Vištos vištos sodybojeŠiuolaikinių kaimų ir poilsio kaimų gyventojų nameliai yra populiariausias naminių paukščių rūšis. Tuo pačiu metu naminių paukščių namuose ir laisvojoje ganybėje vyrauja vištos dedeklės, kiaušinėlių veislės nori tiekti šeimai šviežius kiaušinius, o jauni žmonės gali būti penimi mėsos.

Pradedant naminių paukščių augintojai visada susiduria su pasirinkimu, kurį vištą patekti į ūkį. Remiantis statistika, dažniausiai pirmenybė teikiama kiaušinių ir mėsos ir mėsos veislių pusėms. Tokie paukščiai yra skirtingi:

  • nepretenzybes;
  • didesnis atsparumas infekcijoms nei broileriai;
  • laisvalaikio praleidimas;
  • nepriklausomumas pašarų gamyboje;
  • aukšta ir stabili kiaušinių gamyba.

Nors šių viščiukų mėsos gamyba negali būti vadinama neįvykdyta, vidaus vartojimui gana tinka paukštis, kurio gyvas svoris 2,5-3 kg. Be to, paukščiai su lengvu ar vidutiniu skeletu, vyresni nei 126-130 dienų, yra pasiruošę šluoti, o po kurio laiko gali prikelti apvaisintus kiaušinius ir sėdėti ant lizdo. Nepriklausomai nuo veislės, višta iš kiaušinių dedeklių per metus gaus mažiausiai 250 kiaušinių per metus. Toks našumas niekada negali būti didesnis, augantis iki 5 kg gyvojo svorio, o pusę kiaušinių – pusiau mėsinių vištų.

Gaidys ir vištienaKaip rasti geriausias vištų veisles? Nenuostabu, kad viščiukų kooperatyvai savo namų ūkio sklypuose nori kuo greičiau pamatyti savo darbo rezultatus, o ne laukti rudens.

Norint pasiekti kompromisą, veisėjai išvedė mėsingos viščiukų veisles, kurios kiaušinių gamyboje yra tik šiek tiek blogesnės nei kiaušinių. Bet jie gali sverti pusantro karto lengvesnius “profesionalius” sluoksnius. Mėsos valgantys viščiukai yra rami, kieta, jie yra geros vištos ir be kliūčių auginami vištienos kotedžuose ir ganyklose. Tačiau tai yra tik paukščių augintojas, kuris gali pasirinkti, kurios vištos yra geresnės ir kurias jaunesnes veisles įsigyti. Norint tai padaryti, naudinga ištirti įvairių veislinių vištų veislių savybes ir palyginti juos tarpusavyje.

Vištos Leggorn White

Vištos Leggorn WhiteTarp vištų dedeklių veislių, išimtinai kiaušinių krypties, labiausiai žinomas ir dažnas yra baltas legormonas. Perdirbimas, aktyvus šėrimas ir ankstyvos auginimo vištos daugelį dešimtmečių buvo žinomi visame pasaulyje auginamų paukštininkių ūkiuose, kaip ankstyvojo kiaušinio produktyvumo registravimo savybes. Pirmieji baltieji kiaušiniai, sveriantys iki 62 g paukščių, atvežti 4-5 mėnesiais. Šiuo atveju geriausių šios veislės atstovų kiaušinių skaičius siekia 250 vienetų. Suaugusio paukščio svoris, palyginti su mėsos veislėmis, yra gana mažas – tik 1,5-2,5 kg. Tačiau tinkamai maitinant jaunus gyvūnus galite gauti puikios kokybės mėsą.

Mažiems ūkininkams, nykštukai Leggorns, taip pat kiaušinių specializacija, yra idealūs. Šių viščiukų svoris neviršija 1,7 kg, o tas pačias kiaušinių dedeklių pajėgumas kaip ir dideliame paukšte.

Olandų Haysex Brown vištos ir Haisex White

Olandijos Šiandien ši viščiukų veislė tapo pradiniu tašku tam, kad būtų galima gauti daugybę labai produktyvių kiaušinių ir mėsos rūšių. Pavyzdys gali būti rudos ir baltos spalvos kryžminių šieno seksas. Labai produktyvios olandiškos vištos vištos negali konkuruoti su mėsos paukščiais kūno svorio, tačiau jau nuo keturių mėnesių aktyviai skuba, todėl didelius 65 gramų kiaušinius. Per metus viščiukai pateikia rekordinį produkcijos kiekį – 300 kiaušinių. Produktyvumas nėra 2-3 metų.

