl staigios masės mirties nepadaryta nepataisoma žala, bet kokiu atveju negalima ignoruoti šių simptomų!

Vaisinių vištų ligų ir gydymo būdų nuotraukos yra skirtos padėti pradedantiesiems nustatyti trikdančius ženklus.

Vištų vištų infekcinės ligos ir jų gydymas

Viščiukai yra jautrūs įvairioms ligoms, kurių patogenai yra patogeniški mikroorganizmai, virusai ir bakterijos.

Tarp dažniausiai pasitaikančių ligų – pastereliozės, dėl kurios miršta 95-100% gyvulių. Kodėl vištos dedeklės miršta, kai užsikrėtę šia liga? Priežastis yra sparti infekcijos raida, kartu su karščiavimu paukštyje, putplasčio iš snapo ir nosies skylių atsiradimu, švokštimas ir stiprus silpnumas. Bėganti paukštis yra troškulys, jos petnešos ir auskarai yra pilki arba įgauna melsvą atspalvį. Kraujo pėdsakai randami nesveikos spalvos paklotyje.

Niukaslio ligaKitas pavojingas vištų dedeklių ligas yra Niukaslio liga, paveikianti visų veislių ir amžiaus grupes. Šiuo atveju paukščių veisėjas gali susidurti su žaibo greičiu mirtina išvada, be jokių pastebimų simptomų. Tačiau dažniau paukštininkystės savininkas pastebi visus vištų dedeklių ligos simptomus, reikalingus diagnozei ir gydymui. Tai yra:

 • mieguistumas;
 • skystieji lašai;
 • apetito stoka;
 • Ištemptas iš maisto ir dujų gaubto;
 • gleivių atsiradimas iš šnervių ir knyžo;
 • cianotiškos girliandos;
 • dusulys, lydimas drumstas ar kiti neįprasti garsai.

Related  Savo rankomis mes užsiimame putpelių gerianais

Riešutai dedeklių vištosIki vyksta namuose dedeklių vištų ligos yra raupų. Suaugusiųjų viščiukai veikia odos ligų rūšių, todėl pirmosios spalvos išvaizdą, tada kitų dalių gelsvos, bet po to kai panoksta suapvalinti dėmės apima calloused išaugos. Visą laiką serga paukščiai yra depresija, sugedo, beveik nevalgo. Komplikacijų atveju regėjimas gali mirti ir mirti.

Kadangi infekcinės ligos turi daug bendrų simptomų ir kelia grėsmę visai bandai ir netgi žmonėms, sprendimą dėl diagnozavimo ir gydymo vištų vištų ligas turėtų atlikti specialistas.

Aptikus pavojaus signalus, pasodinami įtariami paukščiai, dezinfekuojamas kambarys ir įranga, prieš gydymą atidžiai stebimas likusių viščiukų būklė.

Parazitų sukelti dedeklių vištų ligos

Didelio pavojaus dedeklėms viščiukams parazituoja paukščių silpnumas, erkės, klaidos ir kiti kenkėjai. Ligos, susijusios su kirminų dauginimu organizme, dažnai asocijuojasi su virškinimo sutrikimu, mieguistumi, paukščių atsisakymu valgyti, išsekimu ir mirtimi. Jei besivystantis naminių paukščių ūkininkas klausia: “Kaip gydyti diarėją dedeklėms vištoms?” Nežinodamas simptomų priežasčių, jis neturėtų skubėti pasirinkti vaistą.Pavojinga kaimynystė viščioms kelia grėsmę helminto infekcijai

Panašius požymius galima rasti nemaloniuose, bet ne užkrečiamuose gastroenterituose ar apsinuodijimuose, taip pat esant asarkidozei ar heterokeridozei. Tuo ir kitu atveju, netaikant skubių priemonių, ne vienas paukštis, bet gali kentėti viso namo gyventojai, įskaitant kalakutus, antis ir žąseles.

Kraujo čiulpų klaidos ir erkės sukelia odos pažeidimus, kuriuos sukelia niežėjimas ir pavojingos antrinės infekcijos. Be to, mažiausi vabzdžiai tampa kitų ligų vežėjais, veda prie silpnėjimo, paukščio priespaudos, kiaušinių gamybos mažėjimo ir kartais mirties. Namuose labai padidėja šios genties sluoksnių vištų ligos:

 • su nuobodžiu turiniu;
 • nepatenkinama ląstelių ir viščiukų kooperatyvų sanitarinė būklė;
 • kai bandoje pasirodo užkrėstas paukštis.

Dulkių vonios nuo puhoedov, blusų, erkiųDėl kirminų ir kitų parazitų turi taikyti prevencines priemones, reguliariai valyti sulaikymo ir visa įranga vietas, pakeisti nemokamai atviruose plotuose, keičia kraikas, švarius lizdus ir roosts.

Po pirmųjų parazitų požymių paukštis turėtų gauti visą gydymo kursą. kitaip yra galimybė ne tik nukentėti visą populiaciją, bet ir asmenį, kuriam pavojingi yra ir kirminai, ir žolelės erkės.

Siekiant užkirsti kelią ektoparazitų dauginimui, valgymui ir plunksnoms, naminių paukščių namuose ir pasivaikščiojimo vietose jie organizuoja pelenines smėlio vonias.

