Norint sėkmingai vystyti broilerių viščiukus, reikia vitaminizuoto maistoKombinuotieji pašarai – yra sausas mišinys subalansuotas grūdų skirtingų kultūrų, maisto produktai, kurių didelio kiekio baltymų, amino rūgščių ir baltymų, taip pat įvairių riebalų, mineralinių medžiagų ir vitaminų. Kiekviename augimo etape pašarai broileriams yra sudaromi atskirai, kad paukštis augtų sveikas ir greitai augtų. Sausą mišinį galima įsigyti paruošta forma arba rankiniu būdu. Geriausia yra pastaroji galimybė, nes tada tiksliai žinoma, kokie ingredientai yra sumaišyti, ir nėra abejonių dėl jų kokybės ir kilmės.

Granuliuotas pašarasYpač todėl, kad daugelis gamintojų naudoja sintetinius analogus vietoj natūralių ingredientų gatavuose pašaruose, kurie blogai sumaišomi ir išsidėsčiusios tiektuvo dugne. Be to, pelnant pašarą savo rankomis yra pelningiau, pakanka nusipirkti grūdų ir pridėti vitaminų ir mineralinių papildų. Net ir šiuo atveju kaina bus mažesnė už gatavo mišinio kainą.

Šėrimo metodai ir normos, taip pat pagrindinė pašarų sudėtis

Optimalus maitinimo būdai yra dviejų pakopų ir trijų etapų. Pirmuoju atveju pradinis mišinys maitina viščiukus iki vieno mėnesio nuo jų atsiradimo momento. Po to palaipsniui perkelta į galutinę raumenų masės rinkinio sudėtį. Trijų etapų metodas susideda iš kombinuotų mišrių pašarų broileriams, naudojamiems imuninei sistemai stiprinti ir aktyviam augimui. Jie yra šeriami iki trijų savaičių. Kiti du etapai yra tokie patys, kaip ir dviejų etapų šėrimo būdai.

Broilerių maitinimas ilgiau nei tris mėnesius nerekomenduojamas, nes iki to laiko jie visiškai išaugo ir pasiekė maksimalų galimą svorį.

Broilerių mišrių pašarų sudėtyje turi būti šios sudedamosios dalys:

 • pašariniai kviečiai ir kukurūzai;
 • tortas ar rupiniai;
 • kaulų arba žuvų miltai;
 • riebalai;
 • kreida;
 • druska

Sudėtinės dalys mišrių pašarų gamybaiPriklausomai nuo viščiukų augimo stadijos, kiekvieno ingrediento procentinė dalis taip pat skirsis. Svarbiausia – teisingai apskaičiuoti reikalingą pašarų kiekį, nes maitinimas ar perpylimas sukelia broilerių sveikatą ir augimą. Iš žemiau pateiktos lentelės galite sužinoti, kiek maitinti vieną vištieną, priklausomai nuo jo amžiaus.

Broilerių amžius Pašaro kiekis, gr
Iki 14 dienų 15-25
Nuo 14 iki 30 dienų 50-120
Daugiau nei 30 dienų 150

Broilerių auginimas mišriuose pašaruose

Pirmąją savaitę po perinti skirtų vaistų reikia šerti 8 kartus per dieną. Antrąją savaitę jie maitina 6 kartus, trečiąsias 4 kartus, nuo ketvirto iki skerdimo 2 kartus per dieną. Galite išduoti kaip sausą mišinį arba šlapią mėsą, bet jis yra išaugintas tokiu kiekiu, kad paukštis galėtų valgyti visus iš karto. Dėl ilgesnio prastovos, broilerių mišrių pašarų mėsa yra rūgšta ir tai gali sukelti žarnyno sutrikimus. Atskiestas nuo 1 kg sauso pusiaujo litro pieno, išrūgų ar sultinio mišinio skaičiavimo. Pluošto kiekis bet kokiame maisto produkte turi būti ne didesnis kaip 4%, nes broilerių žarnyne jis nėra visiškai suvirškiamas. Todėl neleiskite daug miežių, avižų ar žolelių miltų.

Siekiant padidinti maistinę maistinę vertę, rekomenduojama mieles ar daiginti grūdus. 2 litrus vandens naudokite 1 kg mišinio ir 10 g mielių. Palikite užpilti 7-9 valandas, kartais maišydami tuo pačiu metu.

 Receptai kombinuotam pašarui

Geriamieji broilerių mišrių pašarų ruošimo būdai yra didžiuliai, svarbiausia, kad visi ingredientai yra kokybiški ir natūralūs. Kai jaunikliai išperinti, jie šeriami smulkiai pjaustytų virtų kiaušinių, varškės, soros, maži grūdų ir pieno pagrindo košė. Svarbiausia, kad maistas lengvai virškinamas. 3 dienas po to, kai viščiukai išvaizdą košė, galite įdėti smulkiai pjaustytų žolių (kiaulpienės, dobilai, Pienė).

Visaverčių paukščių jauniklių gavimas labai svarbusKombinuotieji pašarai jiems turi būti sudaryti iš šių sudedamųjų dalių:

 • kukurūzai – 50%;
 • kviečiai – 16%;
 • tortas ar rupiniai – 14%;
 • kefyras – 12%;
 • miežiai – 8%.

Pradinio mišinio receptas:

 • kukurūzai – 48%;
 • kviečiai – 13%;
 • saulėgrąžų miltai ar pyragaičiai – 19%;
 • kaulų miltai – 7%;
 • riebalai – 1%;
 • žolelių miltai – 3%;
 • mielės – 5%.