Related  Avys kaip verslas pradedančiam ūkininkui

Nei veislininkams Loman Brown

Nei veislininkams Loman BrownGauta vokiečių selekcininkų, pagrįstų Plymouth Rock ir Rodo salos atstovais, Loman Brownas nurodo kiaušinių veislę. Loman Brown nesushki pagal pavadinimą yra rudos spalvos ir ramus, patogus laikyti asmeniniame kieme. Šie paukščiai nėra baisūs, atsparūs ir labai produktyvūs.

Be šių pranašumų, negalime nesugebėti paskatinti šios veislės viščiukų laikymo. Jie sunaudoja pakankamai pašaro, tačiau jau 5,5 mėnesiai yra pasirengę valyti. Vidutiniškai kiaušinis sveria 62-64 gramus, turi stiprų šviesiai rudą lukštą, būdingą šioms raudonoms dedeklėms dedeklėms. Per metus nuo moteriškos lyties galima gauti iki 320 kiaušinių, o tai taip pat turi teigiamą poveikį sluoksnių veislei.

Hens Rod Ailandas

Hens Rod AilandasJungtinėse Amerikos Valstijose veisiami Loman Browno protėviai – Rhode Island vištos, sujungiant keletą sėkmingų kilmės linijų, kad būtų pagaminta tvirta mėsos paukštis. Šios raudonos vištos dedeklės ir gaideliai su juodais ir žaliais su gražia uodega galingų kojų, mažų sparnus ir geltonos snapai pritraukti privačių namų savininkų dėmesį ne tik gražus kiaušinis, bet ir mėsos skerdenų svorio.

Suaugusio gaidžio kūno svoris siekia 3,8 kg, o viščiukai už kilogramą yra lengvesni. Paukštis pradeda vežti per septynis mėnesius ir per metus gali pagaminti iki dviejų šimtų kiaušinių.

Rusijos balta veislės

Rusijos balta veislėsDaugeliui paukščių augintojų paukščio kilmė tampa lemiamu veiksniu, lemiančiu sluoksnių veislės pasirinkimą. Šis požiūris yra prasmingas, nes vietinės veislės visada geriau pritaikomos gyvenimo sąlygoms, yra pripratę prie maisto ir klimato. Veisėjas į praėjusio amžiaus rusų veislės kiaušinio baltymo viduryje – yra palikuonys Baltosios Leghorn ir vietos paukščių, kurie tapo į atrankos didesnis ir labiau produktyvus procesas.

Per penkis mėnesius šios vištų veislės sluoksniai duoda pirmuosius baltuosius kiaušinius, sveriančius iki 58 gramų. Kiekvienais metais iš vieno egzemplioriaus galima gauti daugiau kaip 200 kiaušinių.

Kiaušinių įdėjimo norma netaikoma net nepalankiomis sąlygomis, pavyzdžiui, ilgą karščio laikotarpį arba maisto trūkumą.

Related  Ožkos veislių nuotrauka su trumpu charakteristikų aprašymu

Adlerio veislės sidabrinės vištos

Adlerio veislės sidabrinės vištosAdlerio sidabrinės vištos dedeklės yra gražūs, stiprūs vietiniai atrankos paukščiai, gauti Krasnodaro teritorijoje. Mėsos ir mėsos orientacijos kursai sujungia daugelio žinomų veislių, kurias selekcininkai pasirinko kaip neįprastos spalvos paukščių protėvius, bruožus.

Šios veislės paukščiams yra stiprus pagrindas, kuris rodo gerą svorio augimą, prisitaikantį pobūdį ir pavydėtiną ištvermę. Sidabrinės dedeklių vištos vištos nepaliks savininkams be kiaušinių, o jaunuoliai bus skirti penėjimui, kad gautų minkštą mėsą.