Related  Susipažink su inkubatoriumi "Idealios vištos"

Neužkrečiamos vištų dedeklių simptomų ir gydymas

Atsižvelgiant į visus parazitų ir infekcinių ligų pavojus, pagal statistiką daugiausia žalą naminiams paukščiams sukelia neužkrečiamosios ligos. Jų vystymasis sukelia paukščių laikymo sąlygų pažeidimus, netinkamą ar netinkamą maitinimą.

Tokios dedeklių vištų ligos, jų simptomai ir gydymas turi būti griežtai kontroliuojami paukštininkystės ūkyje, kuris nori gauti stabilų kiaušinių skaičių ir žiūrėti gyvus ir sveiki gyvulius.

Tarp sukelia prastos kokybės, grubus ar užterštų pašarų, ir netaisyklingos maitinti, kai paukščiai priverstinio nekantriai ligų praryja Didelės porcijos mišinys Atonas gūžys. Kaip rezultatas, jis praranda savo gebėjimą obstrukcija vištienos pašarų, silpnina ir nustoja būti plika miršta nuo uždusimo. Išsaugoti vištų gali būti įvadas į mažomis porcijomis augalinio aliejaus, masažo ir pašalinus turinį pasėlių keldami paukščio kojų.

Avitaminozė vištoms dedeklėmsGastroenteritas, išreikšta dirginimas ir uždegimas, virškinimo sistemos, viduriavimas, silpnumas, letargija ir paukštiena atsiranda, kai sistemingai parengimas nestandartinės sugedęs pašarų, užterštas vanduo ar trūkumas vitaminų ir mineralų papildų. Išprovokuoti ligą gali būti dieta staiga pasikeitus, daug maisto, kuriame gausu ląstelienos. Daugeliu atvejų situacija gali būti ištaisyta normalizuojant galią ir įvedant probiotikai į meniu, bet jei liga prasidėjo, negali išsiversti be antibiotikų vištų dedeklių.

Tos pačios priemonės taikomos, jei paukštis turi uždegimą kloakos ar kloakito srityje. Čia antibiotikai naudojami išoriškai, kad gydytų paveiktą gleivinę ir šalia esančias teritorijas.

Ne mažiau žalos negu prastos kokybės maistas suteikia tiekimo sluoksniai, neatsižvelgiant į padidėjusius vitaminų ir mineralų poreikius. Dėl to, kad trūksta kalcio, būtini vitaminai A, D, E, B2 ir B6, paukščiai gali išsivystyti gelsvam peritonitui. Simptomai, kylantys naminių ligų liga, yra:

 • labai sumažėjo kiaušinių gamyba;
 • mieguistumas ir apetito praradimas;
 • atsisakant judėti;
 • didinant skrandžio ir visų lašelių požymių kiekį.

Related  Kiaušinių įdėjimas į inkubatorių namuose

Paukštininkystės ūkininkai, kurie domisi, kodėl vištos dedeklės yra plika, praktikoje gali susidurti su šia klinikine liga, kuri su peritonitu praranda plunksną pilve. Užkirsti kelią ligai gali būti nuolatinė įtrauktis į vitaminų papildų ir jūros kriauklių meniu.

Kiaušidžių uždegimas dedeklės vištaKai paukščio būklė ilgą laiką lieka nepastebėta, uždegimas yra apsunkintas nusiraminimu ir gali išsivystyti į rimtesnį, dėl kurio žūsta nuo infekcijos stadijos. Ir mažai reikia pakoreguoti paukščių mitybą ir priežiūrą. Jei liga įgijo infekcinį pobūdį, dedeklės be vištų be antibiotikų negali išsiversti.

Panašios priežastys yra salpingitas, kuris dažnai būna lygus trynio peritonitui. Skausmingo oviducto uždegimo priežastis yra didelių kiaušinių ar vištų jauniklių perėjimas. Šiuo atveju galima pastebėti, kad viščiukai turi kiaušinius su neformaliuoju apvalkalu arba be jo. Tokiu atveju mūrijimas atrodo kaip skysčio ar žarnos turinio oviductų ištekėjimas.

Kiaušinių atsiradimas kiaušintakio uždegimo metuĮ klausimą “Kodėl vištiena dedekles plikas?” Yra viena iš labiausiai aktuali pradedantiesiems ūkininkams paukščių. Nesvarbu, ar paukštis tiesiog išlieka. Esant tokiai situacijai, jis padės dietos turtingas mineralų ir vitaminų pašarų, bet kitas – kanibalizmas vištos. Šiuo atveju plunksnos nuo kito Nupeštos patys, o ne tik, ir viščiukų pradėti valgyti aktuose kiaušinius, taikyti silpnesnes kaimynai žaizdas ir sužalojimus.

Viščiukų kanibalizmasKą daryti, jei vištų vištos miršta dėl tokio agresyviai elgiamo jų giminaičių? Tarp už kanibalizmo priežasčių – prasta mityba, perpildymo naminių paukščių, ne pėsčiomis, pernelyg ryškus dirbtinis apšvietimas. Norėdami pakeisti šią situaciją, tai dažnai užtenka nustatyti ir priežiura įdėti į paukščiai dietos kalcio papildai, žuvų aliejus ir kaulų miltų, žolių, pašarinių sieros ir nedidelį kiekį druskos. Geri rezultatai gaunami mielių vištų mityboje. Žaizdos, gautos iš auskarų vėrimo paukščius, turi būti apdorotos ir dezinfekuotos.

Apie vištų vištų ligas – video