Kukurūzų ir cukranendrių išspaudos teikti broileriai vitaminų, vaistažolių baltymų miltai (vietoj jis gali būti naudojamas alfalfa), kaulų miltus ar žuvų baltymų. Norint, kad kombinuotas mišinys būtų aukštos energijos, jis turi turėti ne mažiau kaip 40% grūdų su dviem rūšimis.

Įvairiuose vystymosi etapuose broilerių maitinimui skiriamos skirtingų frakcijų mišrios pašaraiBroilerių galutinio mišrių pašarų receptas, kurį galite padaryti patys:

 • kukurūzai – 45%;
 • kviečiai – 13%;
 • saulėgrąžų miltai ar pyragaičiai – 17%;
 • kaulų miltai – 17%;
 • riebalai – 3%;
 • žolelių miltai, kreidos – 1%;
 • mielės – 5%.

Kai paukštis pasiekia paskutinį penėjimo etapą, jis turi būti šeriamas daugiau kalorijų mišinių, kad jis greitai gautų didžiausią svorį (2-2,5 kg).

Šalia lovų visada reikia būti šviežio ir švaraus vandens kambario temperatūroje.

Naminių paukščių pašarai skiriasi ne tik sudėtimi, bet ir dydžiu. Pavyzdžiui, dviejų dienų paukščių jaunikliai negali valgyti didelių granulių, jie tiesiog jų negerbs. Be to, jų virškinimo sistema negali susidoroti su tokiu grubiu maistu. Todėl būtina kiekvienam paukščių amžiui pasirinkti kombinuotą mišinį atskirai.

Lentelė su savo rankomis pagamintų broilerių mišrių pašarų dydžiais ir struktūra.

Broilerių amžius Pašarų struktūra ir dydis
Iki 10 dienų Mikrogranulės arba smulkios kruopos
Nuo 11 iki 30 dienų 2-3,5 mm granulės
Nuo 30 dienų Granulės 3,5 mm

 

Geriausias būdas maitinti broilerius yra derinamas, kai pakaitomis gaminamas sausas mišinys ir šlapias skardines. Mišrus pašaras gali būti laikomas tiektuvėje nuolat, o pašarų dubenys tiekiamas 2 kartus per dieną.

Kokie pašarai yra geriausi broileriams ir kiek kainuoja?

Komponentų kokybė priklauso nuo mišrių pašarų kokybėsMaistui skirtas mišinys parenkamas priklausomai nuo amžiaus. Broilerių viščiukų pašarų paruošimas prieš pašarą yra pažymėtas PK5-1. Jie maitinami iki 14 dienų amžiaus paukščiu. Jo pagrindinis komponentas yra kapotų kukurūzų, taip pat jame yra miežių, žirnių ir pašarinių kviečių. Visi šie ingredientai prisideda prie aktyvios kaulų formavimosi formavimo ir teigiamai veikia paukščių žarnyną ir skrandžius. Po to broileriai lėtai pripratę prie pradinių mišrių pašarų, žymėdami PK5-2, nes jie turi intensyvaus augimo laiką. Kai tik paukštis sulaukia vieno mėnesio amžiaus, jie prieš perkrovimą persodinami į pastovų pašarą su galutiniu PC6-1 pašaru.

Norėdami sužinoti, kokie pašarai broileriams yra geriausi, turėtumėte atidžiai ištirti produktų sudėtį. Jame turėtų būti tik natūralūs ingredientai. Taip pat geriau įsigyti pašarų iš didelių gamintojų, turinčių kokybės sertifikatus. Jei įsigijote mažai žinomos kompanijos produktų, tai yra tikimybė, kad paukštis negaus pakankamai vitaminų, todėl gali susirgti.

Kaip pradėti kanalą broileriams su kaina 1350 rublių 40 kg gerai dirbo kartu mišinio BR-1 (pradžia) už viščiukų su amžiumi iki 14 dienų. Kaip pagrindas ji naudoja kukurūzų ir kviečių, ir taip pat yra žuvų miltai, saulėgrąžų ir sojų miltų, druskos, kreidos, vitaminų ir mineralų pirminį mišinį, amino rūgščių, ir augalinio aliejaus. Naminiams paukščiams, kurių amžius nuo 14 iki 30 dienų, dažnai gaunamas kombinuotas PK-5 mišinys. Jis taip pat yra pagrįstas kviečiais ir kukurūzais, bet yra ir kviečių gemalų, mėsos ir kaulų miltų bei mielių. Mišrių pašarų kaina broileriams prasideda nuo 1100 rublių už 40 kg. Kaip naudojama apdailos pašarų BR-3 (Baigti) – 1300 rublių, arba PC-6 vertė 1000 rublių maišelį.

Naudingi patarimai

Broileriai auginami ne ilgiau kaip tris mėnesiusNorėdami greitai auginti broilerius, jums reikia kombinuoto mišinio. Paprasčiuose pašaruose paukštis augs daug ilgiau ir gali nepasiekti didžiausio svorio iki skerdimo. Nevartokite broilerių ilgiau nei tris mėnesius, nes tai yra nepelninga. Be pagrindinio maitinimo, būtina naudoti medicininius preparatus nuo ligų atsiradimo, taip pat užpildyti švirkštimo priemonės dezinfekciją. Neįmanoma, kad patekimas į maistą buvo sutrukdytas, ir narvuose įvyko smurtas. Tinkamai ir racionaliai maitinant, mėnesiniai viščiukai turėtų sverti nuo 500 iki 700 gramų, o dviejų mėnesių – 2 kg.

Jei šeriami broileriai tik kombinuotu pašaru, po 40 dienų jie pasiekia maksimalų 2,5 kg svorį ir gali būti siunčiami į skerdimą. Pastebėta, kad paukščius geriau sugeria granulės, todėl, jei planuojama veisti daug naminių paukščių, rekomenduojama nusipirkti granulatorių.

Pašarai broileriams – video