Veislė viščiukų Kotlyarevskaya

Veislė viščiukų KotlyarevskayaKita kieta, kaukazietiškos kilmės veislė, skirta kiaušinių ir mėsos gamybai, yra Kotlyarevskaya veislė. Per metus viščiukai gali išmesti iki 240 kiaušinių, o kruopščiai kruopščiai kūdikiams kiaušiniai auginami net kelerius metus. Kiaušinių lukštas, sveriantis iki 63 g, turi patrauklų rudos spalvos atspalvį. Viščiukai anksti, gana dideli. Jie yra ne tik kruopščios vištos dedeklės, bet ir geros vištos, kurios taip pat daro įtaką geriausio dedeklių vištų rūšies pasirinkimui namuose.

Viščiukų veislė Zagorsko lašišos

Viščiukų veislė Zagorsko lašišosPodmoskovnye veisimo meistrai gavo įdomią veislę vištų sodyboms. Tai Zagorsko lašišų vištos, vadinamos šviesos, gražaus skonio mėsos atspalviu. Šio veislės gaidžio svoris pasiekia 3,6 kg, o vištiena gali sverti iki 2,7 kg.

Pradedant naminių paukščių augintojais gali pritraukti tai, kad čia vyrai ir moterys jau skiriasi viena nuo kitos nuo jų dienos amžiaus. Ir auginimo metu, kai spalva suformuota visiškai, karutis ir viščiukai tikrai nebus supainioti.

Gana dideli metų sluoksniai suteikia savininkui iki 260 kiaušinių, sveriančių apie 60 gramų.

Viščiukų veislė Pushkinskaya dryžuotas-motley

Viščiukų veislė Pushkinskaya dryžuotas-motleyPuškinskio dryžuotų kančių kalendoriniais metais gali atsisakyti iki 270 kiaušinių, o moterys sveria apie 2 kg, o kulikai auga iki 2,5 kg. Su tokiomis įdomiomis gamybos savybėmis neįmanoma paminėti išorinių paukščių duomenų. Roosters ir vištos yra labai patrauklios. Ant sūnaus balto fono juodos ir rudos dėmės yra aiškiai pastebimi skirtingais intensyvumais. Kojos yra šviesos, snapas yra stipriai sulenktas, šukutės ir barzdos yra ryškiai raudonos spalvos.

Sodyboje ši vištų dedeklių veislė yra gera, nes ji negali skristi ir nereikalauja rimtų tvorų.

Nuo pat ankstyvo amžiaus viščiukai yra ištvermingi, lengvai besimaudžiami vaikščiojimo turiniu, patys jie noriai ir sėkmingai ieško maisto. Be to, paukštiena yra puikus vaizdas ir skonis.

Related  Kodėl vištos neleidžia vištų, ką daryti, ką pašarai?

Vištos Kuchinskos jubiliejaus veislės

Vištos Kuchinskos jubiliejaus veislėsGeriausios kiaušinių ir mėsinių veislių savybės yra Kuchinskos jubiliejaus veislės vištos. Nepaspaustos sulaikymo sąlygoms, gana anksti ir labai graži paukščiai yra pasirengę suteikti savininkui iki 180 kiaušinių per metus. Šiuo atveju nepamirškite apie mėsos gamybą. Gaidžio svoris siekia 3,7 kg, viščiukai už kilogramą yra lengvesni už vyrus.

Dominuojančios vištos

Senos, gerai žinomos veislės mažėja populiarumas dideliuose ūkiuose ir privačiose sodybose, kuriose laikomi tik keletas paukščių. Tačiau gyvenimas eina į priekį, todėl veisėjai nenutrūkstamai siūlo visus naujus kryžius ir veisles.

Dominuojančios vištosVienas iš tokių naujovių yra dominuojantys viščiukai. Jie yra labai produktyvūs kiaušinių ir mėsos kryžmės kryžiai, gauti iš geriausių viščiukų pasaulio atstovų.

Dominuojančios veislės viščiukaiDėka sumaniai derinant kraujo veisėjų pavyks gauti sveiką gyventojus su stipriu dominuojančių bruožų iš savo protėvių, tai yra, su dideliu kiaušinių gamybos ir puikios mėsos produktyvumo. Tokiu atveju sluoksniai nėra kaprizingi, puikūs ir lengvai prisitaiko prie skirtingų sulaikymo sąlygų.

Viščiukai Naysushki Hayseks ir Loman Brown – video